Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Dla fanów horrorów polecam serial Stamtąd (From). Bardzo mnie wciągnął w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Dark.
    Genialny! Właśnie się skończył sezon i podobnie jak w serialu "Silos" zżera mnie ciekawość co będzie w następnych sezonach Tobie specjalnie dedykuję mało znany Piąty wymiar
    Ze swojej strony uwielbiam Mangę i Anime, ale jeśli ktoś preferuje filmy live-action na podstawie mangi i anime to polecam" Arcane (serial oparty na uniwersum gry League of Legends) , klasyka gatunku - Death Note (2006) - choć Anime bije na głowę wersję fabularną, Alita: Battle Angel, Fullmetal Alchemist: The Final Alchemy, najlepszy od kilku dekad serial SF - czyli: THE EXPANSE, znakomity choć stary serial SF: DARK MATTER, no i klasyka klasyki - czyli seriale SAO oraz Shingeki no Kyojin. Dodam tylko, że filmowe uniwersum Marvela od dawna mnie mocno nuży. Do kompletu SF warto nadrobić: Star Trek: Discovery, Star Trek: Picard i najnowszy Star Trek: Strange New Worlds. Z kryminałów polecam: Darkness: Those Who Kill, Mindhunter, Most nad Sundem, Manhunt: Śmiertelna rozgrywka, The Night Agent.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-07-2023 o 18:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    479

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Stanley Kubrick jakiego może nie znacie.
    "Paths of Glory" "Ścieżki chwały" 1957

    https://www.cda.pl/video/445746218

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Dzisiaj na tefałenie leci Krwawy diament. Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou. Szczerze polecam.

    Tu recenzja jednego z widzów z IMDB. Przepraszam, że nie po polsku.

    Because I lived in Sierra Leone, in fact in Kono, the diamond-mining area of the country, for three years, I had to see Blood Diamond as soon as it came out. It is an excellent movie. Although it was not filmed in Sierra Leone, it captures the reality of the country to a remarkable degree. There is a great deal of violence in this movie, but that violence is organic, realistic, fitting to what happened there. They even manage to convey the fact that the people are as astonished by this violence as we are; Sierra Leone used to be one of the safest countries in the world. The movie tells the facts about conflict diamonds quickly and accurately. DiCaprio's performance is impressive, certainly the best by him I've ever seen: he is totally believable as a white African. Jennifer Connelly's role is much smaller but she makes the most of it. Djiman Housou has enormous physical presence as the brave Mende fisherman. This movie just gets so many things right that the few places it departs from reality are entirely forgivable. I would heartily recommend this movie to everyone; it is the best Hollywood movie I've seen in years.

    https://www.imdb.com/review/rw1537079/?ref_=tt_urv
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 04-07-2023 o 21:52
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #14

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    niestety nie da się oglądać z taką ilością reklam.
    już dawno nie daję się nabierać na filmy zwłaszcza na polsacie i tvn.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    To fakt, lepsze jest na przykład DVD. Ale czasem trzeba lubić to, co się ma. TVN jest jeszcze do przełknięcia, Polsat już dawno odpuściłem.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 143

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Co nie zmienia faktu ze to swietny film, i o ile pamietam to oscarowy.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    No właśnie nie! Dostał 5 nominacji, w tym dla DiCaprio i Hounsou. I żadnej nagrody.
    I to jest jedna z przyczyn, dla których oskary traktuję z małej litery. Pomijają rewelacyjnego Leonardo w tym filmie i w Wilku z Wall Street, a potem chyba się ogarnęli i dali mu nagrodę za przeciętną Zjawę. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że tam musi działać jakieś TWA, które od czasu do czasu się otrząsa.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tobie specjalnie dedykuję mało znany Piąty wymiar
    Widziałem. Też mi się podobał

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Widziałem. Też mi się podobał
    A jestem ciekaw, czy widziałeś Predestination w którym gra ETHAN HAWKE. Bardzo mało znany film a opad szczęki gwarantowany
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20

    Domyślnie Odp: Film, który zrobił na mnie duże wrażenie

    Twin Peaks seria 3.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •