Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Proszę o pomoc w zakupie taniej lustrzanki (canon 200d?)

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie Proszę o pomoc w zakupie taniej lustrzanki (canon 200d?)

    Witam wszystkich sedecznie i proszę o pomoc w wyborze mojej pierwszej taniej lustrzanki. Obecnie forografuję Nikonem p900 . Niby bardzo fajny kompakt ale bardzo mnie już ogranicza. O ile w słońcu zdjęcia są ok. o tyle gdy jest troche ciemniej to juz dużo gorzej. O zdjęciach w ruchu to nie ma mowy. ( zdjęcia do zobaczenia na pavio.flog.pl ) . Głownie fotografuję przyrodę ,makro itp. Budżet bardzo skromny myśle że ok. 1500 zł na body z kitem na początek. Potem coś do makro i jakis zoom. Na chwilę obecną kusi mnie Canon d200. Co o tym myśliće ? Przekonuje mnie ruchomy (koniecznie musi być) i dotykowy wyświetlacz no i to że nie jest to mega stary śrup 15 letni. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam sedecznie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Proszę o pomoc w zakupie taniej lustrzanki (canon 200d?)

    Cytat Zamieszczone przez Pawman Zobacz posta
    Witam wszystkich sedecznie i proszę o pomoc w wyborze mojej pierwszej taniej lustrzanki. Obecnie forografuję Nikonem p900 . Niby bardzo fajny kompakt ale bardzo mnie już ogranicza. O ile w słońcu zdjęcia są ok. o tyle gdy jest troche ciemniej to juz dużo gorzej. O zdjęciach w ruchu to nie ma mowy. ( zdjęcia do zobaczenia na pavio.flog.pl ) . Głownie fotografuję przyrodę ,makro itp. Budżet bardzo skromny myśle że ok. 1500 zł na body z kitem na początek. Potem coś do makro i jakis zoom. Na chwilę obecną kusi mnie Canon d200. Co o tym myśliće ? Przekonuje mnie ruchomy (koniecznie musi być) i dotykowy wyświetlacz no i to że nie jest to mega stary śrup 15 letni. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam sedecznie.
    I tym kitowym obiektywem będziesz robił zdjęcia makro?

    Tak przy okazji zapodam obecny ceny nowych obiektywów makro

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tamron 90 mm.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	13203

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon makro.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	13204
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-06-2023 o 12:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Proszę o pomoc w zakupie taniej lustrzanki (canon 200d?)

    Nie wiem jak wyglądają cenowo korpusy ale ze szkłem można experymentowac. Poszukaj w inetrnecie co to pierścienie odwrotnego mocowania.

    Sam na szybko coś takiego znalazłem.

    https://blog.cyfrowe.pl/makrofotogra...lych-obiektow/

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: Proszę o pomoc w zakupie taniej lustrzanki (canon 200d?)

    Do makro możesz również kupić pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki, na alegro są od 100 zł. Możesz ich używać do dowolnego obiektywu.
    Jakbyś chciał mieć obiektyw makro, to spójrz na Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro (nie IS), bardzo dobry, tańszy niż te powyżej, ale cena ciągle większa niż Twój limit.
    https://www.optyczne.pl/index.html?p...=0&moc=0&sort=

    A korpus jak to korpus, jeśli pasuje Ci taki mały to czemu nie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Proszę o pomoc w zakupie taniej lustrzanki (canon 200d?)

    Zależy, jakie to makro ma być- czy motylek, czy oko motylka. Jeżeli tylko motylek, to odpuścić sobie dedykowane obiektywy macro. EF-S 55-250 mm obojętnie w której wersji świetnie się do tego nadaje, ma AF i stabilizację, a obrazek zupełnie porównywalny do dedykowanej optyki makro. Też można mu założyć pierścienie pośrednie lub soczewki nasadkowe, albo telekonwerter, aby zwiększyć skalę odwzorowania.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •