Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Filtr polaryzacyjny

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny

    Rzecz służy do tego, do czego została użyta.
    Można znaleźć listy zastosowań spinacza biurowego i wtedy powstaje filozoficzne pytanie "do czego służy spinacz".
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #22
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Tylko czy taki poziom jest potrzebny?. Już sama różnica w najkrótszych czasach aparatów z dolnej póki(1/4000) i tych z nieco wyższej(1/8000) czyli 1EV robi dużą różnicę w słoneczne lipcowe południe. Przy F1,4 z polarem i 1/8000s nigdy mi zakresu nie zabrakło. Wiem że południe zły czas na sesję, ale niestety co roku mi się zdarza robić potrety w takich warunkach, bo chęci to jedno a życie beszczelnie dyktuje swoje godziny.
    No właśnie to zależy co chcesz uzyskać i czego Ci brakuje. Znam ludzi, którzy się lubują w ekstremalnie długich naświetlaniach i bez polara nie idą na foty.
    Ja nie twierdzę, że polar nie zmniejsza ilości światła, tylko nie jest po prostu do tego "dedykowany".

    Ja czasami zakładam polar do focenia helikopterów w słońcu, tak by rozmyć śmigła, gdzie nie chcę by mi się szkło przymykało maksymalnie z uwagi na dyfrakcję oraz degradację obrazu i wolę w takim przypadku użyć filtr szary.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 27-10-2023 o 20:55

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •