Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 172

Wątek: Canon R7 ptasi test

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 688

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Patrząc na ten wątek https://community.usa.canon.com/t5/C...on/td-p/269851 Warto sprawdzić czy używana przez Ciebie wersja DPP wspiera opcje liczenia na karcie.
    Jeśli tak to jak wyżej napisał @mirror największą różnice może zrobić dobra karta graficzna, którą DPP będzie w stanie wykorzystać do obliczeń.
    Na Windows 8.1 mam najnowszą wersję 4.17.10.0, na Windows 10 jest 4.18.10. Może ona wspiera korzystanie z silnika karty graficznej, ale w mojej wersji nie ma takiej opcji w ustawieniach.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #112
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    395

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    To masz w przypadku tego komputera i tej wersji DPP łatwiej, dorzucenie ramu, dodanie proca powinno zwiększyć wydajność.

    Natomiast (do spokojnego rozważenia) nie wiemy czy nie lepiej pomyśleć o wymianie kompa i wtedy nastawić się na nowszy Windows, nowsze DPP i wtedy nie zapomnieć pomyśleć o karcie.
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 08-11-2023 o 18:29

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 503

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    W DPP jest opcja włączenia lub nie wspomagania sprzętowego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DPP.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	111,4 KB
ID:	15491
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    ta opcja może się pokazywać jeśli karta jest odpowiednio mocna, znaczy program uzna że jest sens wspomagać się kartą. dorzucenie ramu wpłynie na wydajność jesli ramu jest niewiele (tak zdecydownie za mało), zmiana procesora na szybszy zawsze wpłynie na wydajność to oczywiste, karta grafiki mz w dzisiejszych czasach ma największy wpływ ale program musi chcieć jej używać
    zmiast zmian doradzam jeszcze wypróbować jakiś standardowy program czyli do wyboru LR lub C1 i omijać wynalazki dpp mz nie podpada pod kategorię wynalazek produkuje przyzwoity obrazek i na tym kończą się jego zalety wszystko inne jest archaiczne, mało wygodne i wolne, a czasem dziwaczne, no i technologicznie 100 lat za .... (autocenzura)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 08-11-2023 o 18:54
    EOS 3, 5D, R5

  5. #115
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    395

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    W DPP jest opcja włączenia lub nie wspomagania sprzętowego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DPP.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	111,4 KB
ID:	15491
    Autor wątku napisał, że w używanej przez Niego wersji opcji tej nie ma.

    Myśle, że atsf poza tym, że jest zadowolony z jakości dostarczanej przez DPP ceni sobie fakt, że to oprogramowanie darmowe czego nie sposób powiedzieć o C1 czy LR.

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 503

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Wiesz, z atsf'em nigdy nic nie wiadomo.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #117
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Aż z ciekawości zainstalowałem DPP z tą opcją użycia karty graficznej i przy moim i7-8700 i GTX 1050 Ti nie miało żadnego znaczenia czy box jest zaznaczony, czy też odznaczony.

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 503

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    U mnie działa gorzej z zaznaczonym, dlatego na obrazku jest wyłączone. Może komputer mam za mocny.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 688

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Autor wątku napisał, że w używanej przez Niego wersji opcji tej nie ma.

    Myśle, że atsf poza tym, że jest zadowolony z jakości dostarczanej przez DPP ceni sobie fakt, że to oprogramowanie darmowe czego nie sposób powiedzieć o C1 czy LR.
    Tak, w mojej wersji tej opcji nie ma, i jestem zadowolony z bezpłatnego oprogramowania, a za skandal uważam, że producent aparatu nie dostarcza najlepszego na świecie programu do obróbki jego zdjęć, tylko pozwala to robić innym, ale nie pozwala im robić obiektywów do swoich aparatów

    Tak, czy owak, aby zainstalować jakieś AI, lub inne nowe oprogramowanie, to muszę co najmniej zmienić system na Windows 10, bo 11 na moim PC zainstalować się już nie da, dać więcej RAM, a są to wszystko wydatki związane z R7, i to mnie bardzo wkurza.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Tak, w mojej wersji tej opcji nie ma, i jestem zadowolony z bezpłatnego oprogramowania, a za skandal uważam, że producent aparatu nie dostarcza najlepszego na świecie programu do obróbki jego zdjęć, tylko pozwala to robić innym, ale nie pozwala im robić obiektywów do swoich aparatów
    aż z ciekawości zainstalowałem najnowszą wersję
    prztyczka włączającego kartę graficzną do obróbki u mnie nie ma dziwne bo u konkurencji jest i działa jak burza - więc może nie instaluj tej 10 (do dpp) jak nie musisz bo znowu wyjdzie wielkie nic

    jednak musi nam wystarczyć to że canon produkuje najlepsze na świecie korpusy i najlepsze na świecie obiektywy na software będziemy musieli jeszcze poczekać

    masz dwie opcje rzuć monetą, wybierz tańszą, lub bardziej popularną lub wybierz świadomie - w każdym przypadku będziesz zadowolony

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    U mnie działa gorzej z zaznaczonym, dlatego na obrazku jest wyłączone. Może komputer mam za mocny.
    czyli nie wspomaga lub wspomaga inaczej

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Aż z ciekawości zainstalowałem DPP z tą opcją użycia karty graficznej i przy moim i7-8700 i GTX 1050 Ti nie miało żadnego znaczenia czy box jest zaznaczony, czy też odznaczony.
    czyli nie wspomaga

    moim zdaniem ta opcja to fake
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 09-11-2023 o 09:16
    EOS 3, 5D, R5

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •