Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: Coś do nagrywania w słabym światle

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    479

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Jeżeli to ma być bezlusterkowiec to z jakim obiektywem? Koniecznie jeden obiektyw z możliwie największym zakresem ogniskowych.
    Zakładam, że 4K w 50 kl/s.

    -Fujifilm X-S20 z Tamron 17-70mm f/2.8 lub z Fujinon 50-140mm f/2.8
    -nie wiem z jakiej odległości te qnie.

    https://www.optyczne.pl/77.3-Inne_te...ytkowanie.html

    -Albo Canon EOS R8 z RF 24-105mm f/4.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 28-07-2023 o 22:23

  2. #32

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cześć Wam,
    Temat "kamera do filmowania przy słabym oświetleniu do 10 tysięcy zł" mnie zainteresował do tego stopnia że zrobiłem spore badanie na temat tego co rynek obecnie oferuje. Popatrzyłem na kamery takich firm: Canon, Sony, Blackmagic Design, Panasonic, Fujifilm, Nikon.
    I dla mnie zwycięzca jest jeden: Sony FX30.
    Ze stajni Canona najtańsze sensowne rozwiązanie dla mnie to Canon R5, wyraźnie droższy.
    Tańsze ale jeszcze sensowne rozwiązania to Panasonic Lumix S5 oraz któraś z kamer Blackmagic Design Pocket: 4K albo 6K.

    Do tej kamery Sony dobre jasne obiektywy to np. Sony E 11 mm f/1.8, Sigma 18-35 mm f/1.8.

    I nie mówcie że kamery Blackmagic Design są be bo trzeba filmy obrabiać oprogramowaniem. Myślę że ten wątek czytają również osoby dla których nie jest to przeszkodą a wręcz jest zaletą. Sam mam kamerę Blackmagic Design i wiem o czym mówię.

    Oczywiście to co napisałem to moja subiektywna opinia i wynika z moich potrzeb. Mogłem którąś kamerę pominąć oczywiście ale na tyle miałem czasu i motywacji aby temat zgłębiać.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •