Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: R6 się wiesza

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar compur
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    16

    Domyślnie R6 się wiesza

    Hej, nie mogę znaleźć trapiącego mnie problemu przez wyszukiwarkę, może ktoś coś czytał... Opisałem już na grupie FB mój przypadek. Dotyczy r6, a od wczoraj też r6 II. Po kilkudziesięciu zdjęciach podczas zlecenia aparat zaczął wydawać z siebie krótkie dźwięki brzmiące trochę jak silniczki starych tanich obiektywów. Dodatkowo obraz w wizjerze zacinał się jakby się odświeżał co sekundę. Niestety zdjęcia mam w dużej mierze totalnie nieostre. W jednym aparacie zdarzyło się to z obiekt. Canon 135mm, w drugim z Sigmą Art 50mm. Adaptery są oryg. Canona, baterie też. Macie może pomysł, co to jest i czy można to naprawić? Po powrocie do domu i włączeniu aparatu było już ok. Obawiam się teraz, co będzie na kolejnym zleceniu ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: R6 się wiesza

    może to losowy przypadek? mi też R6 zawiesił się kilka razy, ale zrzucam to na bug oprogramowania, reset z wyjęciem baterii zawsze naprawiał problem
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: R6 się wiesza

    Ja miałem sezon że wieszał się bardzo często. Później miałem przygody z 50L i oddałem do serwisu. Wymienili mi płytę główną i już wiesza się bardzo rzadko. Zazwyczaj z sigma 35A - błąd komunikacji styków . Kumplowi tez wymienili na nowy aparat bo miał to samo i uszkodzone mocowanie stopki lampy.

  4. #4
    Coś już napisał Awatar TomekCanon
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Kraków
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: R6 się wiesza

    Jak możecie pracować zawodowo czymś co się bardzo często wiesza? Dla mnie taki aparat jest automatycznie dyskwalifikowany i trafia do serwisu.
    Na przysiędze małżeńskiej która trwa minutę też będziecie wyjmować i wkładać baterie?
    A co jeżeli akurat TYM RAZEM nie odwiesi się?
    Mam: R, R6, A7 IV Szkła: 16-35 2.8L II, 35 1.4L, 135 2.0L, 70-200 4L, Sony 24-70 F4
    Miałem (dużo tego): Canony: 20D,40D,60D,70D,2x5D,2x5D II,3x5D III,5D IV, 2x6D,6D II,7D,7D mark II. I Nikony: D50, D90, 2xD7000, D200, D610. Sony: A100, A6300, A7 II, A7 III

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: R6 się wiesza

    Cytat Zamieszczone przez TomekCanon Zobacz posta
    Jak możecie pracować zawodowo czymś co się bardzo często wiesza? Dla mnie taki aparat jest automatycznie dyskwalifikowany i trafia do serwisu.
    Na przysiędze małżeńskiej która trwa minutę też będziecie wyjmować i wkładać baterie?
    A co jeżeli akurat TYM RAZEM nie odwiesi się?
    YYYYY Mamy drugie body. W szczycie sezonu czasami ciężko oddać aparat na tydzień czy dwa do serwisu a zawiechy( a raczej restart) trwają sekundę max. Płyta wymieniona. Problem z głowy.
    Zresztą pokaż mi aparat ( bezlustro) wolne od wad

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: R6 się wiesza

    Dokładnie. Sprzet do serwisu!

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    POZNAŃ
    Wiek
    46
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: R6 się wiesza

    i jak się sprawa zakończyła?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •