Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 120

Wątek: Sony A6700

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 004

    Domyślnie Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Zastrzezenia do pracy reklamowanego dual base iso byly juz przy FX30 z tego co pamietam. Choc pojawialo sie to w marketingowym opisie to nie bardzo chcialo pokrywac sie z rzeczywistoscia wiec teraz byc moze po prostu zrezygnowali z tego opisu.
    Wszystkie matryce Sony (także te produkowane dla Nikona i Fuji) są dual-gain od dobrych 7-8 lat.
    W wypadku foto Sony nigdy tej funkcji nie reklamowało explicite. Inaczej w wypadku video - tam się tym chwalili.
    W sumie to trudno sobie wyobrazić jakie miały by być z tym „kłopoty” skoro jedynym objawem jest ponowne obniżenie szumu odczytu po przekroczeniu progu ISO.

    P,paw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  2. #22
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    571

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Nie wiem jak w foto ale w przypadku FX30 drugie natywne iso działało tylko w przypadku nagrywania na zewnętrzny rekorder w formacie raw. Czyli de facto bardzo rzadko dla wąskiej grupy ludzi.

    I była to dość głośna sprawa jak to wyszło na jaw. Nie miałem fx30 żeby to sprawdzić plus to nie do końca koje zmartwienie, ale jestem skłonny uwierzyć w tekst na fotopolis bardziej niż w marketing Sony.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    481

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jak każda korporacja kurs walutowy zabudżetowali sobie w IV kwartale roku ubiegłego tworząc plan na 2023. Stąd pewnie przyjęli kurs USD na poziomie 4,60~4,70, doliczyli VAT i jest 7.900 zł.
    Mający premierę 24 maja 2023 Fujifilm X-S20 [1300$] wyceniono dla Polaków na 6300 zł,
    a wczorajszy Sony A6700 [1400$] u nas 7900 zł.

    W Fuji przeliczają dolara po ~3.94 zł,
    a w Sony po ~4.59 zł.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 13-07-2023 o 12:43

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    262

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Jak juz tak bardzo chcesz cofac sie do ceny R7 w trakcie premiery to sprawdz sobie historyczny wykres kursu USD-PLN w tamtym okresie. Moze cos zadzwoni.
    Tobie to chyba dzwonia głownie monety od twojej ukochanej firmy.. (?) ..bo jak wpadne na jakis wpis to mam wrazenie,że dział marketingu pisze.... Jak dalej nie łapiesz,że dziwnym jest porównywanie ceny wejścia jakiegos nowego sprzętu na rynek,ze sprzetem obecnym od ponad roku to nie ma sensu ciagnąć treści.

  5. #25
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    244

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    A ja zaczynam się zastanawiać nad tym, czy nie uderzyć w model 2-systemowy.
    W dalszym ciągu tęsknię za miniaturowym rozmiarem A6xxx. Z jakimś fajnym zoomem to dla mnie fantastyczny "kieszonkowy" zestaw podróżny.
    Matryca BSI na pewno będzie sprawować się fantastycznie - jak to w Sony i to bez jakiś zabiegów "w tle" jak u Canona.

    Swoją drogą to Sony długo zwlekało następcą A6600 z 2019 roku.

    p,paw
    Jezeli przyjmiemy ze fotografia to tylko hobby to z doswiadczenia jezeli chodzi o model 2 systemowy to ma to tylko racje bytu jezeli chcesz miec drugie body mniejsze i planujesz male obiektywy typu 28, 35 lub 50. Natomiast z doswiadczenia wiem ze taki zestaw tez nosi sie w torbie ,tez sie o niego dba i nieraz sie go nie chce zabierac albo nie ma jak.
    Ma to sens tylko w przypadku jezeli lubisz rozne systemy jestes kolekcjonerem i lubisz bawic sie roznymi aparatami etc.
    Natomiast jezeli myslisz ze to zastapi twoj obecny zestaw czy zmniejszy kompaktowosc albo filozofie dzwigania to nie sadze a juz nie wspominam o jakosci zdjec majac aktualnie topowe R5.
    Ostatnio edytowane przez don ; 13-07-2023 o 13:32
    Moja CaroLina

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    262

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Problem w tym,że chyba nie ma tego najlepszego systemu i wszędzie sa jakieś kompromisy plus nasze własne potrzeby,stąd szukanie w innych systemach. Ale chyba faktycznie to najbardziej praktycznie jest w Canonie, Sony czy Nikonie,gdzie sa FF i apsc na tym samym mocowaniu. Im więcej sprzętu,tym bardziej rozprasza,zamiast skupiać się na tematach.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 246

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Mający premierę 24 maja 2023 Fujifilm X-S20 [1300$] wyceniono dla Polaków na 6300 zł,
    a wczorajszy Sony A6700 [1400$] u nas 7900 zł.

    W Fuji przeliczają dolara po ~3.94 zł,
    a w Sony po ~4.59 zł.
    Może w Fuji budżetują w rublu transferowym?
    A tak poważnie, to może mają różną politykę na lokalne rynki (Fuji zawsze Polskę traktowało dobrze, Sony jedzie sztampą po kontynentach), a może zwyczajnie Fuji szybciej i lepiej reaguje na kursy walutowe. Może być też tak, że zwyczajnie nie mam racji :-) Sony przecież też zrewiduje cenę swojego aparatu za czas jakiś. Pewnie za 5 miesięcy.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 004

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Nie wiem jak w foto ale w przypadku FX30 drugie natywne iso działało tylko w przypadku nagrywania na zewnętrzny rekorder w formacie raw. Czyli de facto bardzo rzadko dla wąskiej grupy ludzi.

    I była to dość głośna sprawa jak to wyszło na jaw. Nie miałem fx30 żeby to sprawdzić plus to nie do końca koje zmartwienie, ale jestem skłonny uwierzyć w tekst na fotopolis bardziej niż w marketing Sony.
    Poczytałem.
    FX30 ma standardową matrycę dual gain z z bazowym ISO 100 i 320 (czyli dokładnie tak jak we wszystkich A6xxx i A7x).
    Oczywiście w wypadku stosowania C-Log czy CineAI te progi się zmieniają na 125 i 400 oraz 800 i 2500 <- przy czym są to wyłącznie zabiegi cyfrowe, fizycznie matryca nadal pracuje w swoim natywnym zakresie (w wypadku CineAI bazowe ISO 800 to fizycznie ISO 100 na matrycy itp).
    Nie znalazłem żadnej informacji jakoby funkcjonalność ta była dostępna tylko przy zapisie RAW na zewnątrz.

    Jeżeli A6700 dostał tą samą matrycę, to na pewno używa również klasycznego Dual gain - przy czym zapewne nie ma takiej opcji w menu, bo nigdy nie było (za wyjątkiem kamer rodziny FX). Zapewne stąd Fotopolis postanowił napisać, że tej funckjonalności nie ma. Co oczywiście jest nieprawdą.

    p,paw.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez don Zobacz posta
    Jezeli przyjmiemy ze fotografia to tylko hobby to z doswiadczenia jezeli chodzi o model 2 systemowy to ma to tylko racje bytu jezeli chcesz miec drugie body mniejsze i planujesz male obiektywy typu 28, 35 lub 50. Natomiast z doswiadczenia wiem ze taki zestaw tez nosi sie w torbie ,tez sie o niego dba i nieraz sie go nie chce zabierac albo nie ma jak.
    Ma to sens tylko w przypadku jezeli lubisz rozne systemy jestes kolekcjonerem i lubisz bawic sie roznymi aparatami etc.
    Natomiast jezeli myslisz ze to zastapi twoj obecny zestaw czy zmniejszy kompaktowosc albo filozofie dzwigania to nie sadze a juz nie wspominam o jakosci zdjec majac aktualnie topowe R5.
    Absolutnie zdaję sobie z tego sprawę a moje "rozważania" są raczej wirtualne. Utrzymanie hobbystycznie dwóch systemów spowoduje, że jeden z nich wyląduje w szufladzie.
    Moje przenosiny na Sony podyktowane były zmęczeniem rozmiarem systemu oraz fascynacją systemem ML (wielu znajomych wtedy pukało się w głowę, twierdząc, że lustrzanki nigdy nie umrą - jakoś dziś nie chcą na ten temat rozmawiać...)

    Zatoczyłem trochę koło, bo mój obecny system jest jednak spory (oczywiście R5 jest mniejsze od 5Dmk4) ale daleko mu do kopaktowości rodziny A6xxx.
    Co do jakości obrazka z R5 to bym nie przesadzał - Sony nadal jest krok do przodu, również w APS-C.

    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że gdybym kupił sobie takie 24-240 to pewnie mógłbym tylko z nim jeździć, no ale przy moich zainteresowaniach jednak brakuje szerokiego końca (uwielbiam niedawno kupione RF 14-35 f/4) no i ten 24-240 jednak orłem nie jest.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  9. #29
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    571

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Poczytałem.
    FX30 ma standardową matrycę dual gain z z bazowym ISO 100 i 320 (czyli dokładnie tak jak we wszystkich A6xxx i A7x).
    Oczywiście w wypadku stosowania C-Log czy CineAI te progi się zmieniają na 125 i 400 oraz 800 i 2500 <- przy czym są to wyłącznie zabiegi cyfrowe, fizycznie matryca nadal pracuje w swoim natywnym zakresie (w wypadku CineAI bazowe ISO 800 to fizycznie ISO 100 na matrycy itp).
    Nie znalazłem żadnej informacji jakoby funkcjonalność ta była dostępna tylko przy zapisie RAW na zewnątrz.

    Jeżeli A6700 dostał tą samą matrycę, to na pewno używa również klasycznego Dual gain - przy czym zapewne nie ma takiej opcji w menu, bo nigdy nie było (za wyjątkiem kamer rodziny FX). Zapewne stąd Fotopolis postanowił napisać, że tej funckjonalności nie ma. Co oczywiście jest nieprawdą.

    p,paw.
    https://www.youtube.com/watch?v=QrpqFf0rlEM

    Tutaj masz wszystko omowione.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 004

    Domyślnie Odp: Sony A6700

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=QrpqFf0rlEM

    Tutaj masz wszystko omowione.
    Oglądałem ten film przy okazji poszukiwania informacji o FX30.
    Gość generalnie rzecz biorąc pomieszał sporo spraw - i wcale nie udowodnił, że Dual ISO działa tylko w wypadku nagrania RAW external.
    Po pierwsze nie mówi w jakim trybie nagrywa - standardowy, Clog czy CineEI. Jeżeli wewnętrzne nagrywa w trybie standardowym to zmiana szumu następuje pomiędzy ISO 320 a 400 - a on zaczyna od 800. W wypadku ProRES na zewnątrz również zaczyna od ISO 800. W wypadku ProRes także zmiana powinna następować poniżej ISO 800 - w końcu w wypadku RAW nie da się zastosować ani CLog ani CineEI.

    Wyniki moim zdaniem zupełnie niemiarodajne a test wykonany w niesprecyzowanych warunkach.

    Według wszystkich innych źródeł FX30 ma klasyczną matrycę dual gain z progiem 320/400 (i odpowiednio 150/400 i 2000/2500 dla Clog/CineEI) zarówno dla nagrywania wewnętrznego i zewnętrznego.

    Co do A6700 - patrząc na RAW'y na DPReview - matryca jest dual gain, próg ISO 320. Per pixel szumi trochę bardziej niż A6600 - co przy gęstszej matrycy przy dzisiejszej technologii jest dość oczywiste.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 13-07-2023 o 20:42
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •