Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

  1. #21
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Szklarnia rf w sumie wymusza trochę zakup ef135l biorąc pod uwagę dostępne opcje czyli rf 85l lub rf135l. Obie 4x droższe.
    EF 135/2 jest fantastyczny. Mam i nie oddam dopóki nie będę musiał. Używam z R.

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    724

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Dobór obiektywów jest jak pupa - każdy ma swoją. Jeden uzna, że 50tka to konieczność, inny, że 100-400. Dlatego pytania "jaki obiektyw dokoptować do swojej szklarni" to na zasadzie "mam gorączkę 39 stopni, jaka to choroba?", albo "stuka mi coś w zawieszeniu, czy to może być sworzeń wahacza?" .

    Pytania na zasadzie "poszukuję obiektyw 70-200, jaki wybrać?" są logiczne i warte odpowiedzi.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Dobór obiektywów jest jak pupa - każdy ma swoją. Jeden uzna, że 50tka to konieczność, inny, że 100-400. Dlatego pytania "jaki obiektyw dokoptować do swojej szklarni" to na zasadzie "mam gorączkę 39 stopni, jaka to choroba?", albo "stuka mi coś w zawieszeniu, czy to może być sworzeń wahacza?" .

    Pytania na zasadzie "poszukuję obiektyw 70-200, jaki wybrać?" są logiczne i warte odpowiedzi.
    Dokładnie. Trzeba doprecyzować swoje pytanie tym bardziej że gość ma ileś tam obiektywów to powienien wiedzieć czego szuka a jak nie to przynajmniej do czego będzie je używał.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Hehe Panowie wiem dokładnie czego szukam jeżeli chodzi o ogniskowe i potrzeby. Z forografią jestem od 7 klasy podstawówki a szkole skończyłem już dawno temu. Akurat nie mam 50k wolnych aby kupić wszystkie szkła naraz. Jest mi całkowicie obojętne, która to będzie ogniskowa. Z każdego zaproponowanego obiektywu zrobię użytek i mam plan jego wykorzystania. Po prostu wydając 10-13kzl chciałbym kupić dobry obiektyw. W każdym systemie są perełki ale chyba trudno znaleźć osobę, ktora miała możliwość przez dłuższy czas pracy z tymi szkłami. Przejrzałem tonę sampli i już mam typy. Po prostu wypożyczę je na weekend i sprawdzę przed zakupem.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 438

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Po prostu wydając 10-13kzl chciałbym kupić dobry obiektyw. W każdym systemie są perełki.

    Ten system liczy 5 szkieł na krzyż. Dosłownie. Wszystkie są tak samo dobre optycznie. Kwestia doboru ogniskowej i wartości początkowej przysłony. Bo np co Ci z 50 1.2 jak nie robisz 50tką?

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    @RobertoM Tylko z twojego posta nadal nic nie wynika. Jakiego szukasz obiektywu do 10-13k? Z serii L tak? Do krajobrazów jakiś szeroki kąt czy może spacerzoom? A może jesteś miłośnikiem przyrody i chcesz fotografować ptaki za pomocą porządnego tele?
    Ostatnio edytowane przez Shadow ; 17-06-2023 o 10:17

  7. #27

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Generalnie fotografia ludzi, wycieczki.
    Rozważam rf50, 85, 70-200 czy nawet 24-70.
    Tylko spośród tych 4 obiektywów wybieram.
    Tak jak pisałem, mam 2 typy, wypożyczę, protestuje i coś wybiorę.
    Jedynie patrząc na sample jakoś najmniej pod kątem obrazka leży mi 70-200. Trochę szkoda bo wyjątkowo pasowałby mi ten obiektyw. Obrazek nie ma tego czegoś co „wypluwa” ef135l. Tym ostatnim nawet nie trzeba się specjalnie starać. Zdjęcia produkuje wyjątkowe.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    @RobertoM to najlepsze rozwiązanie moim zdaniem to spacerzoom czyli szkło i do widoczków, architektury i ludzi. W tym zakresie masz 3 szkła do wyboru:
    1. RF 24-70mm F2.8L IS USM - optymalnie
    2. RF 28-70mm F2L USM - na bogato
    3. RF 24-105mm F4L IS USM - niskobudżetowo

    Stałki i tele bym odrzucił. Nie sprawdzi Ci się to do tych zastosowań. Będzie za wąsko.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    @RobertoM to najlepsze rozwiązanie moim zdaniem to spacerzoom czyli szkło i do widoczków, architektury i ludzi. W tym zakresie masz 3 szkła do wyboru:
    1. RF 24-70mm F2.8L IS USM - optymalnie
    Ten obiektyw mam właśnie zamiar wypożyczyć i przetestować.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego szkła RF z serii L od czego zacząć

    Posiadam kilka szkiel EF używanych z 5D3 między innymi:

    16-35 F4L, 24-70 F2.8 II L, 70-200 F2.8 II L, 100 F2.8 L, 135 F2.0L, 50 F1.8 STM, 50 1.4 USM, 85 1.8 USM kilka innych boxowych zoomow od Canona.

    Po zakupie R5 na "ruszt" poszła 50'ka w RF (1.8), oraz naturalnie adapter z ringiem. Następnie RF85mm 1.2 DS.

    Jak widzisz miałem w czym wybierać ale nadal skusiłem się na natywne mocowanie.
    W tym roku planuje dokupie 70-200 2.8 w RF ofc.

    Chcesz szkło do wszystkiego w RF to kup 28-70 F2.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •