Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zniknięcie zdjęć z karty sformatowanej na FAT32 w innym urządzeniu.

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    29

    Domyślnie Zniknięcie zdjęć z karty sformatowanej na FAT32 w innym urządzeniu.

    Dzien dobry

    Jest temat związany z wyparowaniem zdjęć z karty.

    Do EOS7D Mark II została włożona karta z nawigacji samochodowej (akurat była duża i pod ręką), która była sformatowana w FAT32 przez soft od nawigacji. Komputer ją normalnie widział, bo miałem tam jakieś pliki audio które przed włożeniem skasowałem aby odzyskać miejsce. Więc dalej włożyłem ją do aparatu który normalnie ją zauważył i przez cała imprezę robiłem na niej zdjęcia. Zdjęcia w trakcie przeglądałem kilkukrotnie więc tam na pewno były po wykonaniu. I tu zaczyna się zonk. Po imprezie wkładam kartę do czytnika a tam jest tylko struktura katalogów a nie ma żadnych zdjęć. Patrzyłem na kilku czytnikach i konwerterach z MicroSD na SD i to samo. Naprawa karty nic nie daje, soft z Mac OS melduje, że jest sprawna i jedyne co zawiera to katalog z nawigacją i te puste utworzone przez lustrzankę.

    OK, pewnie mój błąd, że w pośpiechu karty nie sformatowałem w aparacie. Pytanie czy mieliście podobne idiotyczne sytuacje i jaki znacie najlepszy soft dla próby odzyskania zdjęć (najlepiej nie za miliony monet) - jeżeli tam w ogóle są.

    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Zniknięcie zdjęć z karty sformatowanej na FAT32 w innym urządzeniu.

    Nie piszesz czy w body można obejrzeć fotki. Jeśli tak to zgraj z body a nie jakichś czytników.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Zniknięcie zdjęć z karty sformatowanej na FAT32 w innym urządzeniu.

    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Zniknięcie zdjęć z karty sformatowanej na FAT32 w innym urządzeniu.

    Niestety karta do włożeniu do body pokazuje, że jest pusta ....

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zniknięcie zdjęć z karty sformatowanej na FAT32 w innym urządzeniu.

    Sprawdź programem Ontrack EasyRecovery. Program pokaże Ci pliki na karcie które można odzyskać.
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •