Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon R6 vs R8 ?

  1. #1

    Domyślnie Canon R6 vs R8 ?

    Cześć. Na wstępie zaznaczę, że różnice techniczne między sprzętami znam i ten wybór od strony technicznej sprowadza się dla mnie do stabilizacja i wygoda w tym EVF (R6) vs mniejsze gabaryty i nowsza matryca w tym lepszy AF (R8).

    W tej chwili fotografuję M6 i patrząc na dostępność i ceny R-ek to chyba dobry moment na wyjście z EF-M. W ten system wszedłem ze względu na jego kompaktowość, no ale wtedy nie mieliśmy rozsądnych aparatów w telefonach komórkowych na co dzień a EF-M dobrze rokował . Ogólnie fotografuję głównie szerokim kątem (fotografia miejska, architektura, streetphoto) no i do tego jakieś rodzinne fotki reportaże itp i na szkła myślę na dzień dobry wziąć 16/2.8 + 24-105/4L lub 14-35/4L a do tego chyba adapter na EF bo trochę słoików na EF pozbierałem zaczynając od 70-200/4L, 50/1.8 itp.

    W sumie jakość zdjęć w M6 jest dla mnie OK, chociaż od zawsze ciągnie mnie do FF ze względu na rozpiętość tonalną jak i szumy... niekiedy brakuje mi trochę rozdzielczości ale to raczej z tendencji do kadrowania, ale tu umówmy się 4mpx różnicy nie robią... R5 byłby spoko ale cena nie jest akceptowalna. Do tego porobiłem ostatnio parę zdjęć staruszkiem 10D i zatęskniłem za tą prywatnością i spokojem jaki daje wizjer . Rzeczy typu mniejsza bateria w R8 czy minimalny crop i przegrzewanie się w video w R6 na mnie wrażenia nie robią, podobnie jak podwójny slot na kartę. Być może mechaniczna migawka.

    Rozkminiałem przy wakacyjnym cashbacku i nastawiłem się na R8 oczekując na spadek jego ceny i zakupu może na BF czy przed świętami ale dziś cena R6 jest na poziomie R8 no i stąd ta dyskusja. Załóżmy że kosztują tyle samo. R6 tańszy już raczej nie będzie, R8 pewnie jeszcze ma trochę podatku od nowości.

    Zastanawiam się jaki wpływ na żywotność matrycy w R8 będzie miał fakt że się ona nie zamyka fizycznie?

    Napiszcie co sądzicie. Będę wdzięczny również za ewentualne sugestie odnośnie obiektywów.

  2. #2
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Canon R6 vs R8 ?

    Przesiadlem sie z R6 na R8, a teraz przy tej promocji na R6 zamowilem R6 jako drugi aparat w domu.

    Dwa totalnie rozne aparaty do roznych zastosowan. R8 to idealny sprzet do filmowania na poziomie wiecej niz poczatkujacym, ale nie w pelni profesjonalnym. Do fotografii ma lepszy AF i matryce niz R6, ale duzo gorsza ergonomie.

    Aparaty tylko pozornie sa podobne, ale ze wzgledu na roznice wedlug mnie przynajmniej ciezko je ze soba jednoznacznie porownywac bo roznia sie w fundamentalnych rzeczach. Ktos kto chce robic reportaze slubne nie rozwaza na serio R8 (jako przyklad). Ale jako osoba ktora uzywa obu aparatow smialo mozesz pytac.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Canon R6 vs R8 ?

    Jeśli nie focisz sportu to IMHO R8 jest bardziej rozsądnym wyborem patrząc przez pryzmat specyfikacji i tego, że jest to nowszy sprzęt, ale to tylko IMHO.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •