Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

  1. #1
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Myślę, że dla niektórych może to być ciekawy temat. Dotyka zresztą nie tylko fanów kolei, ale również samolotów.

    https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile...dwKOKO7INHJRSM

    https://twitter.com/SluzbyiObywatel/...dwKOKO7INHJRSM

  2. #2
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Mialem taka sytuacje w tym roku Szwecji. Google maps kierowalo nas dookola plazy asfaltem. Nadkladalismy lacznie ponad polowe drogi. Postanowilismy isc plaza wbrew temu jak kierowalo nas google z kampingu do atrakcji turystycznej. W pewnym momencie teren zrobil sie skalisty, wiec weszlismy na wydmy bo byla ledwie widoczna sciezka. I tak przypadkiem trafilismy pod farme z krowami. Ale taka z zakazem fotografowania, drutami kolczastymi i kamerami. A zaraz dolaczyli do towarzystwa panowie w kominikarkach z bronia maszynowa z pytaniami co tu robie z kamera i dlaczego mamy wschodnio europejski akcent.

    Lacznie rozmowy trwaly 15 minut gdzie tlumaczylismy co i jak I NA SZCZESCIE nas tylko odeskortowali z powrotem na szlak turystyczny. Ale reki z broni nie spuscili ani przez sekunde kontaktujac sie radiotelefonicznie z kims z dowodztwa.

    Nikt z tubylcow nie chcial nam opowiedziec gdzie my wlasciwie trafilismy i co sie wlasnie stalo. Dopiero przez google sie dowiedzielismy, ze byla to baza agencji wywiadowczej z nasluchem sygnalow elektromagnetycznych SIGINT w Kaseberga.

    Takze niezaleznie od tego jakie przepisy zostana uchwalone, ja zamierzam chowac kamere na widok takiego znaku
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #3
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Tylko że tabliczka "zakaz fotografowania" to jedno, a szykany wobec fotografujących, gdy takiego przepisu nie ma, to drugie. Ja przeczytałem obydwa artykuły z linków i widzę jedno (a sam jestem "hobbystą", który nie raz miewał podobne problemy z "władzą"). Że w Polsce panuje zupełna samowola. Byle cieć, choć nie ma najmniejszego prawa, może Cię sponiewierać, zniszczyć sprzęt, narazić na straty moralne, bo "tak mu się podoba".
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #4

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Tylko że tabliczka "zakaz fotografowania" to jedno, a szykany wobec fotografujących, gdy takiego przepisu nie ma, to drugie. Ja przeczytałem obydwa artykuły z linków i widzę jedno (a sam jestem "hobbystą", który nie raz miewał podobne problemy z "władzą"). Że w Polsce panuje zupełna samowola. Byle cieć, choć nie ma najmniejszego prawa, może Cię sponiewierać, zniszczyć sprzęt, narazić na straty moralne, bo "tak mu się podoba".
    Niestety taka rzeczywistość. Myślałem, że to już przeszłość, ale kanał Audyt Obywatelski na YouTube pokazuje jak reaguje ochrona, a czasem i służby mundurowe.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    W takich sytuacjach zamiast afiszować się z kobylastym aparatem fotograficznym, wystarczy mieć ze sobą porządny smartfon. Na przykład samsung s23 ultra! Można udawać, że się rozmawia przez telefon, a głosowo wydać komendę zrobienia zdjęcia! Jakość nie do odróżnienia! Jak chcecie, to mam tu na forum znajomego, który może wam dokładnie opisać co/jak/dlaczego!

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Tylko że tabliczka "zakaz fotografowania" to jedno, a szykany wobec fotografujących, gdy takiego przepisu nie ma, to drugie. Ja przeczytałem obydwa artykuły z linków i widzę jedno (a sam jestem "hobbystą", który nie raz miewał podobne problemy z "władzą"). Że w Polsce panuje zupełna samowola. Byle cieć, choć nie ma najmniejszego prawa, może Cię sponiewierać, zniszczyć sprzęt, narazić na straty moralne, bo "tak mu się podoba".
    Dlatego warto (ogólnie warto) nauczyć się korzystać z takich bajerów jak gaz, pałka teleskopowa itd.
    Jak cieć zaatakuje was poza swoim terenem to w świetle prawa nabieracie prawa do obrony koniecznej przed takim śmieciem.
    To cieć będzie się tłumaczył przed sądem z zarzutu rozboju na waszej osobie.
    Już nie wspominając że warto powiadomić jego pracodawcę że cieć bez pozwolenia opuścił stanowisko pracy. A co gdyby ktoś od drugiej strony właśnie przeskakiwał siatkę a cieć urządza sobie nieuprawnione pogawędki poza zakładem pracy? Takie drobnostki ale warto ich używać w walce z cieciami.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    moje doświadczenie podpowiada że cieć to osoba potencjalnie najbardziej nadgorliwa (z drugiej strony trudno się dziwić bo ma nad sobą jeszcze głupsze kierownictwo i musi się wykazać), mundurowi wiedzą odrobinę więcej i nie muszą sobie dodawać powagi.
    EOS 3, 5D, R5

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Dowcipy o mundurowych od rana.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    zasadniczo zakaz to zakaz, nie rozumiem czego tu można nie rozumieć?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Zasadniczo to powrót do najgłębszej komuny.

    W erze zdjęć satelitarnych, street view i innych takich banda palantów postanowiła, że najlepiej chronić się przed szpiegami wieszając tablice o zakazi gdzie się komu podoba. Jak wiadomo natychmiast na tą wieść wszyscy szpiedzy już się pakują i wyjeżdżają, bo w końcu Polska znalazła świetny sposób. Wystarczy zabronić, przecież nikt już zdjęcia nie zrobi.

    A służby będą miały plon i dobry wyniki w końcu. Po co ścigać przestępców, tak można pozamykać do więzień kilku miłośników kolei i lotnictwa - statystyki wykrywalności będą brylować.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •