Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 165

Wątek: Canon R7 ptasi test

Mieszany widok

  1. #1
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    571

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Bylo to dyskutowane milion razy tutaj i nie tylko. W skrocie - nie ma alternatywy w tym zasiegu, w tym swietle, w tych pieniadzach.
    Tylko poprawcie mnie jeśli się mylę, ale uwagi są do aparatu, a nie obiektywu

    Szczerze jestem ciekaw wyników na nowszym szkle z systemu RF.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #2
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    961

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Szczerze jestem ciekaw wyników na nowszym szkle z systemu RF.
    Bardzo dużo fotografuję w ostatnim czasie psy w ruchu, często w bardzo szybkim biegu. Sporo z tych zdjęć robię RF 85/1.2 i skuteczność AF jest świetna. Robię głównie na servo z wykrywaniem oka i w serii 8kl./s. Jeśli dam mu spokojnie złapać oko przed naciśnięciem spustu, to w 9 na 10 przypadków AF trzyma je jak przyklejony. Rzadko które zdjęcie z serii nie jest ostre w punkt (zazwyczaj wszystkie są idealnie ostre) a głównie fotografuję na maksymalnie otwartej przysłonie. Natomiast jeśli przed wyzwoleniem migawki nie pozwolę AF na spokojnie złapać poruszającego się obiektu, tylko liczę na to, że AF złapie już podczas serii zdjęć, to "na dwoje babka wróżyła" W ok. połowie przypadków cała seria potrafi pójść do kosza. Ewentualnie AF uchwyci na sam jej koniec. W drugiej połowie przypadków AF złapie po ok. 1-2 sekundach.
    Ogólnie jestem zachwycony tym połączeniem, tj. body + obiektyw. Dość często też używam EF 70-200/2.8 IS II i z tym szkłem również AF działa świetnie i skuteczność jest podobna. Z EF 100-400 II jest nadal bardzo dobrze, ale już zauważalnie więcej pomyłek niż z poprzednio wymienionymi szkłami. Przy statycznych scenach lub ruchu w miarę jednostajnym nadal nie ma żadnych problemów.
    Jedno co zmieniłem, a znacząco poprawiło skuteczność AF, to domyślny tryb pracy zmieniłem na ostrzenie natychmiast jak obiekt znajdzie się w obrębie kadru. Może mnie ktoś posądzać o branie pieniędzy od Canona (w sumie bym nie pogardził, jeśli ktoś z marketingu mnie czyta), ale po przesiadce z 7D2 jestem zachwycony.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Tylko poprawcie mnie jeśli się mylę, ale uwagi są do aparatu, a nie obiektywu

    Szczerze jestem ciekaw wyników na nowszym szkle z systemu RF.
    Obawiam się, że to nie ja będę zaspokajał tę Twoją ciekawość, bo się do żadnego obiektywu RF nie przymierzam

    W jakiejś mierze wyniki R7 z natywnym obiektywem RF 100-500 odzwierciedla ten test https://mirrorlesscomparison.com/bes...rds-in-flight/, ale on dotyczy tylko fotografowania ptaków w locie, a na dodatek autor upał się fotografować kanię rudą, która jest ptakiem dużym i w miarę powolnym, a nie np. jaskółki.

    Co do ilości trafień ptaków w locie to ja jestem w stanie ścierpieć nawet bardzo duży odsetek wypudleń, ale mi R7 dał **** z motywami statycznymi notorycznie ostrząc z back focusem, a ten przypadek lepiej opisuje Duade Paton https://www.youtube.com/watch?v=hsmY4f1J0t8.
    O ile do ptaków w locie sugerowana jest maksymalna prędkość migawki elektronicznej lub jej połowa, o tyle do obiektów statycznych raczej połowa lub 1/4, czyli ca 8 fps, a poza tym zupełnie inne ustawienia AF, podczas gdy z 7D II mogę spokojnie fotografować na tych samych ustawieniach AF.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    471

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    A co Ty z tym EXIF?. Odepnij obiektyw lub użyj zwykłej redukcji bez styków, wtedy w menu pojawi się opcja "stabilizacja"(w R6 będzie to 7 zakładka) a w niej m.inn ogniskowa obiektywu do ustawienia.
    "Wyzwalanie migawki bez obiektywu" ma wpływ tylko na migawkę a nie na opcje stabilizacjii!.

    --- Kolejny post ---

    W moim przypadku używam po kolei: R6+przejściówka org RF/EF + redukcja EF/M42+dowolny rusek

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A co Ty z tym EXIF?. Odepnij obiektyw lub użyj zwykłej redukcji bez styków, wtedy w menu pojawi się opcja "stabilizacja"(w R6 będzie to 7 zakładka) a w niej m.inn ogniskowa obiektywu do ustawienia.
    "Wyzwalanie migawki bez obiektywu" ma wpływ tylko na migawkę a nie na opcje stabilizacjii!.

    --- Kolejny post ---

    W moim przypadku używam po kolei: R6+przejściówka org RF/EF + redukcja EF/M42+dowolny rusek
    Wybacz kolego, ale pieprzysz głupoty. Opcja wyzwalania migawki bez obiektywu jest po to, aby była możliwość robienia zdjęć obiektywem, którego korpus nie widzi, albowiem nie ma o nim żadnej informacji na stykach bagnetu. Guzik mnie obchodzi co jest w R6, ja mam R7 w rękach, i jest tak, jak piszę: adapter z dandelionem uniemożliwia ustawienie ogniskowej do stabilizacji, bo ta opcja jest niewidoczna, a stabilizacja automatycznie stabilizuje obiektyw 50 mm. Jeżeli założę przez dandelion obiektyw 100 mm, to IBIS będzie nieskuteczny. Zamiana adaptera na taki zwykły, bez styków, powoduje pojawienie się możliwości ustawienia ogniskowej dla IBIS. Jeżeli w R6 jest to opcja niezależna od tego, co przekazuje dandelion, to dobrze, ale w R7 jest to opcja zależna.

    --- Kolejny post ---

    101 bis. Zauważyłem zainteresowanie tym kadrem, a nie zauważyłem, że wstawiłem plik ponad 20 MB, więc się nie wyświetla w pełnej rozdzielczości, więc to poprawiam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMR_0683.JPG
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	13,71 MB
ID:	14700
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    471

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    No chyba że zuum manual

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    471

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    To co piszesz to wygląda dokładnie tak samo jak w R6. A tak z ciekawości jak ustawisz w gołym korpusie ogniskową ręcznie to co- dedalion ją zmieni? to po co Ci on?. Różnica w działaniu manuali z ustawioną prawidłowo ogniskową jest ogromna. Wspomaganie ustawiania ostrości też świetnie działa bez żadnych dedalionów.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    To co piszesz to wygląda dokładnie tak samo jak w R6. A tak z ciekawości jak ustawisz w gołym korpusie ogniskową ręcznie to co- dedalion ją zmieni? to po co Ci on?. Różnica w działaniu manuali z ustawioną prawidłowo ogniskową jest ogromna. Wspomaganie ustawiania ostrości też świetnie działa bez żadnych dedalionów.
    Sprawdziłem teraz i nic się nie zmieniło. W gołym korpusie mogę sobie ustawić np. 200 mm, ale gdy podepnę obiektyw z dandelionem, to opcja ustawiania ogniskowej znika, na ekranie LCD od razu się pokazuje ogniskowa 50 mm, i taka jest też w EXIF. Natomiast po zrobieniu zdjęcia obiektywem bez dandeliona nie ma żadnej informacji o ogniskowej w EXIF i w DPP też się ona nie wyświetla. Jeżeli sobie ustawiłem ogniskową 200 mm, to taką IBIS stabilizował, a przy dandelionie będzie stabilizowane tylko 50 mm.

    Dlatego można nie mając dandeliona ustawić sobie jak najdłuższą ogniskową, aby wymusić skuteczniejszą stabilizację, i nie ustawiać jej dla każdego podpinanego obiektywu manualnego oddzielnie, bo aparat tych obiektywów nie zapamiętuje z powodu braku komunikacji z nimi.

    Pytanie "po co Ci dandelion" jest zupełnie nie na miejscu- po prostu taką przejściówkę już od dawna mam, bo dandelion jest potrzebny na SLR i DSLR. Oprócz tego mam też adaptery bez dandeliona, które teraz uzyskają nowe życie. Mam i takie, i takie adaptery do M42 i do Olympusa OM.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Pozostaje się cieszyć, że na R i R6 działa.
    Niemniej kiedyś aparat trzeba będzie zmienić na nowszy.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 149

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Pozostaje się cieszyć, że na R i R6 działa.
    Niemniej kiedyś aparat trzeba będzie zmienić na nowszy.
    Na razie jestem z niej wiecej zadowolony niz nie, oby tak trwalo do kolejnego upgradu szkla
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •