Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Coś do nagrywania w słabym światle

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    115

    Domyślnie Coś do nagrywania w słabym światle

    Cześć,

    nie znam się na filmowaniu, znajoma robi krótkie filmy (sztuczne słabe oświetlenie). Aktualnie nagrywa iphonem 13.
    Jeżeli chodzi o nagrywanie w dzień, jest dla niej wystarczający, ale gdy jest już wieczór i sztuczne oświetlenie to jakość leci...

    Szuka czegoś, co pozwoli nagrać film w 4K, dobra jakość w słabym oświetleniu. Przydała by się stabilizacja, jakiś jasny zoom (musi być zoom, jak "największy")

    Dodatkowo warto żeby w były jakieś gotowe profile kolorystyczne, żeby znajoma nie musiała materiału obrabiać tylko prosto z aparatu na kompa i do internetu.

    Cena dajmy na to 10000zł. Wszystko zależy od tego czy warto.

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Canon C70, C200
    Bardziej budżetowo C100 mkII
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    C100 nie nagrywa w 4k. Pozostałe propozycje mocno poza budżetem.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    115

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Przyznam szczerze, że myślałem że te 10k będzie ok. Ale rozejrzałem się po sprzęcie i różowo nie jest

    Tak się zastanawiam, że skoro ona potrzebuje czegoś pokroju Iphona, tylko z lepszą jakością w wieczorem, to może nie warto kamery czy bezlustra?
    Może są jakieś dedykowane urządzenia jak gopro czy jakieś insta coś tam.
    I może takie urządzenie do 10000 będzie lepszym wyborem?
    Ważne żeby dało się nagrać porządny obraz przy słabych warunkach oświetleniowych, albo chociaż dużo lepszy niż iphone?

    Poza tym chyba ważniejszy tu będzie jasny obiektyw? Czy może matryca z lepszym iso?
    Ostatnio edytowane przez HakunaMatata ; 21-07-2023 o 12:26

  5. #5

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Czy może matryca z lepszym iso?
    Tak myślę że "dual iso" to jest klucz do rozwiązania problemu.
    Bo generalnie matryce są porównywalne jeżeli chodzi o ilość szumów. Królują oczywiście matryce z dużymi pikselami, ale sprzęt z takimi matrycami jest drogi, zobacz Sony FX3 na przykład.
    Tak biorąc pod uwagę budżet 10 tyś. to myślę że Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K razem z obiektywem może się zmieścić. Kamerę tę można kupić za ok. 5700 zł. Ma dual iso.
    Mam troszkę wyższy model: Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2. Jest lepsza od wersji 4K jeżeli chodzi o zachowanie przy słabym świetle. No i łatwiej do niej znaleźć jasne obiektywy, np. Sigma 18-35 f/1.8. Taka kamera + ten obiektyw kosztują więcej niż 10 tys. ale to co oferuje taki zestaw myślę że wiele osób zadowoli. Nawet dostajesz stabilizację żyroskopowa w takiej kamerze. Dostajesz RAW ! Ja czymś takim robię piękne filmy HDR.

    --- Kolejny post ---

    Aha, z kamerą Blackmagic jeszcze dostajesz profesjonalne oprogramowanie DaVinci Resolve Studio. A wszystkie użyteczne programy do obróbki video jakie znam są płatne. Czyli jak kupisz taką kamerę to odpada koszt oprogramowania.

  6. #6
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Proponowanie przejscie na Blackmagic Pocketa komus kto kreci iPhone i nie wie co dalej to chyba jakis ponury zart.

    Podstawowe pytanie, dlaczego najpierw nie zainwestujecie w swiatlo? Jak nie ma swiatla to zadna kamera nie pomoze, zwlaszcza jesli sie nie umie tego uzywac. A oswietlic miejsce pracy jest stosunkowo latwo i tanio. Co filmujecie?
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    C100 nie nagrywa w 4k. Pozostałe propozycje mocno poza budżetem.
    Nie namawiam , jedynie przedstawiam sprzęt który bankowo sprawdzi się w trudnym oświetleniu. Canony mają jeszcze jedną zaletę - wspaniałej jakości gotowca (o ile wiem taki jest wymóg).
    BTW: na pewno lepiej niż BM ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-07-2023 o 01:42
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Istnieje jeszcze coś takiego jak halogeny?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    halogeny budowlane były kiedyś popularne na forum
    EOS 3, 5D, R5

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    I miały swoje zalety. Nie migały a współczynnik Ra był bardzo wysoki. Później pojawiły się chińskie LED-y z kiepskim Ra i zielonym zafarbem. Obecnie jest dużo dobrych lamp LED do wyboru.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •