Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: R50 czy R10?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: R50 czy R10?

    Cytat Zamieszczone przez Qgiel Zobacz posta
    Chodzi prędzej o możliwość instalacji na danym systemie ?
    Ja ściągnąłem ten plik na kompa, ale odmówił zainstalowania się na Win7
    Skoro masz go na win 8.1 , to oznacza najniższy system do instalacji.
    To by się zgadzało, wersja dla R7 DPP 4.17.10 jest na minimum Win 8.1, a na Win 10/Win 11 jest 4.18.0, i funkcjonalnie to jest pewnie dokładnie to samo.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: R50 czy R10?

    No właśnie. Jakoś nie chce się przenosić na te wysokie Win, bo mi dobrze na W7.
    Dlatego zainteresowałem się Darktable. On co prawda też dedykowany jest pod Linuxa, ale to akurat nie problem.
    Trochę czasu , nowy dysk SSD i będzie Linux.
    Z drugiej strony jakiegoś parcia nie mam na te Rawy.
    Jest fajny ( dla mnie) program Fast Stone Image Wiever, który otwiera Rawy wszystkich wiodących marek.
    Co on właściwie otwiera, to nie wiem, bom nie informatyk, ale pliki CR.3 NEF otwiera bez zająknięcia w moim Win7.
    Na dodatek owe pliki poddają się obróbce i można ustawiać różne parametry.
    Podoba mi się to.
    No ale Darktable chciałbym rozpoznać dokładniej. Jak Rawy to Rawy .

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: R50 czy R10?

    Cytat Zamieszczone przez Qgiel Zobacz posta
    No właśnie. Jakoś nie chce się przenosić na te wysokie Win, bo mi dobrze na W7.
    Dlatego zainteresowałem się Darktable. On co prawda też dedykowany jest pod Linuxa, ale to akurat nie problem.
    Trochę czasu , nowy dysk SSD i będzie Linux.
    Z drugiej strony jakiegoś parcia nie mam na te Rawy.
    Jest fajny ( dla mnie) program Fast Stone Image Wiever, który otwiera Rawy wszystkich wiodących marek.
    Co on właściwie otwiera, to nie wiem, bom nie informatyk, ale pliki CR.3 NEF otwiera bez zająknięcia w moim Win7.
    Na dodatek owe pliki poddają się obróbce i można ustawiać różne parametry.
    Podoba mi się to.
    No ale Darktable chciałbym rozpoznać dokładniej. Jak Rawy to Rawy .
    Mocno używam FSIV, ale jest pewne ale: otóż on otwiera JPG zaszyte w RAW-ach wyglądające tak, jakby to był JPG prosto z aparatu przy tych parametrach ekspozycji. No i tutaj są mniejsze możliwości korekty balansu bieli, wyciągania z cieni czy ze świateł, ale dla mnie największą wadą jest to, ze JPG w korpusie są wyostrzane domyślną opcją Unsharp Mask, której nie cierpię w wykonaniu Canona, więc wolę RAW-a wywołać w DPP z wyostrzaniem opcją Sharpness. Jakieś wyostrzanie w korpusie powinno być, aby móc się zorientować na monitorku aparatu, czy zdjęcie w ogóle jest ostre, ale przy pewnych motywach ta opcja Unsharp Mask daje tak katastrofalne rezultaty, że się nie da na to patrzreć. Kobita by mnie zabiła, gdybym jej zdjęcia ostrzył tą opcją
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: R50 czy R10?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jakieś wyostrzanie w korpusie powinno być, aby móc się zorientować na monitorku aparatu, czy zdjęcie w ogóle jest ostre, ale przy pewnych motywach ta opcja Unsharp Mask daje tak katastrofalne rezultaty, że się nie da na to patrzreć. Kobita by mnie zabiła, gdybym jej zdjęcia ostrzył tą opcją
    Nie no, jasne........ Nawet jak się spojrzy, to Unsharp Mask jest takie jakieś......dziwne ;-) ?
    Sharpness wygląda bardziej tak wiarygodnie. Nie dziwię się Twojej kobiecie :-).
    Przy okazji czegoś się dowiedziałem(już na serio)- dzięki.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: R50 czy R10?

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    nie używam LR - nie opłaca mi się i nie wiem czy Affinity sobie poradzi. Zaś JPG ... kupuje ten aparat by mieć wpływ na to jak wygląda moja fota... jpg mnie nie satysfakcjonuje

    --- Kolejny post ---



    własnie zastanawiam się czy nie zostać póki co jednak przy m6. Trochę podoba mi się ta r10, ale...
    Nie lepiej kupic jakies sony, szkieł od groma i body pewnie tansze!
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 22-09-2023 o 09:15

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •