Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Sony A7CR i A7C II

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    278

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 203

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    fajne, zwłaszcza A7CII, pofociłbym
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    W końcu dale przednie pokretło,bo wczesniej to dla mnie była dyskwalifikacja za taka kase..podobnie zreszta jak w 6700..

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 305

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    W końcu dale przednie pokretło,bo wczesniej to dla mnie była dyskwalifikacja za taka kase..podobnie zreszta jak w 6700..
    Dokładnie tak. Ale w cenie 11k zł to odnośnie A7C II nie wróżę temu korpusowi wielkiego zbytu bo tyle obecnie kosztuje A7 IV, które jest lepsze w każdym aspekcie i ma tą samą matrycę. No i jest przecież w cenie 11k również wszystkomający FF Sony ZV-E1
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-08-2023 o 23:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    No jak mowisz, w tej cenie to a7iv jest jednak ciekawsza opcją.. Chyba ze Sony poczuje prawo sprzedaży popytu i sie dostosuje Canon ma swojego R8 wprawdzie bez stabi ale dużo tanszy..czekam więc z popcornem )

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 203

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    W Kanadzie dwojka ludzi miala sony A7iv, mam kilka rawow od nich i musze powiedziec że kolorystyka jest w nich inna niz z R6. W canonie niebo jest chłodne, dol cieplejszy, naturalniej to wyglada. Mozliwe, ze kwestia ustawien rgb czy czegos innego. Nie jest to rażąca różnica, ale na duzym monitorze zauwazalna.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    A7IV kolorami rozni sie w fabrycznym zestawie i od A7III.
    ..wiec tym bardziej od R6. Ale chyba przy robieniu w rawach coraz mniejsze zaczyna miec to znaczenie. Obrazek z Canona wprost z puszki zawsze mial wg mnie fajny poziom,ale konkurencja nie śpi...i dzis częściej słyszę ze to Fujifilm jest jeszcze lepszy a ja dodalbym nawet Panasonica..ich inzynieria koloru jak dla mnie tez juz nie ustepuje Canonowi..a Sony z kazdym modelem robi postep i ich matryce jednak na wiecej pozwalaja wg mnie oczywiscie

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    ..ich inzynieria koloru jak dla mnie tez juz nie ustepuje Canonowi..
    Problem polega na tym, że to dyskusja o gustach.
    Każdy producent, przy różnym oprogramowaniu, przy różnych profilach przedstawia inne odwzorowanie.
    Większość dyskutantów wrzuca do jednego programu (najczęściej jest to Adobe z domyślnym profilem "Adobe color") i wyciąga wnioski na podstawie tej interpretacji i swojego gustu, jest to zrozumiałe ale niemiarodajne.
    Ja przy przesiadce na bezlusterkowca i podjęciem decyzji o systemie, porównywałem różnice między profilami C,S i N.
    Najbardziej wiarygodny w każdym programie jest profil zrobiony z colorcheckera.
    Jak się okazało, między profilem domyślnym Adobe a X-RITE największe różnice w przesunięciu barw miał R5 a najmniejsze AIV.
    Włączając profil "aparatu-standard" różnice są jeszcze większe we wszystkich systemach, ale czy to ma jakieś znaczenie?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 354

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Problem polega na tym, że to dyskusja o gustach.
    Każdy producent, przy różnym oprogramowaniu, przy różnych profilach przedstawia inne odwzorowanie.
    Większość dyskutantów wrzuca do jednego programu (najczęściej jest to Adobe z domyślnym profilem "Adobe color") i wyciąga wnioski na podstawie tej interpretacji i swojego gustu, jest to zrozumiałe ale niemiarodajne.
    Ja przy przesiadce na bezlusterkowca i podjęciem decyzji o systemie, porównywałem różnice między profilami C,S i N.
    Najbardziej wiarygodny w każdym programie jest profil zrobiony z colorcheckera.
    Jak się okazało, między profilem domyślnym Adobe a X-RITE największe różnice w przesunięciu barw miał R5 a najmniejsze AIV.
    Włączając profil "aparatu-standard" różnice są jeszcze większe we wszystkich systemach, ale czy to ma jakieś znaczenie?
    to dyskusja o gustch, mozliwościach i czasie spędzonym na korekcie
    profil z colorcheckera jest potrzebny komuś kto potrzebuje "prawdziwego koloru" moim zdaniem niewielu użytkowników aparatow ma taką potrzebę, ja nie potrzebuję, kolor to była jedna z przyczyn dla których zrezygnowałem z lightrooma i zacząłem używać C1, często robię spore korekty kolorystyczne ale nigdy moim celem nie jest uzyskanie "prawdziwości" koloru
    z moich obserwacji wynika że większośc ludzi nie widzi zafarbów i nawet jakby ta żółtaczka czy czerwonka wyszła ze zdjęcia i ugryzła ich w d..ę to by jej nie zauważyli

    odpowiadając na pytanie czy kolor zdjęcia "na dzień dobry" ma znaczenie mz. ma bo tracę mniej czasu na korektę ale odpowiedź jest bardzo indywidualna i zależy od potrzeb, umiejętności i używanego softu (i oczywiście od tego czy uzytkownik widzi różnicę, a często nie widzi lub wszystko mu jedno - kolor to ciężki temat)
    EOS 3, 5D, R5

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 608

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    kolor to ciężki temat)
    Jeszcze cięższy temat to kalibracja monitora. Paradoksalnie, im więcej masz w dupie, tym lżejszy się czujesz
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •