Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mathorn akumulatory

  1. #1
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Mathorn akumulatory

    Chyba jakaś nowa marka zamienników zamierza szturmować rynek. Ciekawe czy rzeczywiście będą tak trzymać jak deklaruje producent.

    https://www.optyczne.pl/18869-news-M..._Ultimate.html
    https://mathorn.pl/

    Wg publicznie dostępnego KRS dystrybutora udział w spółce ma CYFROWE.PL.

    P.S.
    intencją mojego posta nie jest reklama, po prostu trafiłem na to podczas grzebani w sici.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 31-05-2023 o 13:15

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    Nazwy na zamiennikach (Newell, Patona itp) nie mają nic wspólnego z dostawcą wnętrza akumulatorów.
    Podobnie zresztą jak nazwy na oryginale (Canon, Nikon itp).
    Jeżeli ktoś kto konfekcjonuje lub tylko sprzedaje akumulatory dotarł do dobrego producenta tychże to ma szansę na sukces rynkowy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nazwy na zamiennikach (Newell, Patona itp) nie mają nic wspólnego z dostawcą wnętrza akumulatorów.
    Podobnie zresztą jak nazwy na oryginale (Canon, Nikon itp).
    Jeżeli ktoś kto konfekcjonuje lub tylko sprzedaje akumulatory dotarł do dobrego producenta tychże to ma szansę na sukces rynkowy.
    Absolutnie się zgadzam.

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nazwy na zamiennikach (Newell, Patona itp) nie mają nic wspólnego z dostawcą wnętrza akumulatorów.
    Podobnie zresztą jak nazwy na oryginale (Canon, Nikon itp).
    Jeżeli ktoś kto konfekcjonuje lub tylko sprzedaje akumulatory dotarł do dobrego producenta tychże to ma szansę na sukces rynkowy.
    Pomijając kwestie ogniw to jednak w przypadku ogniw litowych duże znaczenie ma elektronika. Widać to po bateriach do wszelkiej maści elektronarzędzi. Co z tego że w podróbce są najlepsze ogniwa Sony czy Szajsunga jak BMS daje ciała albo są problemy z wydajnością prądową całego układu itp. Temat rzeka ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 026

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    Byłem w tym tygodniu po drodze w Cyfrowe.pl aby zobaczyć kilka rzeczy (uchwyty do telefonu, statywy) i popytałem też o akumulatory. Od razu wyczułem, że mają parcie na sprzedaż tych Mathornów (@Bangi - więc dobry trop z tym KRS). Twierdzili, że na pewno lepsze niż Newell )))) juz o stosunek do Patona nie pytałem.
    Sprzedawca przy mnie sprawdził Akumulator Mathorn MB-201 2250 mAh USB-C zamiennik Canon LP-E6NH na oryginalnej ładowarce Canona i na Canonie R6, wszystko działało jak oryginał.
    Na próbę kupiłem jedną sztukę. Wypróbowałem ładowanie przez USB-C, okazało się, że ma diodkę co podczas ładowania świeci na czerwono a po naładowaniu na zielono.
    Wypróbowałem na Canonie R5 i też wszystko działało jak oryginał, pokazywał trzy zielone kwadraciki sprawności ogniwa. Nawet dało się zarejestrować w aparacie z numerem seryjnym (ciekawe, czy inne egzemplarze maja inne numery).
    Ogólnie w dotyku i jakości wykonania sprawia bardzo dobre wrażenie. Zobaczymy jak wypadną po jakimś czasie.
    1DX + 50L

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    Ja póki co mam duży zapas Patona, kupionych w ekstra cenach podczas black weekendów
    Pewnie i na te będą jakieś fajne promocje.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 026

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    W sklepie jeszcze powiedzieli, że z którymś nowym Nikonem jest problem - ale podobno żaden producent niezależny jeszcze nie rozgryzł tego Nikona.
    1DX + 50L

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar robert_b
    Dołączył
    Jan 2023
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    Dziś odebrałem z paczkomatu Mathorn Ultimate do EOS R. W aparacie widoczna jest jako LP-E6NH. Aku dał się bez problemu zarejestrować w aparacie z numerem seryjnym. USB-C do ładowania na tych akumulatorach to genialny pomysł.

    Aktualnie jest promocja 20% taniej na te akumulatorki i aku wychodzi za 184 zł.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mathorn-Ultimate.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	371,4 KB
ID:	13492
    Ostatnio edytowane przez robert_b ; 18-06-2023 o 20:33
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    https://www.blaszczak.pl

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    Promocja to będzie jak będą kosztować ok. 100 PLN jak Patony swego czasu, albo ok. 50 PLN jak również Patony swego czasu

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar robert_b
    Dołączył
    Jan 2023
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Mathorn akumulatory

    W porównaniu do ceny oryginału LP-E6NH za 519 zł to można to nazwać promocją

    Ale zobaczymy w praniu, czy jest to warte tej ceny.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    https://www.blaszczak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •