Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Ok. Czyli tak z grubsza, dla wyjaśnienia. Kupuję jakąś lampę, podłączam ją do aparatu na stopkę i ona działa? A jeśli chcę np. lampę położyć gdzie indziej w pomieszczeniu i ją wyzwolić z aparatu, to już wtedy muszę dokupić ten cały moduł sterujący (wyzwalacz)? I to jego podłączam pod stopkę w aparacie, a lampę wtedy mogę sobie kłaść gdzie zechcę?

    Dobrze to rozumuję?

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Jak masz lampe z radiem to niczego nie musisz dokładac. Wystarczy wyzwalacz na aparacie i lampa. Większość nowych lamp ma wbudowane radio.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Ok. Czyli tak z grubsza, dla wyjaśnienia. Kupuję jakąś lampę, podłączam ją do aparatu na stopkę i ona działa? A jeśli chcę np. lampę położyć gdzie indziej w pomieszczeniu i ją wyzwolić z aparatu, to już wtedy muszę dokupić ten cały moduł sterujący (wyzwalacz)? I to jego podłączam pod stopkę w aparacie, a lampę wtedy mogę sobie kłaść gdzie zechcę?

    Dobrze to rozumuję?
    Kminisz jak należy

    O ile jest to możliwe w danym pomieszczeniu i sytuacji, to warto wyzwalać lampę zdalnie, bo wtedy charakter oświetlenia nie ulega większym zmianom, a łażąc z lampą na bieżąco trzeba kombinować z ustawieniem palnika.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Kupuję jakąś lampę, podłączam ją do aparatu na stopkę i ona działa? A jeśli chcę np. lampę położyć gdzie indziej w pomieszczeniu i ją wyzwolić z aparatu, to już wtedy muszę dokupić ten cały moduł sterujący (wyzwalacz)? I to jego podłączam pod stopkę w aparacie, a lampę wtedy mogę sobie kłaść gdzie zechcę?
    Inna wersja to dokupienie drugiej lampy pracującej w tym samym systemie radiowym i wykorzystanie obu lamp w układzie Master-Slave. Lampa na sankach pracuje jako master i steruje błyskiem tej drugiej lampy i swoim. Parametry można ustawić osobno dla każdej lampy. Nie musisz kupować sterownika.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Przyszedł mi dzisiaj Godox V1. "Udało" się kupić jakiś model powystawowy. Wizualnie nówka, ale włączam go, robi się zielony przycisk błysku testowego , naciskam i ****. Rozumiem że w każdych warunkach naciskając ten przycisk błysk powinien się wyzwolić? Czy muszę tam coś jeszcze ustawić? Ta dioda doświetlająca działa, ale nie kupowałem latarki tylko lampę błyskową

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Przyszedł mi dzisiaj Godox V1. "Udało" się kupić jakiś model powystawowy. Wizualnie nówka, ale włączam go, robi się zielony przycisk błysku testowego , naciskam i ****. Rozumiem że w każdych warunkach naciskając ten przycisk błysk powinien się wyzwolić? Czy muszę tam coś jeszcze ustawić? Ta dioda doświetlająca działa, ale nie kupowałem latarki tylko lampę błyskową
    Tu masz instrukcję: https://pl.manuals.plus/godox/v1f-tt...a-flash-manual

    Przycisk błysku testowego to ten na dole po lewej stronie oznaczony błyskawicą. Jeśli nie wyzwala lampy (zakładam, że włożyłeś naładowany akumulator i włączyłeś lampę) to znaczy ze lampa jest zepsuta. Pisząc bardziej dosadnie wystarczyło, że podczas transportu kurier rzucił paczką i palnik lampy (żarnik) uległ uszkodzeniu. W taki właśnie sposób zabiłem kiedyś swoją lampę do canona bo spadła mi na glebę (w autobusie dokładniej pisząc). Proponuję reklamować za niezgodność towaru z opisem! Pismo reklamacyjne powinno zostać dostarczone przez kupującego wraz z towarem niezgodnym z opisem do sprzedawcy osobiście lub w formie listu poleconego z potwierdzeniem odbioru. Od sprzedawcy można żądać naprawy lub wymiany towaru, obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy w przypadku poważnych wad.

    Nawiasem pisząc ostatnio DPD zgubiło mi paczkę i podobno mają w regulaminie zapis, że mogą jest szukać miesiąc a ja mogę im skoczyć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v1.PNG
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	201,9 KB
ID:	14298
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-07-2023 o 21:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 705

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    (...)
    Nawiasem pisząc ostatnio DPD zgubiło mi paczkę i podobno mają w regulaminie zapis, że mogą jest szukać miesiąc a ja mogę im skoczyć.
    Chyba wszyscy "operatorzy" mają tak w regulaminach, bo to wynika wprost z Prawa przewozowego, art. 52. który stanowi, iż "Przesyłkę, która nie nadeszła do miejsca przeznaczenia wskazanego w liście przewozowym w ciągu 30 dni od upływu terminu przewozu, uważa się za utraconą."
    Dlatego mają miesiąc na szukanie.

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Już zwróciłem, paczka leży już w paczkomacie. Zamówiłem kolejną, też jakaś powystawowa, przyjdzie w środę. Swoją drogą interesujące, że ta stopka w aparacie znosi takie obciążenia lampy. Ona sobie trochę waży, a trzyma się na takiej stopce.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Już zwróciłem, paczka leży już w paczkomacie. Zamówiłem kolejną, też jakaś powystawowa, przyjdzie w środę. Swoją drogą interesujące, że ta stopka w aparacie znosi takie obciążenia lampy. Ona sobie trochę waży, a trzyma się na takiej stopce.
    Trzeba uważać jedną kiedyś wyrwałem bo ktoś na imprezie mi się przepychał i to nie jego wina, że trafiło na moją lampę Generalnie nie jest to żaden problem, tylko trzeba zamawiać stopkę pod konkretny system z miesięcznym wyprzedzeniem

    https://www.youtube.com/shorts/k3LcM7I92oM

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stopka.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	14313
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-07-2023 o 17:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + lampa błyskowa (jaka?)

    Nie ma nic fajniejszego, jak z lampy, lub z aparatu, dyndają jakieś flaki Też mi kiedyś zdjęli lampę z aparatu razem ze stopką, ale to była Practica.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •