Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: Nikon Zf nowa pełna klatka

  1. #11
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Body fajnie będzie wyglądać z klasycznie wyglądającymi manualami.

    Ktoś kiedyś na forum Nikoniarzy nazwał serię Fuji X-T jako hipsterska biżuteria zrobiona na vintage. Ale dlaczego nie jeśli tylko jest zapotrzebowanie.

    Fuji Xpro też było wzorowane chyba na hasellbladzie maloobrazkowym. https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...elblad-xpan-ii
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 20-09-2023 o 16:01
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #12
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Wygląda genialnie ale do ideału mu trochę brakuje:
    - zdecydowanie za ciężki (ponad 700g)
    - trochę za duży (analogi były mniejsze)
    - brak pierścienia przysłony na obiektywach
    - przekombinowane sterowanie - jakiś hybrydowy system PASM + nastawy analogowe jak w Fuji. Tak jakby chcieli zjeść ciastko i mieć ciastko.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    - zdecydowanie za ciężki (ponad 700g)

    Dżizas...

    Plastikowa obudowa jak w Canonie R6 z tworzywa poliwęglanowego jest niby lepsza od magnezowej obudowy i pokręteł z mosiądzu w Nikonie Zf ?

    W Nikonie Zf korpus składa się z górnej części i panelu przedniego ze stopu magnezu. Spust migawki posiada gwint do wkręcenia linki wyzwalacza spustu. A pokrętła czas otwarcia migawki , zmiany ISO oraz korekty ekspozycji na górnej płytce są wykonane z MOSIĄDZU, który – jak powiedział zespół firmy Nikon – wytrzyma warunki atmosferyczne i po dłuższym użytkowaniu wydobędzie te piękne odcienie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nikon zf.JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	15070



    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    - trochę za duży (analogi były mniejsze)
    ???
    Niby które analogi były mniejsze. Czyżby te jednorazowe dla amatorów niedzielnych fotek? Czy też pseudo wydmuszki z PCV udające analogowe aparaty pod koniec lat 80-tych? Bo te przygotowane do pracy profesjonalnej były o wiele większe. Miałeś kiedykolwiek w ręce Canona F1 New ???????? Otóż ten Canon F1 N (mam dwa) nawet bez dopiętego motoru AE Motor Drive FN i pryzmatu AE Finder FN waży 795 g i jest sporo większy (146.7 x 48.3 x 96.6 mm)

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    - brak pierścienia przysłony na obiektywach
    Serio? Pokaż mi natywny obiektyw Canona serii RF mający analogowy pierścień przysłony na obiektywie! Nadmienię, że wszystkie Sigmy serii DG DN Art, których używam posiadają takowy pierścień z możliwością wyłączenie jego "klikania" podczas zmiany przysłony podczas filmowania.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma-50mm-f1_4-art-test-400.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	182,5 KB
ID:	15071

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    - przekombinowane sterowanie - jakiś hybrydowy system PASM
    Nieznane = przekombinowane? Znaczy, że już miałeś w rękach Nikona Zf i go testowałeś i wiesz wszystko na temat jego obsługi?

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    + nastawy analogowe jak w Fuji. Tak jakby chcieli zjeść ciastko i mieć ciastko.
    Zapytam z ciekawości masz, albo kiedykolwiek miałeś i używałeś w pełni analogowy aparat z "nastawami analogowymi"? Wyprowadzę Cię przy okazji z błędu, że to nie Fuji wynalazło i wprowadziło "nastawy analogowe" w lustrzankach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-09-2023 o 17:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dżizas...
    Po prostu ten Nikon jest analogowy tylko z wyglądu. Jest mu bliżej do współczesnych bezlusterkowców i porównując w tez sposób, jego waga i rozmiary nie są niczym nadzwyczajnym. Mimo tego porównania ze starymi analogami uniknąć się nie da. Nie mam porównania z analogowymi Canonami. Ale mój Pentax MX waży niecałe 500g, ME Super waży 460g, nawet profesjonalny LX ważył 570g. Dla mnie więc Z f jest za ciężki.
    A jeśli chodzi o pierścień przysłony to co mnie obchodzą obiektywy Canona RF? Ma być analogowy look and feel? To niech Nikon zrobi podpisany pierścień na obiektywach. Fuji zrobił.

  5. #15
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Bo Fuji od początku zrobił taki look, 2012, oraz szkła z pierścieniem jako filozofię systemu X. Teraz idą natomiast w nowoczesny design czego przykładem jest xh2, xh2s i nowe gfxy. Natomiast kultowa już seria X100 w odsłonie x100v gdzie popyt wielokrotnie przwyzszyl podaż, skłania pewnie Nikona do takiego ruchu. Aparat Zf mimo że fajnie wygląda, będzie raczej niszowy, kupią go dotychczasowe raczej użytkownicy Nikona, czy ktoś więcej? Nie sądzę. Ten trend już się wyczerpał. Nikon załapał się na końcówkę. Oczywiście nie zmienia to faktu że body jest ładne. Mnie się podoba.

    --- Kolejny post ---

    Gdybym miał się czegoś uczepić to tego że nie ma osobnych przycisków AF-L i AE-L z tyłu obok siebie. No i może tych 24mpix. Dla mnie 30mpix to brzmiałoby zdecydowanie lepiej. Więc powiem tak - ładna hipsterska biżuteria A obecnie w ramach hipsterskiej biżuterii robi u mnie Xpro3
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 20-09-2023 o 18:08
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #16
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    31
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Bo Fuji od początku zrobił taki look, 2012, oraz szkła z pierścieniem jako filozofię systemu X. Teraz idą natomiast w nowoczesny design czego przykładem jest xh2, xh2s i nowe gfxy.
    Czy idą? No jeśli kolejne X-T6 będzie w takiej formie to można tak powiedzieć. Teraz po prostu na 10 rocznicę wydali dwa modele XH przez co mamy 2x PASM. X-H teoretycznie było od początku hybrydowym aparatem. X-S to seria dla vlogerów. No a cała reszta to już dobrze znany design.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Bardzo elegancko się prezentuje.
    Pamiętam jak jeszcze za komuny trafił w moje ręce FM2 - boszsz jakie zrobił na mnie wtedy wrażenie. To było coś spektakularnego .
    Fajny taki powrót do przeszłości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Akurat FM2 był zawsze moim marzeniem i teraz go mam. I powiem Wam coś. Ten nowy Nikon Z, może i jest ładny, na pewno robi świetne zdjęcia i na pewno jest solidnie wykonany. Tylko że stawianie na sentymenty dotyczące FM2, jest całkowicie chybione. To tak, jakby porównywać nowego VW Beetle do starego Garbusa. Nikon FM2 był aparatem genialnym, bo był ideałem prostoty, niezawodności i trwałości. To była zupełnie inna filozofia robienia zdjęć.
    I takie pytanie, z głupia frant. Czy mogę odpiąć od mojego Nikona FM2, doskonałą pięćdziesiątkę f1.8 i ot tak, założyć ją do tego Zf ? Bo jeśli nie, to tym bardziej odwoływanie się do legendy FM-2 nie ma sensu.

    Żeby było jasne, ja nie mam nic przeciwko temu aparatu. Niech se bedzie! Nie podoba mi się tylko żerowanie na legendach, zwłaszcza wtedy, gdy reklamowany produkt, z legendą nie ma nic wspólnego...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    479

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    I takie pytanie, z głupia frant. Czy mogę odpiąć od mojego Nikona FM2, doskonałą pięćdziesiątkę f1.8 i ot tak, założyć ją do tego Zf ?
    Do Df mogłeś https://www.nikonusa.com/en/learn-an...-nikon-df.html

    ale on był pewnie za gruby https://cameradecision.com/topviewsi...comparison.jpg

    Nikon od lat żeruje na własnej legendzie.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 24-09-2023 o 12:47

  10. #20

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Zewsząd
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Nikon Z f nowa pełna klatka

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Bo Fuji od początku zrobił taki look, 2012, oraz szkła z pierścieniem jako filozofię systemu X. Teraz idą natomiast w nowoczesny design czego przykładem jest xh2, xh2s i nowe gfxy. Natomiast kultowa już seria X100 w odsłonie x100v gdzie popyt wielokrotnie przwyzszyl podaż, skłania pewnie Nikona do takiego ruchu. Aparat Zf mimo że fajnie wygląda, będzie raczej niszowy, kupią go dotychczasowe raczej użytkownicy Nikona, czy ktoś więcej? Nie sądzę. Ten trend już się wyczerpał. Nikon załapał się na końcówkę. Oczywiście nie zmienia to faktu że body jest ładne. Mnie się podoba.
    [...]
    Generalnie podoba mi się wszystko co vintage, a sprzęty o których mowa mają taki look. Design Fuji - super, Nikony Zf(c) super. Przy czym akurat Zf wygląda mi na wielką landarę. Pomijając aspekt wizualny, a biorąc pod uwagę jego wagę przydałby się grip. No ale wizualnie by nie pasował.
    Co do filozofii sterowania pokrętłami to Candar ma rację, że trzeba najpierw spróbować ją poznać, a nie pisać że słaba. Czytałem recenzje ergonomii Zfc, gdzie ludzie (chociażby tacy, którzy używali Fuji) piszą że to tylko kwestia przyzwyczajenia.
    R6, RF 50 F 1.8 STM, RF 35 F1.8 IS STM MACRO

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •