Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61

Wątek: Canon EOS R - adaptery EF

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Czy ja wiem? Cyfrowe to też nie jedyny na świecie odbiorca adapterów
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  2. #32
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Wjechały adaptery na stronę Canona
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #33
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Aktualnie sklep Canona nie działa. Są jeszcze w Mediaexpert ale cena chora 899......bez komentarza......
    Dawniej: Fuji S7000 - Olympus E500 - Fuji S100Fs - Fuji Finepix S200 EXR - Olympus XZ-2 - Canon M5 - Canon 40D - Canon 6D I Obecnie: Canon EOS R - Canon RF 35 - Canon EF 50 1.4 - Canon RF 70-200 F4 L - Sigma 150-600 C, Olympus OM-D E-M10 mark III + sigma 19 2.8 Art + Olympus 45 1.8 https://www.facebook.com/JacekKozlowskiFotografia

  4. #34
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Aktualnie sklep Canona nie działa. Są jeszcze w Mediaexpert ale cena chora 899......bez komentarza......
    Dziala, ale towar na wyczerpaniu juz.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  5. #35
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Aktualnie sklep Canona nie działa. Są jeszcze w Mediaexpert ale cena chora 899......bez komentarza......
    Nie wiem czy chora, towaru na rynku brakuje to ceny idą w górę…

  6. #36
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Nie wiem czy chora, towaru na rynku brakuje to ceny idą w górę…
    A potem rynek się nasyci, z czasem przestana być potrzebne i cena poszybuje w dol.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  7. #37
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Póki co jesteśmy dopiero w fazie nasycania, skoro towar trafia do dużego dystrybutora i w ciągu kilku godzin znika.

  8. #38
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Mysle, ze jestemy na etapie anomalii po bardzo mocnych przecenach Canona R6 przy okazji festiwalów jakie ostatnio miały miejsce. To nie jest tak, ze nagle ludzie masowo stwierdzili, ze chcą podpinać obiektywy EF. Po prostu pojawiło się nagle mnóstwo nowych osób, których nie było w bagnecie RF. Skutkiem ubocznym jest zwiększone zapotrzebowanie na adaptery, które jak pokazuje sytuacja na rynku nie został wzięty pod uwagę zarówno przez dystrybutora krajowego jak i same sklepy.

    Sklepy są od tego, żeby sprzedawać. Nikt na sile nie ogranicza sprzedaży przy rosnącym zapotrzebowaniu bo nie ma to sensu.

    Obstawiam, ze to jednorazowa sytuacja która bardzo szybko minie - nie wydaje mi się, żeby naczekała na kolejna tak duża fala napływu nowych użytkowników w tym bagnecie którzy przesiadają się z lustrzanek. Proces ten pewnie będzie trwał, ale juz nie tak nagle i intensywnie jak przez ostatni miesiąc.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 415

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Sklepy są od tego, żeby sprzedawać. Nikt na sile nie ogranicza sprzedaży przy rosnącym zapotrzebowaniu bo nie ma to sensu.
    W takich sytuacjach decydująca jest podaż od producenta. Canon jest (był? ) słynny ze swojej optyki, zaś aparaty, czyli matryce odstawały według opinii ludu. Więc jest taka hipoteza, że posiadacze świetnych obiektywów próbują, czy ten korpus to wreszcie to.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #40
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Nie wiem czy chora, towaru na rynku brakuje to ceny idą w górę…
    Skoro Canon wycenił adapter we własnym sklepie na 490 zł a Mediaexpert prawie drugie tyle to jest chore jak dla mnie.
    Tak czy inaczej już nie ma na stronie Canona
    Dawniej: Fuji S7000 - Olympus E500 - Fuji S100Fs - Fuji Finepix S200 EXR - Olympus XZ-2 - Canon M5 - Canon 40D - Canon 6D I Obecnie: Canon EOS R - Canon RF 35 - Canon EF 50 1.4 - Canon RF 70-200 F4 L - Sigma 150-600 C, Olympus OM-D E-M10 mark III + sigma 19 2.8 Art + Olympus 45 1.8 https://www.facebook.com/JacekKozlowskiFotografia

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •