Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

  1. #11

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    W czasach obecnej miniaturyzacji można mieć kamerę choćby w okularach. Będzie też zakaz prowadzenia videorozmowy na dworcach?

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    zasadniczo zakaz to zakaz, nie rozumiem czego tu można nie rozumieć?
    Czym innym jest zakaz a czym innym bezpodstawne gnębienie obywateli.
    Kto będzie chciał nagrać - to i tak nagra.
    Ja jako cywil znam WIELE sposobów aby wręcz po kryjomu nagrać prezesa w 4k i to stojąc z nim twarzą w twarz.
    A doświadczony szpieg z nieograniczoną kasą - tych sposobów ma jeszcze więcej.

    Tym zakazem polska pokazuje swoją słabość.
    1) zakaz w dzisiejszych czasach jest nie do wyegzekwowania (nie wliczam turystów którzy będą napędzać statystyki)
    2) pokazanie że polska trzyma tajemnice państwowe i infrastrukture krytyczną na widoku za siatką przy drodze publicznej.
    Jak widać - technologia o nazwie "mur" do polski jeszcze nie dotarła. Za to na tych krytycznych obiektach potrafią włączyć neon aby łatwiej było trafić rakietą. Ot takie mamy śmieszne państewko.
    Ostatnio edytowane przez Makudonarudo ; 24-07-2023 o 11:42

  3. #13
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    W takich przypadkach jest zawsze S23 Ultra lepsze foty robi niż te Wasze Canony i Sony. Można nim wszędzie foty robić i nikt nie widzi.

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    W Rzeszowie przy lotnisku, od czasu wojny na Ukrainie, było wiele ciekawych akcji z ganianiem spotterów, łącznie z tym, że nawet potrafili "tajniacy" zatrzymywać Kolegów kilka kilometrów od lotniska i kazać im formatować karty w aparatach. To znam oczywiście z relacji. Ja tam kilka razy fotografowałem SAMOLOTY, nigdy się nie kryłem i nigdy nieprzyjemności nie miałem. Szczególnie uczuleni się tam zrobili po rozmieszczeniu Patriotów i żołnierzy US. Kilka dni temu tamtędy jechałem i od strony gdzie stoją Patrioty i wojska jest już płot ofoliowany czarną folią i wiele znaki, aby nie fotografować; z drugiej strony lotniska nic takiego nie ma. Najśmieszniejsze i jednocześnie najbardziej denerwujące jest to, że tu ganiają spotterów, a w serwisach NATO na FB i TT od czasu do czasu wrzucają fotki z wnętrza tego całego przedsięwzięcia chwaląc się co to nie przyleciało, itd. itp.

    Mnie generalnie najbardziej drażni burdel prawny jaki mamy. Studiowałem prawo i choć nie poszedłem w stricte zawód prawniczy, to jednak mam z nim do czynienia na co dzień i niestety różne buble mamy na każdym kroku, to jest IMHO najgorsze.

  5. #15
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    W Rzeszowie przy lotnisku, od czasu wojny na Ukrainie, było wiele ciekawych akcji z ganianiem spotterów, łącznie z tym, że nawet potrafili "tajniacy" zatrzymywać Kolegów kilka kilometrów od lotniska i kazać im formatować karty w aparatach. To znam oczywiście z relacji. Ja tam kilka razy fotografowałem SAMOLOTY, nigdy się nie kryłem i nigdy nieprzyjemności nie miałem. Szczególnie uczuleni się tam zrobili po rozmieszczeniu Patriotów i żołnierzy US. Kilka dni temu tamtędy jechałem i od strony gdzie stoją Patrioty i wojska jest już płot ofoliowany czarną folią i wiele znaki, aby nie fotografować; z drugiej strony lotniska nic takiego nie ma. Najśmieszniejsze i jednocześnie najbardziej denerwujące jest to, że tu ganiają spotterów, a w serwisach NATO na FB i TT od czasu do czasu wrzucają fotki z wnętrza tego całego przedsięwzięcia chwaląc się co to nie przyleciało, itd. itp.

    Mnie generalnie najbardziej drażni burdel prawny jaki mamy. Studiowałem prawo i choć nie poszedłem w stricte zawód prawniczy, to jednak mam z nim do czynienia na co dzień i niestety różne buble mamy na każdym kroku, to jest IMHO najgorsze.
    Pełna zgoda, burdel prawny jest nie tylko w tej dziedzinie, wystarczy zajrzeć chociaż na drony czy hulajnogi jaka tam jest masakra. Też kończyłem wydział prawa i adm. ale co z tego jak nadal nic nie wiem

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Zasadniczo to powrót do najgłębszej komuny.
    a przepraszam, zapomniałem ze koledzy o naszym podwórku tylko
    miałem scysje pod ABW na Mokotowie, tabliczki nie było(kiedyś za komuny była) , dwóch agentów sie mocno nacięło bo na krzyk nie reaguje
    się ośmieszyli ale 40 min straciłem
    miałem problem w Sudanie(policja+ tajniacy) i w Iranie (tajniacy)
    u nas można pajacować tam lądujesz w celi
    nie warto

    --- Kolejny post ---


    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    W czasach obecnej miniaturyzacji można mieć kamerę choćby w okularach. Będzie też zakaz prowadzenia videorozmowy na dworcach?
    są takie miejsca na świecie gdzie w okularach nie wjedziesz, słowo
    a nie chciałbym zostać tam złapany z minikamera gdzieś ukrytą
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #17

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    są takie miejsca na świecie gdzie w okularach nie wjedziesz, słowo
    a nie chciałbym zostać tam złapany z minikamera gdzieś ukrytą
    Są też takie miejsca na świecie, że nie wjedziesz nawet bez okularów, słowo.
    Tylko co to zmienia? Mamy się cieszyć, bo w Korei Południowej jest gorzej?

    Ja byłem w różnych sytuacjach, ale zawsze udało się pogadać i był spokój. Osobiście dla mnie niektóre komentarze (całe szczęście nie na tym forum) są bardzo zabawne, że "trzeba słuchać i absolutnie wykonywać wszystkie polecenia mundurowych", "w Stanach to byś już leżał na glebie i sikał w majty"... otóż właśnie nie, polecam obejrzeć przykładowo:



    W Stanach za takie zatrzymanie można dostać spore odszkodowanie.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Tabliczka "zakaz fotografowania" - planowane zmiany w prawie

    bo był biały, ale kajdanki i tak zaliczył
    w stanach bym nie ignorował policji ale każdy odpowiada za siebie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Grzywna, areszt lub utrata sprzętu za zdjęcia na lotnisku i poczcie

    Grzywna, areszt lub utrata sprzętu


    Złamanie zakazu będzie wykroczeniem - według art. 683a osoba, która bez zezwolenia fotografuje, filmuje lub utrwala w inny sposób obraz obiektu oznaczonego znakiem zakazu fotografowania, albo wizerunek osoby lub ruchomości znajdującej się w takim obiekcie, podlega karze aresztu albo grzywny. Ale nie tylko - bardziej dotkliwy może być przepadek przedmiotów, zwłaszcza że w grę wchodzi drogi aparat lub smartfon (według dodawanego przepisu nie musi być on nawet własnością sprawcy). - Abstrahując od oceny adekwatności i spodziewanej efektywności przybranych środków wskazać jednak wypada, iż przepisy w praktyce mogą być z jednej strony bardzo trudne do skutecznego egzekwowania, z drugiej natomiast – przy bardzo formalnym ich stosowaniu - mogą wprowadzać wiele uciążliwości dla obywateli i w wielu sytuacjach narażać ich na dotkliwe i nie do końca zrozumiałe sankcje prawne - uważa mec. Rozwadowski.


    Nowe przepisy wprowadzi ustawa z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, której celem jest walka ze szpiegostwem. Autorzy w uzasadnieniu wskazują, że jest to konieczne, by "dostosować przepisy do realiów i zagrożeń oraz usprawnić zwalczanie tego zjawiska". Nasuwają się jednak pewne wątpliwości, jak przywrócenie przepisów zlikwidowanych w 1999 r., przystaje do tych realiów.

    Do ustawy o obronie Ojczyzny dodany zostanie art. 616a 1 zakazujący, bez zezwolenia, fotografowania, filmowania lub utrwalania w inny sposób obrazu lub wizerunku:
    obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa lub obronności państwa, obiektów resortu obrony narodowej nieuznanych za obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa, obiektów infrastruktury krytycznej, jeżeli zostały oznaczone znakiem graficznym wyrażającym ten zakaz, zwanym dalej „znakiem zakazu fotografowania”;
    osób lub ruchomości znajdujących się w tych obiektach.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Grzywna, areszt lub utrata sprzętu za zdjęcia na lotnisku i poczcie

    Typowa patologia, ale czego można się było spodziewać po kolonii karnej 3-ciej kategorii.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •