Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Obiektyw do fotografii wnętrz / nieruchomości na sprzedaż.

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    2

    Domyślnie Obiektyw do fotografii wnętrz / nieruchomości na sprzedaż.

    Witam, jestem tu nowa.

    Posiadam amatorski sprzęt Canon 70D, zajmuję się fotografią wnętrz.
    Zmuszona jestem przesiąść się na ten model aparatu i proszę Was o pomoc.

    Jaki obiektyw wybrać? Nie chcę przekłamać rzeczywistości, żeby oferowane małe pokoje nabrały wielkości hali targowej :P
    Czy 10-22 nie będzie za szeroki? Czy istnieje jakiś inny obiektyw innej firmy nie aż tak szeroki, czy mogę zastosować
    jakiś adapter?

    Pomocy bo jestem totalnie zielona (
    dziękuję!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Obiektyw do fotografii wnętrz / nieruchomości na sprzedaż.

    Cytat Zamieszczone przez sunset Zobacz posta
    Witam, jestem tu nowa.

    Posiadam amatorski sprzęt Canon 70D, zajmuję się fotografią wnętrz.
    Zmuszona jestem przesiąść się na ten model aparatu i proszę Was o pomoc.

    Jaki obiektyw wybrać? Nie chcę przekłamać rzeczywistości, żeby oferowane małe pokoje nabrały wielkości hali targowej :P
    Czy 10-22 nie będzie za szeroki? Czy istnieje jakiś inny obiektyw innej firmy nie aż tak szeroki, czy mogę zastosować
    jakiś adapter?

    Pomocy bo jestem totalnie zielona (
    dziękuję!
    Obiektyw sam z siebie zdjęć nie zrobi Przy tego typu zdjęciach obiektyw to tzw. mały pikuś

    Oprócz obiektywu bardziej liczy się postprodukcja oraz technikalia przed naciśnięciem spustu, czyli poprawna ekspozycja (odpowiednia przysłona dla dużej GO, poprawny WB oraz odpowiedni czas naświetlania i natywne ISO) + postawienie aparatu na dobrej klasy statywie (nie tym z supermarketu za 5 zł) oraz późniejsza korekta zniekształceń obiektywu + składanie HDR aby uniknąć przepaleń.

    Poczytaj: https://poprostufotografuj.pl/fotogr...-co-najlepsze/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-06-2023 o 14:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Obiektyw do fotografii wnętrz / nieruchomości na sprzedaż.

    Cytat Zamieszczone przez sunset Zobacz posta
    Witam, jestem tu nowa.

    Czy 10-22 nie będzie za szeroki? Czy istnieje jakiś inny obiektyw innej firmy nie aż tak szeroki, czy mogę zastosować
    jakiś adapter?
    !
    EF-S 10-22 za szeroki nie będzie, a nawet może się okazać za wąski. Od tego masz w nim zoom, aby nie przesadzić z szerokim kątem. Problemem może być korekcja perspektywy przy pochyleniu obiektywu. Jeżeli konieczny będzie kadr poziomy, a coś się w nim nie będzie mieścić bez walenia się ścian, to sugeruję zrobić panoramę ze zdjęć w pionie i je posklejać w Photoshopie. W kadrze pionowym więcej widać w pionie przy zachowaniu osi optycznej poziomo, a przy poziomym ustawieniu aparatu nie powinno być dramatu z perspektywą, a co najwyżej z dystorsją, a ją powinno się dać łatwo skorygować.

    Co prawda to nie wnętrza, ale przykłady jak się wszystko wali przy kadrze poziomym, i jak się daje uniknąć zniekształceń perspektywicznych z tego samego punktu przy kadrze pionowym:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1288.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	9,43 MB
ID:	13337

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1286.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	17,93 MB
ID:	13338

    kadr pionowy po przycięciu do kwadratu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1286_cr.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	12,02 MB
ID:	13339

    Skleisz dwa pionowe kadry i z tego sobie wytniesz poziomy.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Obiektyw do fotografii wnętrz / nieruchomości na sprzedaż.

    Bardzo dziękuję za sugestię.
    Powiedzcie proszę jak uzyskać tak pięknie doświetlone zdjęcie.. czy była tu użyta lampa?

    https://panel.hotres.pl/img_l/1073/a...je-27187-3.jpg

    i pytanie.. czy jest duża różnica pomiędzy 10-22 czy 10-18 w szerokości? nie mówię o tym ze wyglądają inaczej cena jest diametralnie różna
    Ostatnio edytowane przez sunset ; 09-06-2023 o 18:53

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Obiektyw do fotografii wnętrz / nieruchomości na sprzedaż.

    Cytat Zamieszczone przez sunset Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za sugestię.
    Powiedzcie proszę jak uzyskać tak pięknie doświetlone zdjęcie.. czy była tu użyta lampa?

    https://panel.hotres.pl/img_l/1073/a...je-27187-3.jpg

    i pytanie.. czy jest duża różnica pomiędzy 10-22 czy 10-18 w szerokości? nie mówię o tym ze wyglądają inaczej cena jest diametralnie różna
    Różnica między tymi obiektywami jest na długim końcu i jest dość spora. 18 mm to odpowiednik ok. 29 mm na FF, natomiast 22 mm to 35 mm na FF. W tym zakresie 6 mm relatywnej ogniskowej to dużo.

    Natomiast zdjęcie wygląda raczej na naświetlone generalnie światłem zastanym na dwóch klatkach- jedna naświetlona na wnętrze, druga na widok za oknem, i wmontowane te okna do tego pierwszego. Użyto też blend lub lamp skierowanych w sufit z poziomu podłogi, bo na szkłach się nic nie odbija, a widoki pod światło są dobrze doświetlone.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •