Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

  1. #21

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Breda
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Podłącze się do tematu.
    Chcę przejść na pełną klatkę i zastanawiam się nad EOS R albo 1DX(ewentualnie 1DX mark ii, ale jest brzydszy przez moduł GPS za stopką flasha).
    Ceny są podobne, lecz rozsądek podpowiada EOS R, ale od zawsze marzyłem o 1D.
    Czy spełniając marzenia, nie właduję kasy, aby za parę miesięcy dowiedzieć się że EOS R był lepszym wyborem?
    Potrzeby: fotografia uliczna, festyny, parady, lubię bliskie ujęcia twarzy z tele. Zależy mi na dobrym autofocusie, niestety mój 70D mi go nie zapewnia.

  2. #22
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Wiesz,nie ma co porównywać tych aparatów i bardziej pytanie jakie zdjęcia robisz i czy rozmiar i waga na znaczenie, oraz czy wiesz ile kosztują natywne szkła do systemu RF. Generalizujac w dużym uproszczeniu jeśli do tej fotografii co napisałeś to brałbym R ale sprawdź sobie ile by kosztował obiektyw, który chcesz. Z takim klockiem jak 1D to na street bym sobie darował. Marzyłeś o 1D to będziesz miał zaawansowany AF i wybór szkieł nie tylko z Canon.Na fotografie uliczna możesz kupić inna puszke. Z ciekawości kupiłem Canon 40d tylko 10k Mpx, a jest cała masa tanich puszek, które będą mniejsze i zrobią robotę.
    5d III i parę słoików

  3. #23

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Breda
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Rozmiar nie ma aż takiego znaczenia, mój zestaw waży aktualnie 2,6kg i jest ok, nawet tak wolę.
    Właśnie natywne RF są bardzo drogie, myślałem o klasycznych eLkach.
    EF 24-105mm F4L (450 euro)
    EF 70-200mm F4L IS (500euro) + teleconverter 1.4x(tylko przy tym obiektywie lepiej zostać przy APSC bo już mam 1,6x bez convertera)
    Ewentualnie:
    EF 28-300 F3.5-5.6L(1000euro)
    EF 70-300 F4.0-5.6L IS (~800euro)
    Same aparaty:
    EOS R (~850euro)
    1DX mark II (1000euro)

    Patrząc na koszty, plus przejściówki z EF na RF wychodzi bardzo podobnie.
    Kompletnie się nie orientuję w obiektywach RF, czy patrząc na moje propozycję, widzisz może jakąś alternatywę w RF?

    Wątpliwości mam odkąd usłyszałem że Canon ostrzy dopiero od EOSa R i że wszystkie lustrzanki miały problem z AF.
    Stąd moje obawy, że kupię 1DX i będę się męczył jak z 70D i przy każdym rozmazanym zdjęciu będę myślał,że mogłem kupić EOS R.
    Ostatnio edytowane przez Bobcajs ; 07-12-2023 o 11:35

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    70d chyba był podobny do 7d i nie można tam było narzekać na AF, więc bardziej to wina robiącego zdjęcia. Ale dochodzą problemy jak back Focus etc W Rce masz eye focus ale tak naprawdę nikt za Ciebie nie wybierze. Miałem z 2 godziny w rękach Rke z adapterem i 85mm 1.8, ale nie urzekło mnie to body na tyle żebym musiał o nim myśleć. Zostaje z 5d mark III. Ludzie piszą że przy użyciu adaptera L ki dostają nowe życie, ale nie miałem okazji podpiąć tych obiektywów bo nie brałem ich do Polski więc nie wypowiem się. Idealnie jakbyś mógł pofocic choc chwilkę 2 body by podjąć decyzję, bo to co dobre dla mnie nie musi być dobre dla Ciebie.
    5d III i parę słoików

  5. #25

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Breda
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    70d chyba był podobny do 7d i nie można tam było narzekać na AF, więc bardziej to wina robiącego zdjęcia.
    Faktycznie, wróciłem do tego aparatu po 5 latach leżenia i zapomniałem że to problem Sigmy 17-50 F2.8, średnio współpracuje z Canonem, praktycznie nie ma szans wyostrzyć na 17mm używając detekcji fazy, pojawia się back focus. Dopiero na LV jest to możliwe,albo za każdym razem musiałem zmienić na ~25mm, wyostrzyć i wrócić do 17mm.

    Dlatego chciałem zmienić szkła na eLki i pojawił się pomysł przejścia na FF, więc 5D, później 1DX(co będę sobie żałował :P)

    Ale masz rację, chyba liczyłem, że ktoś mnie zapewni, że 1DX daje radę i jakoś postaram się uzasadnić ten zakup... ale im więcej czytam, tym większy mam mętlik.
    Myślę że 90D + 24-105 L - 70-200 F4L by spełnił wszystkie moje oczekiwania, ale zgodnie z Twoja radą pojadę i pomacam wszystkie opcję od 90D, przez R do 1DX.

  6. #26
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Mam zarówno 1DXII jak i R5, nie powiedziałbym że autofocus R5 jakoś bardzo bije na głowę ten z jedynki. Miałem przez pewien czas R kolegi, to był najgorszy autofocus ze wspomnianej trójki Trudno porównywać sprawność autofocusa 70D z 1DX. Wspomniane aparaty używane przeze mnie głównie ze szkłami Canona, 500 mm,300,70-200. Jeżeli nie przeszkadza Ci wielkość i ciężar jedynki to szedłbym w 1DX lub 1DXII, można znaleźć je w dobrej cenie i przyzwoitym stanie.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Dla mnie ganianie z 1dx (nie ważne która wersja) do fotografii ulicznej to poroniony pomysł. Tutaj zasada jest odwrotna i im mniejszy aparat tym lepiej (stąd wielu streetowców gania z "małpkami, pominę już 35mm jako standard). Akurat w tej fotografii sprzęt jest najmniej ważny - no chyba,że mówimy o fotografii ulicznej robionej tele ale nie ma wtedy dynamiki. Zbliżenia twarzy z tele ogarnie każdy aparat, który ma rozpoznawanie oczu i tak naprawdę wszystko zależy od jakości tele oraz operatora. Nie szedł bym ta drogą...

  8. #28

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Breda
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Wiem, cały czas nad tym myślę. Rozsądek bije się z zachciankami. Od zawsze podobał mi się 1D i stąd moja chęć do zakupu. Obiektyw jaki kupię to będzie Canon 70-300 4-5,6L IS, sama jego waga to już 1kg, plus body 1.5kg. Ale nie mam żadnego doświadczenia z bezlusterkowcami Canona, bawiłem się tylko tańszymi Olympusami i przeszkadzało mi amatorskie menu z animacjami i jakość obrazu w wizjerze, nie lubię używać ekranu LCD. Muszę się pobawić EOS R.

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Jak chcesz tak bardzo 1D to sobie kup, a do tego 70-200 F4 jest lżejszy niz 70-200 2.8 jeśli to ma znaczenie, a do fotografii ulicznej kupisz sobie coś małego i taniego.
    5d III i parę słoików

  10. #30
    Bywalec Awatar ukasus
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    miasto
    Wiek
    40
    Posty
    165

    Domyślnie Odp: Canon 1D II i Canon 1D III w 2023r

    Tutaj przykładowy reportaż z 1D III
    na zewnątrz : https://www.facebook.com/ukasus/posts/6873831189316736
    I na hali : https://www.facebook.com/ukasus/posts/7435989196434263
    Polecam oglądać na pełnym ekranie.
    Pojedyncze zdjęcia są z 6D. 90% z 1D.
    Jak się uda to w tym roku przesiądę się na 1Dx I. Na ebay można już coś za 2500 kupić. Grzechem byłoby nie skorzystać.
    Co do 1D III to dalej robi robotę. To chyba najlepsze określenie.
    Ostatnio edytowane przez ukasus ; 05-01-2024 o 16:05
    Eos system

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •