Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60

Wątek: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 391

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    No właśnie chciałem zapytać co to za żółte cudo - dasz linka do konkretnego chińczyka?

    BTW ale w tych pomiarach LPE17 uwzględniasz straty samej ładowarki?
    Dodatkowo, przy wszelkich aku, dla mnie ważne jest też samorozładowywanie - też przydałoby się mierzyć.

    Natomiast sam mam kilka aku Greencell (mają ze 2-3 lata) i właśnie coś mi się wydaje, że coś jest z nimi nie tak - trochę szybko pada aparat (wskaźnika oczywiście brak), i potem trochę szybko się ładują (od razu od ok. 40-50%) - ale nie mam tak intieligientnej ładowarki z testem/discharge, żeby potwierdzić obawy.
    Na stronie głównej Aliexpress jest na górze pośrodku takie żółte pole z tytułem np. "3 w cenie US $4,49". Ta cena się waha, a zasada sprzedaży jest taka, że trzeba kupić minimum 3 produkty z oferty, a maksimum 10 na jedną darmową dostawę. Są oferowane różne rzeczy w cenach znacząco niższych, niż w normalnych ofertach. Cena waha się także w zależności od dnia tygodnia i kursu dolara. Mogę znaleźć link do oferty kupionego przedmiotu, ale on już będzie w "normalnej" cenie, natomiast w tej specjalnej ofercie linków się nie da pobrać i trzeba tę ładowarkę po prostu wytropić, o ile jest aktualnie oferowana. Dzisiaj jest za cenę 9,98 PLN (język i walutę ustawia się w menu na górze strony). Towar wrzuca się do koszyka, a jak jest co najmniej 3 przedmioty w koszyku, to można już finalizować transakcję. Mogą to być 3 takie same przedmioty z tej samej oferty.

    Dzisiaj wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2024-04-22_232514.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	1,17 MB
ID:	16204

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2024-04-22_232537.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	1,33 MB
ID:	16205

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2024-04-22_232706.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	16206



    Link do normalnej oferty w cenie 17,92 PLN https://pl.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2pol

    Nie polecam eksperymentowania z innymi oferowanymi ładowarkami bo nie mogę za nie ręczyć. Zawsze trzeba czytać komentarze najgorsze, z jedną gwiazdką, bo się najwięcej można z nich dowiedzieć, ale trzeba uwzględnić fakt, że przynajmniej 90% wszystkich komentarzy piszą kompletni debile. Mnóstwo pozytywów wynika tylko z tego, że towar w ogóle dotarł, ale nabywca w ogóle go jeszcze nie przetestował, a negatyw może napisać idiota, który nie przeczytał nawet opisu przedmiotu, i spodziewał się np. dostać 65W z jednego slotu, a nie sumarycznie ze wszystkich.

    --- Kolejny post ---

    Straty samej ładowarki są uwzględnione przez to, że obciążenie jest poza testerem USB, który mierzy prąd przepływający do tego obciążenia. Na mierniku obciążenia ustawiam żądany prąd rozładowania, np. 1A, i on jest pobierany z uwzględnieniem spadku napięcia już poza testerem USB, bo tester USB podaje napięcie i prąd podawany przez ładowarkę aktualnie działającą jako powerbank. Akumulatory ładują się niby do wyższej pojemności, niż się udaje z nich odzyskać, ale tu chodzi właśnie o ten uzysk.

    Zrobiłem też aktualnie test chińskiego klona LP-E6 i do samiutkiego końca podawał 1A i dał się wydoić z 1801 mAh, czyli nieźle.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8163.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	1,89 MB
ID:	16207

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8165.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	1,28 MB
ID:	16208
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    ^^
    Bałbym się ta ładowarkę zostawić na dłużej podłączona o ile gość od lygte-info.dk nie napisałby, że jest bezpieczna.

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 391

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^
    Bałbym się ta ładowarkę zostawić na dłużej podłączona o ile gość od lygte-info.dk nie napisałby, że jest bezpieczna.
    Jak na razie działa godzinami i się nic nie dzieje, a dostała wycisk przy testowaniu maksymalnego obciążenia, natomiast stosunek możliwości do ceny ma znakomity. Za trzy takie ładowarki zapłaciłem mniej, niż za jedną 18W "Ugreen" jednoslotową (29 PLN), która zresztą realizuje tylko 3 protokoły (QC 2.0, QC 3.0 i FCP Huaweia), a to "badziewie" jeszcze dodatkowo obsługuje AFC Samsunga. Ładowarka na trzy sloty o łacznej mocy 17 W "Baseus", za 39 PLN, nie obsługuje żadnego protokołu QC, niby potrafi dać na indywidualnym slocie 4 A, ale gdy ją podłączam do ładowania akumulatorów do aparatu to podaje moc rzędu tylko 7,6 W, podczas gdy ta daje do 9,9 W na dowolnym z pięciu gniazdek 2 A. Tak więc zasadniczo bardzo się nadaje do roboty, ale na wszelki wypadek mam takie 3
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #44
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Wartało by sprawdzić przed wyjazdem realną pojemność tych akumulatorów.
    na razie robie test organoleptyczny w warunkach domowych na specjalistycznych miernikach 6d i 70d - porownuje czas pracy dwoch aku, tego "chinskiego szajsu" oraz tej duracelki, ktora mialem wczesniej: patrze jak dlugo schodzi ladunek przy wlaczonym non stop wyswietlaczu na dwoch aparatach rownoczesnie. oczywiscie biore pod uwage rozne pobory pradu, wiec wymieniam aku w aparatach symetrycznie (widze, ze 70-tka ciut wolniej pobiera prad). dotychczas na pierwszym testowanym aku jest porownywalnie, wiec moze sie oplacalo wydac te 9 dych za 4 sztuki.
    pzdr -
    mazeno

  5. #45
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 677

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    @atsf - dzięki za to co napisałeś o tych promocjach z Ali... bo ja się z Ali... swego czasu pożegnałem, ale dzięki Tobie zajrzałem i wśród tych okazji znalazłem kilka gadżetów, które akurat potrzebuję i już czekam na paczkę

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 391

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @atsf - dzięki za to co napisałeś o tych promocjach z Ali... bo ja się z Ali... swego czasu pożegnałem, ale dzięki Tobie zajrzałem i wśród tych okazji znalazłem kilka gadżetów, które akurat potrzebuję i już czekam na paczkę
    Proszę bardzo! Jak zaobserwowałem dużo osób psioczy i żegna się z Aliexpress z powodu nie otrzymania refundacji za felerny towar lub z powody braku towaru w przesyłce. Otóż zgłoszenie szkody trzeba przeprowadzić zgodnie z instrukcją, a oni najwidoczniej tego nie robią właściwie. Trzeba co najmniej opisać problem i wysłać zdjęcie koperty z etykietą, na której jest podana waga przesyłki, jeśli czegoś w paczce brakowało. Można też nakręcić film z otwierania paczki. Natomiast gdy towar jest felerny, to mogą wystarczyć jego zdjęcia lub film. Należy też wybierać spośród ofert oferujących darmowy zwrot towaru. Jeśli serwis zażąda zwrotu towaru, który nie był objęty darmowym zwrotem, to koszty zwrotu mogą obciążyć kupującego, ale jeśli jest to z winy Sprzedawcy i serwis to potwierdzi, że zwrot jest na jego koszt, to trzeba robić zrzuty ekranowe z postępującej procedury reklamacyjnej tak, aby to potwierdzenie ująć, i po otrzymaniu zwrotu kasy za towar wysłać im ten zrzut ekranowy, że obiecali obciążyć kosztem zwrotu sprzedawcę, i zdjęcie potwierdzenia nadania paczki z ceną usługi pocztowej i numerem trackingowym.
    Jeśli się ma duży obrót na Ali, to się otrzymuje status wartościowego nabywcy i można otrzymywać refundacje z automatu bez potrzeby zwracania towaru.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 358

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Potwierdzam, 2 razy robiłem reklamację i 2 razy dostałem pieniądze. Kwestia czytania instrukcji z ekranu.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #48
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 677

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Ale ja się nie pożegnałem z Ali z uwagi na reklamacje - nigdy nie miałem problemu - tylko z uwagi na ceny, które w pewnym momencie przestały być atrakcyjne.
    Z moich ciekawszy zakupów (kiedyś) to było radio android do mojego Passata, które kupiłem we wtorek, a w czwartek (tego samego tygodnia) miałem zamontowane w aucie
    Wtedy takie samo radio z Alle... wychodziło ponad 50% drożej.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 26-04-2024 o 00:13

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 358

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Na Aliexpress mają jakieś takie pokręcone sposoby na promocje. Czasem wysyłka jest za darmo, czasem tylko pierwsza sztuka albo jeszcze inaczej. Trzeba trochę pokopać i trafić na właściwą.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Na polskim Amazonie jest promo na lp-e6nh smallriga (tego z USB c). Cena 126 zł. Sama cena wydaje mi się przesadzona ale patrząc jak akumulatory poszły w kosmiczne ceny... No i Amazon to zło ale może ktoś potrzebuje...

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •