Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cześć. Rozważam zakup bezlusterkowca pełnoklatkowego Nikona. Czytam, że obiektywy Canona działają - lepiej lub gorzej - poprzez adaptery na body Nikona. Przeczesałem internaty, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy przez taki adapter (EF-Z) można korzystać z obiektywu Sigma 35mm DG z mocowaniem EF? To dla mnie ważna kwestia, bo z różnych powodów wolałbym nie sprzedawać Sigmy i fajnie byłoby korzystać z niej na bezlustrze przez właściwą przejściówkę.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Cześć. Rozważam zakup bezlusterkowca pełnoklatkowego Nikona. Czytam, że obiektywy Canona działają - lepiej lub gorzej - poprzez adaptery na body Nikona. Przeczesałem internaty, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy przez taki adapter (EF-Z) można korzystać z obiektywu Sigma 35mm DG z mocowaniem EF? To dla mnie ważna kwestia, bo z różnych powodów wolałbym nie sprzedawać Sigmy i fajnie byłoby korzystać z niej na bezlustrze przez właściwą przejściówkę.
    Może i podepniesz, nawet może uda się odpalic AF. Olej temat i kup natywne szkło. Obiektywy Canona nawet na Sony potrafią byc kapryśne.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Może i podepniesz, nawet może uda się odpalic AF. Olej temat i kup natywne szkło. Obiektywy Canona nawet na Sony potrafią byc kapryśne.
    Niedawno czytałem tu opinię, że obiektywy Canona lepiej działają z Sony niż z EOS-em R

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Niedawno czytałem tu opinię, że obiektywy Canona lepiej działają z Sony niż z EOS-em R
    Zgadzam się, canon nawet zdjęć nie robi.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Cześć. Rozważam zakup bezlusterkowca pełnoklatkowego Nikona. Czytam, że obiektywy Canona działają - lepiej lub gorzej - poprzez adaptery na body Nikona. Przeczesałem internaty, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy przez taki adapter (EF-Z) można korzystać z obiektywu Sigma 35mm DG z mocowaniem EF? To dla mnie ważna kwestia, bo z różnych powodów wolałbym nie sprzedawać Sigmy i fajnie byłoby korzystać z niej na bezlustrze przez właściwą przejściówkę.
    Ale po co tak na okrętkę? To nigdy nie będzie działało jak natywne szkło. Z pocałowaniem ręki w każdym sklepie internetowym kupisz natywne szkło systemowe oddając w rozliczeniu swój obiektyw. Osobiście pozbyłem się wszystkich szkieł canona na rzecz obiektywów Sony i Nikona do moich A7 III i Z6. Ale oczywiście używam też adapter Techart TZE-01 do przypinania szkieł Sony na Bagnet Nikona Z


    Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że adapter Sigma MC-11 nie działał mi na połowie obiektywów canona podpinanych przez niego do Sony A7 III. Tak więc nie radzę iść tą drogą

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Niedawno czytałem tu opinię, że obiektywy Canona lepiej działają z Sony niż z EOS-em R
    To ja to od razu zdementuję bo połowa moich L-ek canona miała problemy w działaniu przez Sigmę MC-11 do Sony A7 III. Działały jak natywne wyłącznie obiektywy Sigmy z mocowaniem EF podpinane przez MC-11 do Sony.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-06-2023 o 15:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale po co tak na okrętkę? To nigdy nie będzie działało jak natywne szkło. Z pocałowaniem ręki w każdym sklepie internetowym kupisz natywne szkło systemowe oddając w rozliczeniu swój obiektyw.
    Dzięki za radę. Tak będę musiał zrobić - kupić Nikkora albo Viltroxa. A dlaczego na okrętkę? Z dwóch powodów, a nawet trzech.
    Obiektyw kupiłem niecałe dwa lata temu, jest mało używany, wciąż na gwarancji. W komisach i Allegro takie Sigmy są po 2500-2900 zł. Sklep fotoforma wycenił mi go w rozliczeniu na 1500 zł Pocałowanie ręki? Odczułem to jako cios młotkiem Obiektyw jest kupiony na firmę, czyli trzeba będzie zapłacić PIT i składkę zdrowotną, czyli kolejne 20 proc. w plecy. Niezbyt się sprzedaż opłaca, zwłaszcza w rozliczeniu.

    Dlatego wolałbym Sigmę zostawić i używać z przyszłym bezlustrem. Tym bardziej, że wciąż używam do codziennych zdjęć poczciwego Canona 60D a Sigma robi na nim za jasne 50mm. Do tego mam klasycznego EOS 300 i 35mm czasami się przydaje.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Dzięki za radę. Tak będę musiał zrobić - kupić Nikkora albo Viltroxa. A dlaczego na okrętkę? Z dwóch powodów, a nawet trzech.
    Obiektyw kupiłem niecałe dwa lata temu, jest mało używany, wciąż na gwarancji. W komisach i Allegro takie Sigmy są po 2500-2900 zł. Sklep fotoforma wycenił mi go w rozliczeniu na 1500 zł Pocałowanie ręki? Odczułem to jako cios młotkiem Obiektyw jest kupiony na firmę, czyli trzeba będzie zapłacić PIT i składkę zdrowotną, czyli kolejne 20 proc. w plecy. Niezbyt się sprzedaż opłaca, zwłaszcza w rozliczeniu.

    Dlatego wolałbym Sigmę zostawić i używać z przyszłym bezlustrem. Tym bardziej, że wciąż używam do codziennych zdjęć poczciwego Canona 60D a Sigma robi na nim za jasne 50mm. Do tego mam klasycznego EOS 300 i 35mm czasami się przydaje.
    Zależy u kogo wyceniasz Cały system Fuji zamieniłem w Cyfrowych na Sony. Natomiast canony sprzedawałem na sztuki bo magia logo tej f-my cały czas czyni cuda Wystarczy dopisek "kultowy" oraz "zroszony łzami jednorożca podczas składania w nocy na taśmie produkcyjnej" i był milion chętnych na canony Niestety z ww. Sigmą to raczej nie zadziała, ale możesz pisać że dopinałeś ją do korpusów canona co dodało jej szlachectwa i tytułów oraz zaszczytów
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-06-2023 o 18:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zależy u kogo wyceniasz Cały system Fuji zamieniłem w Cyfrowych na Sony. Natomiast canony sprzedawałem na sztuki bo magia logo tej f-my cały czas czyni cuda Wystarczy dopisek "kultowy" oraz "zroszony łzami jednorożca podczas składania w nocy na taśmie produkcyjnej" i był milion chętnych na canony Niestety z ww. Sigmą to raczej nie zadziała, ale możesz pisać że dopinałeś ją do korpusów canona co dodało jej szlachectwa i tytułów oraz zaszczytów
    Nie mogę znaleźć wiadomości od Cyfrowych, ale jeśli dobrze pamiętam, ich oferta była lepsza chyba o 100 zł od tej z fotoformy, czyli też bez całowania W każdym razie lustrzankę z literą C sprzedałem sam w popularnym serwisie i wyszedłem na tym znacznie lepiej niż, gdybym się zgodził na rozliczenie w sklepach. Albo tak mi się tylko zdaje, bo jeszcze podatku nie zapłaciłem. I tak samo zrobię z Sigmą. Myślisz, że magia nie zadziała? Toż to kultowe szkło, dla ART-ystów! Kolory jak z bajki i niepowtarzalna plastyka. O ostrości nie wspominając, bo w sztuce emocje są istotne, nie technikalia :]

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Nie mogę znaleźć wiadomości od Cyfrowych, ale jeśli dobrze pamiętam, ich oferta była lepsza chyba o 100 zł od tej z fotoformy, czyli też bez całowania W każdym razie lustrzankę z literą C sprzedałem sam w popularnym serwisie i wyszedłem na tym znacznie lepiej niż, gdybym się zgodził na rozliczenie w sklepach. Albo tak mi się tylko zdaje, bo jeszcze podatku nie zapłaciłem. I tak samo zrobię z Sigmą. Myślisz, że magia nie zadziała? Toż to kultowe szkło, dla ART-ystów! Kolory jak z bajki i niepowtarzalna plastyka. O ostrości nie wspominając, bo w sztuce emocje są istotne, nie technikalia :]
    Magia zadziała, ale trzeba jej pomóc Pisać należy, że ową Sigmą Art fotografowano święte miejsca oraz świętych ludzi (którzy ją nawet przez sekundę trzymali w rękach) i sam ARTysta wyrażając głęboki żal zmuszony został do rozstania się ze swoim najlepszym szkłem No i dwa słowa kluczowe "kultowa" oraz "niesamowita plastyka obrazu" dadzą z marszu lepszą sprzedawalność ^^
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-06-2023 o 23:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Candar nie wiem tylko czy stwierdzenie, że przypięcie obiektywów Canona do Sony nie jest dobre jest równoznaczne z tym, że na Nikona będzie źle.Tym bardziej, że sam piszesz, że przejsciówka z Sony na Nikona jest dobra. Czyli można wyciagnąć wniosek odwrotny, że podpinanie do Nikona nie jest złe. @ajab jesli ktoś nie próbował to niestety się nie dowiesz.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •