Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon R podwójne klapnięcie migawki

  1. #1

    Domyślnie Canon R podwójne klapnięcie migawki

    Witam
    Przez jakiś czas urzywałem wyłącznie migawki elektronicznej (cichej) ale wyłączyłem ja kilka dni temu i teraz przy robieniu zdjęcia słychać dwa klapnięcia migawki. Już kilka razy przeleciałem całe menu i nie znalalazłem nic co może to powodować. Zdjęcia wychodzą w porządku. Macie jakiś pomysł?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: Canon R podwójne klapnięcie migawki

    Tak, mamy . Ciche nagrywanie LV - masz tam ustawione WYŁACZONE i dlatego tak jest
    Poczytaj tutaj https://www.canon-board.info/threads...t=#post1450997 od postu #7
    Ja to niedawno "odkryłem" jak to działa.

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    724

    Domyślnie Odp: Canon R podwójne klapnięcie migawki

    Sam sobie w sumie odpowiedziałeś na pytanie. Wyłączyłeś elektroniczną migawkę, włączyła się mechaniczna. 2 kurtyny i te sprawy.

  4. #4
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Canon R podwójne klapnięcie migawki

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Witam
    Przez jakiś czas urzywałem wyłącznie migawki elektronicznej (cichej) ale wyłączyłem ja kilka dni temu i teraz przy robieniu zdjęcia słychać dwa klapnięcia migawki. Już kilka razy przeleciałem całe menu i nie znalalazłem nic co może to powodować. Zdjęcia wychodzą w porządku. Macie jakiś pomysł?
    Chodzi o to:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeżeli migawka mechaniczna ma odmierzyć czas to najpierw musi jedna grupa lamelek zasłonić matrycę (to pierwszy dżwięk), bo przecież w bezlustrze matryca jest odsłonięta gdy patrzymy. Potem muszą dwie grupy lamelek zrobić swoje, czyli odmierzyć czas, na końcu mamy znowu zasłonięta matrycę, więc znowu jedna grupa lamelek musi odsłonić matrycę. To drugi dźwięk, powinien być dłuższy.
    Przy zrobieniu jednego zdjęcia migawka wykonuje dwukrotnie swoja pracę. W sumie przy licznikach przebiegu aparatów powinno być rozróznienie na zdjęcia zrobione na migawce mechanicznej i na elektronicznej. Tak czy siak liczba zdjęć nie będzie się zgadzała z ilościa przebiegów migawki
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Canon R podwójne klapnięcie migawki

    Włącz EFCS (półmechaniczna) i będziesz miał jedno klepnięcie

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon R podwójne klapnięcie migawki

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja to niedawno "odkryłem" jak to działa.
    Ja też to „odkryłem" po prawie 2 latach użytkowania aparatu. A odkryłem dzięki informacji wyczytanej na tym forum. A efekt wyłączenia cichej migawki był ciekawy, myślałem że jakiś tryb seryjny się włączył albo co.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon R podwójne klapnięcie migawki

    Dzięki za podpowiedź. Faktycznie o to chodziło. Dziwne jest to, że nie byłem w tym miejscu i nic nie zmieniałem. No ale teraz zmieniłem na Tryb 1 i jest tak jak było i to mi odpowiada.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •