Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Candar nie wiem tylko czy stwierdzenie, że przypięcie obiektywów Canona do Sony nie jest dobre jest równoznaczne z tym, że na Nikona będzie źle.Tym bardziej, że sam piszesz, że przejsciówka z Sony na Nikona jest dobra. Czyli można wyciagnąć wniosek odwrotny, że podpinanie do Nikona nie jest złe. @ajab jesli ktoś nie próbował to niestety się nie dowiesz.
    Trzeba spróbować bo nie znam nikogo kto próbował. Albo zaryzykować i kupić adapter EF-Z w ciemno.

    Co do przejściówki Sony E na Nikona Z to mówimy o technologi komunikacji szkieł pomiędzy dwoma belzusterkowcami a system canona EF był tłuczony jeszcze w analogach i dlatego mogą być problemy z AF-em (to moje własne niczym nie poparte przemyślenia).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-06-2023 o 07:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Trzeba spróbować bo nie znam nikogo kto próbował. Albo zaryzykować i kupić adapter EF-Z w ciemno..
    Na forum Nikona sa osoby, które pracują z takimi kombinacjami. Na YT są tez filmy o tym.
    https://www.youtube.com/watch?v=0LoU553rJmc
    https://www.youtube.com/results?sear...F+body+Nikon+Z
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-06-2023 o 23:35
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    262

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Nie wiem czy jest dziś sens bawić się w średnio działajace adaptery miedzysystemowe,czy nie łatwiej sprzedac te Sigme EF i zamienić pod Nikona F,jeśli ma być Sigma?? Przecież taki adapter też kosztuje juz niemało, więc wg mnie słaby pomysł. Ja próbowałem testować kilka szkieł EF na N Z5,adapter Viltroxa i działa słabo,raz wcale,raz tylko AFS. Lepiej już wypadał mc11 z Sony A7III, choc też róznie i AFC to porażka np z Canonem 70-300is,większość opcji AF w ogóle niedostepna. Po tym teście dałem sobie spokój z badaniem innych adapterów.Osobiście próbowałbym tylko natywnych rozwiązań.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Nie wiem czy jest dziś sens bawić się w średnio działajace adaptery miedzysystemowe,czy nie łatwiej sprzedac te Sigme EF i zamienić pod Nikona F,jeśli ma być Sigma?? Przecież taki adapter też kosztuje juz niemało, więc wg mnie słaby pomysł. Ja próbowałem testować kilka szkieł EF na N Z5,adapter Viltroxa i działa słabo,raz wcale,raz tylko AFS. Lepiej już wypadał mc11 z Sony A7III, choc też róznie i AFC to porażka np z Canonem 70-300is,większość opcji AF w ogóle niedostepna. Po tym teście dałem sobie spokój z badaniem innych adapterów.Osobiście próbowałbym tylko natywnych rozwiązań.
    Też tak uważam, bo nawet na nikoniarzach ostatnio był wpis (pisał Dariusz Breś), że po ostatniej aktualizacji Z9 adapter metabones (czy też megadap) przestał mu działać. I dokładnie to samo miałem w Fuji z adapterem na Canona. A później na aktualizację oprogramowania w adapterze można czekać nawet pół roku. Tak więc adaptery międzysytemowe są dobre do czasu kiedy działają
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-06-2023 o 14:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Sprzedaj tego kundla i kup jakiś nirmalny słoik Nikona dużo tam tego mają pod Z.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 286

    Domyślnie Odp: Adapter EF - Z i obiektywy Sigma

    Adaptery międzysystemowe to czas dany od aktualizacji puszki przez jej producenta do czasu aktualizacji oprogramowania adaptera

    Jeśli ktoś pracuje zawodowo to taka aktualizacja może bardzo boleć.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z9 aktual.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	13511
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-06-2023 o 13:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •