Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Coś do nagrywania w słabym światle

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    jeśli miały zalety to chyba nadal w obi są dostępne ale obawiam się że nawet małe ledy już dawno zabiły ten temat - ważne zeby plusy dodatnie nie przesłaniały plusów ujemnych
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 22-07-2023 o 13:05
    EOS 3, 5D, R5

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Przeczytałeś do końca co napisałem powyżej?

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jeśli miały zalety to chyba nadal w obi są dostępne ale obawiam się że nawet małe ledy już dawno zabiły ten temat - ważne zeby plusy dodatnie nie przesłaniały plusów ujemnych
    Ja raczej obawiam się czego innego - ba jestem pewien że tanie LEDy z marketu niestety - zwłaszcza w 4K będą bezużyteczne. Tu niestety musi być albo dobrej jakości sprzęt którym /częściowo/ da się ominąć migotanie albo LEDy które są przeznaczone do videofilmowania, bo targanie zwłaszcza w plener halogena z zasilaniem to delikatnie mówiąc średni pomysł ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    115

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Panowie, to są zawody konne.
    Nie można doświetlać, są taż inni "profesjonalni kamerzyści" i nie można im przeszkadzać. Znajoma nagrywa na swoją stronę.

    Potrzebne jest coś łatwe w obsłudze, dobrze radzące sobie w ciemnym otoczeniu.
    Częściej zawody są w środku dnia, i wtedy iphone jej wystarcza. Ale czasem są wieczorem i wtedy filmy wyglądają słabo...
    I to chcemy poprawić.


    To powinno być proste w obsłudze urządzenie, klikam i nagrywam, przestaję zgrywam na kompa i wrzucam bez żadnej ingerencji.
    Jedynie ma tworzyć ładne wideo przy słabym oświetleniu. No na pewno dużo lepsze niż iphone.
    Jak kwota 10000 za mało to dajcie propozycje na coś droższego, byle było warto to kupić.

    Jeżeli to ma być bezlusterkowiec to z jakim obiektywem? Koniecznie jeden obiektyw z możliwie największym zakresem ogniskowych.
    Jeżeli jakieś inne urządzenie to jakie?

    Uznajmy że nie może nic doświetlać. Ma poprostu znacząco poprawić jakość w stosunku do iphona. No chyba że iphone to szczyt możliwości

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Panowie, to są zawody konne.
    Nie można doświetlać, są taż inni "profesjonalni kamerzyści" i nie można im przeszkadzać. Znajoma nagrywa na swoją stronę.

    Potrzebne jest coś łatwe w obsłudze, dobrze radzące sobie w ciemnym otoczeniu.
    Częściej zawody są w środku dnia, i wtedy iphone jej wystarcza. Ale czasem są wieczorem i wtedy filmy wyglądają słabo...
    I to chcemy poprawić.


    To powinno być proste w obsłudze urządzenie, klikam i nagrywam, przestaję zgrywam na kompa i wrzucam bez żadnej ingerencji.
    Jedynie ma tworzyć ładne wideo przy słabym oświetleniu. No na pewno dużo lepsze niż iphone.
    Jak kwota 10000 za mało to dajcie propozycje na coś droższego, byle było warto to kupić.

    Jeżeli to ma być bezlusterkowiec to z jakim obiektywem? Koniecznie jeden obiektyw z możliwie największym zakresem ogniskowych.
    Jeżeli jakieś inne urządzenie to jakie?

    Uznajmy że nie może nic doświetlać. Ma poprostu znacząco poprawić jakość w stosunku do iphona. No chyba że iphone to szczyt możliwości
    Moim zdaniem podałem wyżej sensowne rozwiązania.
    Jak nie chce kamery z wymienną optyką to może np. Canon XC10 - można dostać nawet poniżej tej kwoty. Sprawdza się niewiele gorzej od C100. Też filmowałem nią w teatrze i bardzo dobrze sobie radzi w słabym świetle. Ergonomia, userfreindly - moim zdaniem level master - skoro radzą sobie z nią aktorzy . Przy tym jest bardzo mała i ma 4K.
    Gdyby znajoma była zainteresowana mogę udostępnić .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    115

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moim zdaniem podałem wyżej sensowne rozwiązania.
    Jak nie chce kamery z wymienną optyką to może np. Canon XC10 - można dostać nawet poniżej tej kwoty. Sprawdza się niewiele gorzej od C100. Też filmowałem nią w teatrze i bardzo dobrze sobie radzi w słabym świetle. Ergonomia, userfreindly - moim zdaniem level master - skoro radzą sobie z nią aktorzy . Przy tym jest bardzo mała i ma 4K.
    Gdyby znajoma była zainteresowana mogę udostępnić .
    Canon XC10 -> tu mamy obiektyw 2,8-5,6

    Myślałem o obiektywie ze stałym światłem 2.8 np. 16-50, czy 28-70, zależenie od matrycy.
    Jaki obiektyw byś polecił do C100?

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    C100 nie nagrywa w 4k.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Myślałem o obiektywie ze stałym światłem 2.8 np. 16-50, czy 28-70, zależenie od matrycy.
    Sigma 18-35 f/1.8 to bardzo dobry obiektyw na małe matryce (APS-C lub Super 35).

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Canon XC10 -> tu mamy obiektyw 2,8-5,6

    Myślałem o obiektywie ze stałym światłem 2.8 np. 16-50, czy 28-70, zależenie od matrycy.
    Jaki obiektyw byś polecił do C100?
    Ja używam zakresu od 10-400 naprawdę trudno mi powiedzieć co komuś będzie potrzebne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Coś do nagrywania w słabym światle

    Kobieta jeździ maluchem a Wy od razu proponujecie jej Audi RS6 hehe
    Ostatnio edytowane przez Shadow ; 28-07-2023 o 09:07

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •