Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Witam,

    Szukam nowego plecaka wielozadaniowego, potrzebny zarówno do focenia ale też do bardziej prozaicznych czynności jak noszenie laptopa czy zakupów.

    ProTactic wygląda fajnie, zwłaszcz ta możliwość dostępu z różnych stron,ale rozmiary przekraczają te dopuszczalne samolotowe (40x20x25).

    Czy moglibyście coś polecić co by pasowało do wymaganych wymiarów, idealnie miało dostęp z różnych stron oraz możliwość zmian ustawień / wyciągnięcia kieszonek?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 053

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Ja do samolotu jako podręczny mam K&F Concept KF13.044
    https://www.patrykbieganski.com/plec...zny-kfconcept/

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ja do samolotu jako podręczny mam K&F Concept KF13.044
    https://www.patrykbieganski.com/plec...zny-kfconcept/
    Dzięki, wg producenta jego wymiary to 43cm x 27cm x 15cm, ale rozumiem że da się do lekko ścisnąć żeby się mieścił w metalowych próbnikach na lotnisku?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 053

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Dzięki, wg producenta jego wymiary to 43cm x 27cm x 15cm, ale rozumiem że da się do lekko ścisnąć żeby się mieścił w metalowych próbnikach na lotnisku?
    Tak dokładnie - nie ma stelaża - zawsze można go uformować jak na siłę go nie wypchasz. Ludzie zwiększymy wchodzą, ale rożnie to może być.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Ja zawsze samolotami lata z PD Everyday Backpack 20L.
    Nigdy nie miałem problemu z zabraniem go na pokład - a wchodzi do niego komplet sprzętu i jakieś tam conieco.
    Oczywiście jak z nim lecę to też z nim spaceruję/podróżuję.
    Wiem, ze to pokaźny koszt - ale z kilkunastu jakie miałem to zdecydowanie najlepszy plecak ever.

    Zdarza mi się go używać pół na pół - ciuchy/foto.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ja zawsze samolotami lata z PD Everyday Backpack 20L.
    Nigdy nie miałem problemu z zabraniem go na pokład - a wchodzi do niego komplet sprzętu i jakieś tam conieco.
    Oczywiście jak z nim lecę to też z nim spaceruję/podróżuję.
    Wiem, ze to pokaźny koszt - ale z kilkunastu jakie miałem to zdecydowanie najlepszy plecak ever.

    Zdarza mi się go używać pół na pół - ciuchy/foto.

    p,paw
    Dzięki, cena istotnie imponująca. Mogę zapytać czym Cię tak zachwycił, że usprawiedliwia taką cenę?

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Generalnie mierniki na lotniskach są głównie na ludzi którzy cwaniakują i naginają wymiary przede wszystkim w sytuacjach, gdy nie kupiły dodatkowej opcji bagażu. Kiedy kupiłeś dodatkowe płatne opcje (np. w Ryanair priorytet wejścia i dodatkowy bagaż), to raczej bez problemu wniesiesz nawet lekko coś większego, ale mieszczącego się schowku nad głową.
    Ja mam Lowepro Fastpack BP 250 AW III i on nawet dość mocno przekracza wymiary i nigdy problemu nie miałem, choć przyznam, że nie latałem w najtańszej opcji bez dodatkowego bagażu. Stresowałem się trochę w Azji, na locie wewnątrzkrajowym w Indonezji (był tylko bagaż podręczny), ale tam nawet nie mieli mierników na gate, choć plecak ledwo co wszedł do schowka ATR-72.
    Oczywiście zawsze bezpieczniejszą opcją jest coś miękkiego, co w razie czego da się trochę ugnieść, niż np. sztywne walizki z plastiku.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Dzięki, cena istotnie imponująca. Mogę zapytać czym Cię tak zachwycił, że usprawiedliwia taką cenę?
    Odpowiadając nieco żartobliwie - nic nie usprawiedliwia tej ceny

    Ale już tak na serio. Dużo napisałem tu (obecnie posiadam wersję 2 tego plecaka):
    https://pawel.online/peak-design-na-wakacjach/

    Wszystko jest w zasadzie dalej aktualne.
    Może moje potrzeby były nietypowe, ale to co nadal jest dla mnie bardzo ważne:
    - plecak ma styl casual - nie rzuca się w oczy i nieźle wygląda na marynarce. Podróżuję prawie zawsze sam, często podróże służbowe łączę z częścią prywatną - tak więc jak do klienta muszę wziąć plecak to nie ma obciachu a jednocześnie nie specjalnie obawiam się zostawić go na półce w pociągu jak idę po kawę czy coś.
    - jest mega dobrze wykonany i ma wieczną gwarancję (skorzystałem z niej w wypadku wersji 1, za którą dostałem wersję 2)
    - Kombinatoryka z przegródkami jest nadal super fajna (ostatnio po zmianie szkieł, wszystko udało się zreorganizować).
    - Po prostej przebudowie może służyć jako mix na krótką podróż - sprzęt foto, jakieś gacie, koszulka, kosmetyki - wszystko od siebie oddzielone.

    Jeżeli chodzi o samolot to nigdy nie małem żadnego problemu żeby go wziąć na pokład. W lotach europejskich wolę go mieć ze sobą - idealnie wchodzi po fotel zostawiając jeszcze jakiś tam drobny komfort dla nóg.

    No i oczywiście bardzo dobrze integruje się z system PD - mam już sporo komponentów, które używam na codzień.

    Oczywiście to nie jest plecak na każdą okazję. Na ostatnią wyprawę w Bieszczady (i ogólnie w góry czy gorsze warunki) biorę nadal Lowepro Flipside Trek'a 350 (o ile oczywiście mogę).

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 30-10-2023 o 18:48
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2023
    Miasto
    Bychlew
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Witam,

    Szukam nowego plecaka wielozadaniowego, potrzebny zarówno do focenia ale też do bardziej prozaicznych czynności jak noszenie laptopa czy zakupów.

    ProTactic wygląda fajnie, zwłaszcz ta możliwość dostępu z różnych stron,ale rozmiary przekraczają te dopuszczalne samolotowe (40x20x25).

    Czy moglibyście coś polecić co by pasowało do wymaganych wymiarów, idealnie miało dostęp z różnych stron oraz możliwość zmian ustawień / wyciągnięcia kieszonek?
    Cześć, ja używam Wandrd Prvke Lite ale wersja 21 też jest fajna
    https://www.ceneo.pl/113440496?se=eM...8aAj02EALw_wcB

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 053

    Domyślnie Odp: Plecak foto do samolotu (40x20x25)

    Ja mam dokładnie ten model:
    https://www.amazon.pl/Concept-KF13-0.../dp/B01MCRTITT
    Używkę na 150zł udało mi się nabyć.
    Mam 2 Lowepro większe, ale bałem się jako podręczny i tak kupiłem ze wzg na wymiary i cenę K&F. Teraz okazał się bardzo fajnym eleganckim plecakiem i często go używam na codzień. Jeszcze brakuje mi plecaka wyprawowego - góry , całodniowe wycieczki. Żeby miał dużo miejsca również na ubrania i wodę. Myślę o F-stop, Lowepro, Shimoda - może coś się trafi z przecen.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •