Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon Z

  1. #11
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    871

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pod ptaki to brałbym na 100% Z7 II + NIKKORA Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR - świetny obiektyw w rewelacyjnej cenie!.
    No dzięki ale z drugiej strony jest też Sony A7RV plus 200-600 - tak tylko daję pod rozwagę. Jednak Sony można nieco taniej kupić.

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    514

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Pełnoklatowe szkła Tamrona z mocowaniem Z /.../
    Mało?
    Zapomniałeś o 70-300 https://www.ceneo.pl/139235033
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 25-07-2023 o 19:13

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    No dzięki ale z drugiej strony jest też Sony A7RV plus 200-600 - tak tylko daję pod rozwagę. Jednak Sony można nieco taniej kupić.
    Gdy znajomy Adam Wawrzyniak jest w 3M to sobie czasem wspólnie pstrykamy Obecnie używa właśnie A7RV + SIGMA 60-600 F4.5-6.3 DG DN i powiem, że jego makro oraz foty ptaków wymiatają! Sam Adam twierdzi, że matryca z A7RV do tego nadaje się idealnie. Jak chcesz zobaczyć efekty takiego zestawu to jego foty tutaj: https://www.facebook.com/groups/1462...m%20wawrzyniak

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Zapomniałeś o 70-300 https://www.ceneo.pl/139235033
    Zaś prawda! Tak więc cały zakres ogniskowych jest pokryty Tamronami z mocowaniem Z od 17mm do 300mm
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-07-2023 o 20:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    871

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Gdy znajomy Adam Wawrzyniak jest w 3M to sobie czasem wspólnie pstrykamy Obecnie używa właśnie A7RV + SIGMA 60-600 F4.5-6.3 DG DN i powiem, że jego makro oraz foty ptaków wymiatają! Sam Adam twierdzi, że matryca z A7RV do tego nadaje się idealnie. Jak chcesz zobaczyć efekty takiego zestawu to jego foty tutaj: https://www.facebook.com/groups/1462...m%20wawrzyniak

    --- Kolejny post ---



    Zaś prawda! Tak więc cały zakres ogniskowych jest pokryty Tamronami z mocowaniem Z od 17mm do 300mm
    Możesz coś napisać na temat twoich odczuć apropk Z7 II versus A7RV?
    Ten link, który podesłałeś nie działa

  5. #15
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 650

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Czyli jakie body np. byś wybrał? Bo sam się waham...Z7II niby fajne ale ten Af nie do końca sobie radzi, Z8 jednak ciut drogawy no i ciężki.
    Mam Z7II i AF jest bardzo dobry. Fakt, że wolałbym Z8, ale to własnie dlatego, że większy i cięższy (lepiej wyważone większe szkła).

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    .... a gdybys teraz miał wchodzic w Nikona to dla jakiego szkła czy korpusu..??? W nowym Z8 odpadaja mocowania ) a działajacy serwis chyba za granicą...
    W system się wchodzi dla wszystkiego po trochu. Niekoniecznie dla okreslonego body, bo tak to by można było zmieniac system co 2-3 lata. Nie dla jednego szkła, ale dla potrzebnego (dla siebie) kompletu szklarni. Dla ergonomii, która komuś pasuje. Bo to nie jest tak, że każdemu zależy na tym samym. Przykładowo dla mnie przycisk ISO mógłby być gdziekolwiek, a jest w cennym miejscu, obok spustu. Ja bym wolał mieć tam np przycisk Lock, na którym nie zależy nikomu. Ze względu na pracę na wielu body nie lubię indywidualnej konfiguracji, cieszę się co prawda z 2 guzików funkcyjnych między obiektywem a gripem, ale to tyle. Guziki opisane przez firmę mają robić to co na nich napisane. Gdybyś pracował w szkole, gdzie 100 uczniów (kilka klas) przestawia coś tam w menu i musiał co chwila wracac do ustawień fabrycznych to byś wiedział dlaczego. Prywatnie też ergonomia Nikona mi najbardziej pasuje, zagospodarowałem tylko jeden guzik funkcyjny. Sony to koszmar, Canon gdzieś tak po środku (wolę Pentaxa). Parametry matryc? DR i ciagnięcie z cieni tu tez przewaga Nikona (matryc Sony).
    Co do szklarni to facet z YT (Kubul nadaje) ma absolutną rację. Canon ma topową optykę (strasznie drogą, ale za jakość się płaci) i taniznę by przyciagać do systemu amatorów. Gdy ktoś do celów zawodowych potrzebuje kilku dobrych szkieł to już wydaje majątek. Mniej potrzebne ogniskowe można ogarnąć "średniakami". Sęk w tym, że u Canona ich praktycznie nie ma. To co zrobić? Zbankrutowć wydając 60-100 tys na system (jeśli chce sie mieć dwa body R5 lub R3 to ponad 100 tys), czy wydać połowe tego i mieć kilka nieakceptowalnych jakosciowo obiektywów by pokryć ogniskowe?A takich szkieł od firm trzecich raczej tez nie będzie. W Nikonie jest dużo szkieł ze średniej połki, sa topowe i są takie tanie zapchajdziury. W dodatku są Tamrony (2 pod nazwą Tamron i 3 pod nazwą ... Nikkor) i 3 Sigmy z czego można wnioskować, że będą kolejne szkła. Portretowy tani Viltrox tez nie jest zły.
    Pewnie w dobie dobrych wysokich ISO system błysku jest mniej ważny, ale nie dla wszystkich. Niektórzy nadal pracują z błyskiem. I tu też Nikon nie ma sie czego wstydzić, ten system błysku jest uważany za najlepszy. Ostatnio zakomunikowano o partnerstwie Nikona i Profoto.
    W filmowaniu wspomniany już tu Kabul z YT wypunktował, że parametry, funkcje przemawiają za Nikonem (Z8) a nie za Canonem, Panasonicem czy nawet Sony.
    Nie należy polegać na stereotypach. Ja pamiętam bardzo dobrze kilka z nich, jakie tu "panowały" lata temu.
    Sony się chwali, że jest nr 1, ale to sprzedaż w danym roku. Więcej ludzi pracuje na Canonach i Nikonach, bo ich jest u fotografów więcej. Myślę, że część ludzi z Sony wróci do Nikonów, natomiast Canon strzelił sobie w stopę z tym blokowaniem optyki innych producentów. Na zmianę stereotypów trzeba czasu, za powiedzmy 3 lata zobaczymy co ludzie kupują chętniej. Nikon powinien rosnąć, o ile tylko ich sprzęt będzie dostępny w sklepach i o ile nie będzie głośnych spraw z jakąś nową wtopą. Nieistotną, ale rozdmuchaną przez fanboyów innych marek. Nikoniarze przetrzepali internet i znaleźli dwa przypadki Z8 z wadą.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-07-2023 o 21:06
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Możesz coś napisać na temat twoich odczuć apropk Z7 II versus A7RV?
    Ten link, który podesłałeś nie działa
    Link już będzie działa (dodałem Cię do grupy na FB " W obiektywie SIGMA")

    Odnośnie Nikona Z7 II vs Sony A7RV to oba mają świetny AF, ale Sony w A7RV obecnie wprowadziło AI do AFa i tutaj nie bierze jeńców - najlepszy AF na rynku.

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    871

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Link już będzie działa (dodałem Cię do grupy na FB " W obiektywie SIGMA")

    Odnośnie Nikona Z7 II vs Sony A7RV to oba mają świetny AF, ale Sony w A7RV obecnie wprowadziło AI do AFa i tutaj nie bierze jeńców - najlepszy AF na rynku.
    Wiem, wiem i wielkie dzięki za poświęcony czas! Pozdrawiam.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Wiem, wiem i wielkie dzięki za poświęcony czas! Pozdrawiam.
    Również dziękuję i pozdrawiam!
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    514

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Odnośnie Nikona Z7 II vs Sony A7RV to oba mają świetny AF, ale Sony w A7RV obecnie wprowadziło AI do AFa i tutaj nie bierze jeńców - najlepszy AF na rynku.
    No nie bierze jeńców.

    Nikon Z7 II: 12000 [14000] zł
    Sony A7R V: 20000
    -tyle kosztuje Z8
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 26-07-2023 o 10:04

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    285

    Domyślnie Odp: Tamron 35-150 mm f/2-2.8 Di III VXD od jesieni 2023 dostępny z mocowaniem Nikon

    Z7 II jest najstarszy z całej trójki i afem pod ptaki raczej wyraznie odstaje, co dowiesz sie rozmawiając z normalnymi właścicielami a nie fanboyami...matryca Sony 61 mp vs 45 Nikona wiec tez bedzie łatwiej cropować.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •