Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Sony A7CR i A7C II

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jeszcze cięższy temat to kalibracja monitora. Paradoksalnie, im więcej masz w dupie, tym lżejszy się czujesz
    no nie wiem o kalibracji różnie mówią - na stronie producenta monitora (np. mojego) są filmy które twierdzą że kalibracja jest prosta więc wszystko zależy w co wierzysz w magię magika czy w techniczną dokumentację producenta monitora
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-09-2023 o 13:06
    EOS 3, 5D, R5

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to dyskusja o gustch, mozliwościach i czasie spędzonym na korekcie..................
    Ja się z tym zgadzam, ja polemizowałem z tym, że Canon to jakiś wyznacznik reprodukcji barw, a inne firmy dopiero doganiają ten niedościgniony wzorzec.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    262

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Ale.w stereotypowej opinii tak często sie spotyka,że Canon ma swoje swietne kolory.. można awet wyszukac haslo Canon science color i wiele zapytań na forach ,jak uzyskać kolory Canona w jakiejs tam puszce.. .Na tym forum rowniez skin tony Canona dyskwalifikuja Sony,którego kolory są słabe itp...color checker dla amatora będzie zupelnie.niepraktyczny,wiec dla wielu bedzie mialo znaczenie co puszka wypluwa i to.slychac od uzytkownikow np Fuji...

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Ale.w stereotypowej opinii tak często sie spotyka,że Canon ma swoje swietne kolory.. można awet wyszukac haslo Canon science color i wiele zapytań na forach ,jak uzyskać kolory Canona w jakiejs tam puszce.. .Na tym forum rowniez skin tony Canona dyskwalifikuja Sony,którego kolory są słabe itp...color checker dla amatora będzie zupelnie.niepraktyczny,wiec dla wielu bedzie mialo znaczenie co puszka wypluwa i to.slychac od uzytkownikow np Fuji...
    wszystko zależy, jeśli na ten przykład Candar pisze że dla niego kolor jaki wypluwa puszka jest nieistotny bo i tak zrobi zrobi swój to ja mu wierzę bo widzę co robi, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy kolorystyka korpusów różnych firm jest różna i niestety nie każdy jest Candarem co również widać na zdjęciach więc nie popadajmy w oszalały sysmetryzm że każdy color science jest równie dobry - bo nie jest i dla wielu ma znaczenie co wypluwa korpus
    EOS 3, 5D, R5

  5. #15
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    To ja może nieco bardziej w temacie wątku Dla mnie te modele nie warte są zakupu i np. za cenę A7CR czyli to jest na chwilę obecną 16999 PLN to można kupić A7RV. Podobnie ma się sytuacja z tańszym modelem gdzie wolałbym A7IV. Te małe korpusy i kiepskie ekrany oraz wizjery w ogóle do mnie nie przemawiają.
    Co do kolorów to moim zdaniem przy fotografowaniu i zapisie plików w formacie raw ma to obecnie znacznie mniejsze znaczenie bo praktycznie przy odrobinie obróbki można uzyskać bardzo zbliżone efekty do Canona czy Fuji czy czegokolwiek się chce. Ja od siebie dodam, że to co "wypluwa" matryca od Sony A7RV jest znacznie lepsze niż starsza generacja puszek typu A7III. Czy lepsze niż Canon?

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    waga tych korpusów jest imponująca, wymiary również ale mnie chyba bardziej odpowiadają te korpusy średniej wielkości - widać że w przypadku sony usunięcie lustra pozwoliło na spełnienie obietnic czyli konstrukcję mniejszych i lżejszych korpusów.
    EOS 3, 5D, R5

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    waga tych korpusów jest imponująca, wymiary również ale mnie chyba bardziej odpowiadają te korpusy średniej wielkości - widać że w przypadku sony usunięcie lustra pozwoliło na spełnienie obietnic czyli konstrukcję mniejszych i lżejszych korpusów.
    cytuje sam siebie ale rzuciłem okiem na specyfikację R8 i waga R8 jest podobna pytanie czy obcięcia funkcjonalności tych sony sa porównywalne z obcięciami w tym canonie
    EOS 3, 5D, R5

  8. #18
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    571

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    cytuje sam siebie ale rzuciłem okiem na specyfikację R8 i waga R8 jest podobna pytanie czy obcięcia funkcjonalności tych sony sa porównywalne z obcięciami w tym canonie
    Tylko z tego co wiem Canon R8 kosztuje polowe tego co te Sony, albo i lepiej.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    262

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    R8 nie ma stabilizacji matrycy a te Soniaki jednak maja..to moim zdaniem robi różnicę a dwa ze podatek od nowosci robi narzuty. Kolejny temat to Canon na ta chwile jako system drozszy i po zakupach szkiel cenowo moze byc duzo drożej u C..

    Chetnie bym.obok.siebie porównał obrazki z obu puszek C i S..ale jak wczesniej wspomniano za ta cene a7iv dla mnie atrakcyjniejszy,choc ten maly ma miec lepszy af od a7iv..dziwna polityka..

  10. #20
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: Sony A7CR i A7C II

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Tylko z tego co wiem Canon R8 kosztuje polowe tego co te Sony, albo i lepiej.
    To ja chyba coś żle licze...R8 należy porównać jeśli już do A7CII i powiedz mnie gdzie tutaj widzisz połowę tej ceny? Po raz kolejny piszesz bzdury...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •