Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2023
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    3

    Domyślnie Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Hej,

    Krótko mówiąc, przyżydziłem, zakupiłem wspomniany akumulatorek w Media Expert, spodziewałem się, że wydajność może być niższa, ale niespodziewałem się tego. Po wykonaniu może 200 zdjęć, aparat woła nowy akumulator, co dziwne w danych akumulatora jest info, że zostało 70%. Jakaś słaba sztuka, ten typ tak ma czy czym to jest spowodowane.

    I ogólnie witam wszystkich użytkowników.

  2. #2
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Cytat Zamieszczone przez czakkk Zobacz posta
    Hej,

    Krótko mówiąc, przyżydziłem, zakupiłem wspomniany akumulatorek w Media Expert, spodziewałem się, że wydajność może być niższa, ale niespodziewałem się tego. Po wykonaniu może 200 zdjęć, aparat woła nowy akumulator, co dziwne w danych akumulatora jest info, że zostało 70%. Jakaś słaba sztuka, ten typ tak ma czy czym to jest spowodowane.

    I ogólnie witam wszystkich użytkowników.
    Reklamuj, pewnie leżal sporo na magazynie.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2023
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Reklamuj, pewnie leżal sporo na magazynie.
    Dzięki za odpowiedź, no cóż, chyba mi tylko to zostaje. Pozdrawiam.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 438

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Mi na eRce w miarę działały - jakieś 2-3 godziny w zależności od pogody. Wczoraj na r6 newell całe 3 minuty wytrzymał. Leży w koszu.

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Ja nie ufam tej marce, przerabiałem kilka aku (kupione w różnym czasie) i byłem zawiedziony. Za to Patona śmiga jak należy - wczoraj jakieś 1500 fot na jednym aku
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 28-08-2023 o 12:04

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2023
    Miasto
    Bychlew
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Cytat Zamieszczone przez czakkk Zobacz posta
    Hej,

    Krótko mówiąc, przyżydziłem, zakupiłem wspomniany akumulatorek w Media Expert, spodziewałem się, że wydajność może być niższa, ale niespodziewałem się tego. Po wykonaniu może 200 zdjęć, aparat woła nowy akumulator, co dziwne w danych akumulatora jest info, że zostało 70%. Jakaś słaba sztuka, ten typ tak ma czy czym to jest spowodowane.

    I ogólnie witam wszystkich użytkowników.
    Zgłoś się bezpośrednio do nich do serwisu. Mają 40 mc gwarancji i to firma z pl więc szybko pomagają. Ja jestem bardzo zadowolony z ich produktów i wielu znajo,ych też.

    --- Kolejny post ---

    A ja właśnie odwrotnie ale tak bywa z markami

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    253

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Mi na eRce w miarę działały - jakieś 2-3 godziny w zależności od pogody. Wczoraj na r6 newell całe 3 minuty wytrzymał. Leży w koszu.
    Czary z tymi akumulatorami. Kupiłem R w styczniu 2021 jako zastępcę 7d. Ponieważ Phottix z 7D w body R nie był rozpoznawalny, do oryginalnego akumulatora z body i jednego Newella do 7D dokupiłem jeszcze jednego Newella - fotografuję do szuflady statystycznie raz na dwa miesiące, jak mi się coś spodoba), eksploatując akumulatory równomiernie (doładowuję wszystkie, ale wkładam po kolei). Po tych 1,5 roku Newelle w aparacie po naładowaniu pokazują 3 kreski i 100 proc. (choć ten starszy, z czasów 7D chyba jest mniej wydajny), a Canona 100 proc i jedną czerwoną kreskę. Zresztą w 7D było podobnie - jako pierwszy nie nadający się do użycia body rozpoznało niezbyt często używany akku Canona, Phottix do tej pory się doładowuje do 3 kresek i trzyma.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Przechowujesz akumulatory w stanie pełnego naładowania przez dłuższy czas? Jeśli tak to źle robisz, ogniwom litowym długotrwałe przebywanie w stanie pełnego naładowania nie służy.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    253

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Przechowujesz akumulatory w stanie pełnego naładowania przez dłuższy czas? Jeśli tak to źle robisz, ogniwom litowym długotrwałe przebywanie w stanie pełnego naładowania nie służy.
    Wielkie dzięki, nie wiedziałem o tym, to już wszystko jasne, moja wina i niewiedza, tylko dlaczego pierwsze padają firmowe Canony?

  10. #10
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie Odp: Problem z akumulatorkami Newell LP-E6NH PLUS 2250mAh i Canon R6

    Na te zielone czy czerwone znaczniki/kreski w body to bym wielkiej uwagi nie zwracał. Mam w tej chwili 3 szt. oryginalnych aku LP-E6N Canon i 1 szt. LP-E6NH. Tylko ta ostatnia ma komplet zielonych kresek (trudno, żeby nie miała, skoro jest z zestawu ze świeżo zakupionym R7). Wszystkie LP-E6N (2 szt. z 2015 r., 1 szt. z 2018 albo 2019 - nie pamiętam) mają po 1 czerwonej kresce. Nie zauważyłem natomiast, żeby mimo pojawienia się czerwonej kreski aku jakoś wyraźnie gorzej trzymały. Powiedziałbym nawet, że różnica jest niezauważalna.
    Ciekawostka też taka, że najmłodszy z tej trójki LP-E6N pochodzi z zestawu z Canonem R i już jako nowy, przy pierwszym użyciu, pokazywał tylko dwie zielone kreski. Nie robiło mi to jednak żadnej różnicy i nie reklamowałem go jako wadliwego, bo zarówno wtedy, jak i teraz, pracuje bez zarzutu i żaden z moich aparatów nie miał nigdy na nim problemów z wydajnością.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    dlaczego pierwsze padają firmowe Canony?
    A padają? Mi nigdy żaden nie padł. Ba, do dziś działają mi oryginalne aku od 30D z roku... hmmm, chyba z 2007
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •