Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

  1. #21
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    A miałem właśnie napisać, że chętnie bym zobaczył taką imprezę. I porobił na niej zdjęć... Pentaxem.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #22
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    A miałem właśnie napisać, że chętnie bym zobaczył taką imprezę.
    To musisz jechac na najblizsz zlot Soniarzy...
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #23
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Takie "canon-board MMA" trzeba by zorganizować

  4. #24
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    I trzaby wprowadzić regułę, że napier...lamy się wyłącznie posiadanym sprzętem.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    I trzaby wprowadzić regułę, że napier...lamy się wyłącznie posiadanym sprzętem.
    To biorę mojego spotmatica z takumarem

  6. #26
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Ja miałem Mamiyę RB67, ale się sprzedała. Wciąż jednak dysponuję kilkoma Zenitami.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  7. #27
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 606

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja miałem Mamiyę RB67, ale się sprzedała.
    Na plenerze Piotr miał dokładnie ten model Mamiyi. Były osoby z lustrzankami Canona, z bezlustrami Canona, analogicznie z lustrzankami i bezlustrami Nikona, jedna osoba z Fujifilm. Z bezlustrami Sony chyba tylko 2 osoby. Co mnie mocno zdziwiło, bo w końcu niby ta firma zdobyła przewagę w bezlustrach. Nie było nikogo z Pentaxem. Za to był ktoś z Olympusem ze zdemontowanym filtrem i robił zdjęcia w IR. Jedna osoba z dronem. Oprócz aparatu. Jeżeli ktoś kojarzy ten plener z nikoniarzami to ... to to była prawda X lat temu. Zresztą nawet wtedy, od samego początku były osoby z Canonami.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 287

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na plenerze Piotr miał dokładnie ten model Mamiyi. Były osoby z lustrzankami Canona, z bezlustrami Canona, analogicznie z lustrzankami i bezlustrami Nikona, jedna osoba z Fujifilm. Z bezlustrami Sony chyba tylko 2 osoby. Co mnie mocno zdziwiło, bo w końcu niby ta firma zdobyła przewagę w bezlustrach. Nie było nikogo z Pentaxem. Za to był ktoś z Olympusem ze zdemontowanym filtrem i robił zdjęcia w IR. Jedna osoba z dronem. Oprócz aparatu. Jeżeli ktoś kojarzy ten plener z nikoniarzami to ... to to była prawda X lat temu. Zresztą nawet wtedy, od samego początku były osoby z Canonami.
    To jest opowieść tej samej treści jak ta, że kiedyś były wyłącznie dwie firmy ubezpieczające samochody w Polsce. PZU ubezpieczało na kraj a WARTA na zagranicę. Obecnie mamy w kraju 58 zakładów ubezpieczeń oraz reasekuracji i każdy szuka najtańszego ubezpieczenia OC i AC na swoje toczydełka. Uprzednio (X lat temu) nie miał takiego wyboru.

    Kiedyś miałem X aparatów firmy C (z czego 1/3 opisana jest poniżej w mojej stopce) podobnie jak wiele innych osób, które niejako z automatu przesiadały się z analogów na DSLRy. Tak wiec nie trywializując takie porównania można od razu wrzucić do kosza bez snucia sentymentalnych wynurzeń typu: "za moich czasów"...

    Cytując "kiedysie" klasyka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kiedyś.PNG
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	1,63 MB
ID:	13606
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-07-2023 o 09:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 606

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Ważniejsza część wypowiedzi dotyczyła teraźniejszości. Podałem info o ostatnim plenerze, ale rok czy dwa wcześniej wyglądało to podobnie (nie było chłopaka z Fuji). Tutaj co najwyżej kojarzycie mnie z plenerami, i to w dodatku które zaczęły się od nikoniarzy. Takie zaszufladkowanie jest mocno niepełne, bo jak widac po wykazie sprzetu to już plenery multisystemowe Dodam, ze od kilkunastu lat uczę na płatnych kursach organizowanych przez Muzeum Fotografii, które o dziwo jest własnościa prywatnej uczelni (przypadek - od 2010 zacząłem robic plenery i uczyć na BAF) (na uczelni też zresztą mam zajęcia z fotografii, na trzecim roku kierunku Design). Wracając do kursów, kilkunastu edycji. Praktycznie wszyscy mieli lustrzanki albo Nikona albo Canona. Pamiętam jedno Sony - lustrzankę A77, w pamięć mi sie wrył tez jeden uczestnik z analogiem - Zenitem E. PIERWSZY raz, w tej edycji kursu pojawiły sie dwie osoby (małżeństwo) z bezlustrami Canona. To pierwsze dwa bezlustra ( 13 edycji, 14 lat).
    Tak, kiedyś ludzie jacy bywali na plenerach i kursach mieli tylko lustrzanki. Zresztą Canon i Nikon wtedy nie mieli w ogóle bezluster (no dobra - był Canon M i Nikon 1, ale nikogo z takim aparatem nie widziałem). Co ja mogę za to, że bezlustra Sony są tak mało reprezentowane tam, gdzie ja sie udzielam? Patrząc na marketing Sony to system nr 2, idący łeb w łeb z Canonem. Ja tego nie widzę absolutnie.
    Portal Flickr podął niedawno statystyki z jakiego sprzętu wrzucane sa do nich zdjęcia. Aparaty, systemy itd. Dominują zdjęcia z .. iPhone, potem z Canonów, potem Nikonów, Sony jest na czwartym miejscu i ma publikowane o prawie połowe zdjęć mniej niz z Nikonów (do Canona już w ogóle ma ogromną stratę). Przewaga Sony w bezlustrach była długo budowana. Ale ... Canon nadal ma większą produkcję choć mocno zredukował produkcję luster. Jakoś płynnie przechodzi na bezlustra, pomimo narzekań użytkowników na zamknięcie bagnetu. Jest kupowany.

    Szukając statystyk znałazłem taka stronę (AI?) https://marketsplash.com/pl/statystyka-fotografii/
    Początek jest super "Rocznie robi się około 1,81 biliona zdjęć, co odpowiada 57 246 na sekundę, czyli 5,0 miliardów dziennie."
    Miłego oglądania
    tak na marginesie, to musiała robić AI, niektóre rzeczy sa bzdurami.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-07-2023 o 15:56
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 287

    Domyślnie Odp: Dostał piłką prosto w obiektyw. Stracił równowartość 54 tys. zł

    Stwierdzenie: "Według ostatnich badań 90% konsumentów używa tylko swoich smartfonów do robienia zdjęć." mogłoby być wodą na młyn w pewnym wątku, pewnego użytkownika smartfona Samsunga ^^

    Wiarygodność tego linka faktycznie zerowa bo każdy z nas zapytany o robienie zdjęć smartfonem potwierdzi że takowe wykonuje. Później wystarczy dodać w zdaniu słowo: "tylko" i mamy rzetelną informację do statystyk jw.
    xD

    Odnośnie rozpoznawalności i popularności określonej marki wśród klientów mamy podobną sytuację jak Thermomix za 5.955 zł wprowadzony na rynek w listopadzie 1961 roku (Thermomix jest produkowany przez firmę Vorwerk, która jest uznaną marką z długoletnią historią - istnieje od ponad 50 lat) vs Lildomix za 1.699 zł (urządzenie swoją premierę miało w Niemczech w maju 2014 roku)

    ps.
    ilu użytkowników samrtfonów Samsunga S23 Ultra kojarzy bezlusterkowce Samusunga serii NX? Śmiem twierdzić, że żaden ^^
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-07-2023 o 15:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •