Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2023
    Miasto
    Kędzierzyn Koźle
    Posty
    20

    Domyślnie Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Więc tak mam budzet okolo 6 tys na aparat i zastanawiam sie nad Canonem oczywiscie i jest tak
    5D markt III
    6D markt II
    eos RP
    fotografuje portrety krajobrazy i zwierzatka
    potrzebuje naprawde dobrej jakosci i oczywiscie ********ego AF
    pytam was bo czytam i czytam na temat tych aparatów i za kazdym innym artykułem jest inny zwyciezca
    i po malu mysle zeby hobby przekształcic w pieniadz
    Ostatnio edytowane przez przemo8855 ; 28-05-2023 o 20:53

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Najlepiej jak byś miał okazję wziąść do ręki każdy z tych aparatów i chwilę się pobawić. Dodatkowo ważny temat to czy wogole patrzyłeś przez elektroniczny wizjer? No i bateria na ile wystarcza choć zawsze możesz nosić dodatkowe do RP.
    Osobiście bardzo lubię swoje 5d III i miałem w ręku przez 1-2 dni Canon R. Chyba jedyne co mogło by mnie skusic kiedyś na takiego bezusterkowca to AF na oko, ale znów nie bardzo bym chciał używać adapterow, a szkła są droższe to RF. Jeśli dopiero wchodzisz w system sprawdź jakie szkła potrzebujesz i dlaczego musisz sprzedać nerkę
    5d III ma dość duże możliwości AF i daje rade,ale 6d pierwszej generacji rozpiętoscia tonalna bije go na głowę. Niewiem jak 6d II puszka chyba mniejsza trochę. Ogólnie jest tak że musisz wybrać sam pod siebie, co Ci poprostu lepiej pasuje. Nie ma sprzętu idealnego zawsze jedna puszka będzie w czymś lepsza od drugiej, ale wszystkie te zdjęcia zrobisz każda z nich. Przemysl i posprawdzaj ceny obiektywów jeśli wiesz jakie potrzebujesz.
    5d III i parę słoików

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    @przemo8855 Ja bym wybrał 5DMk IV, a jeśli nie masz tyle kasy to wersję III. W system RF nie ma sensu się pchać bo obiektywów jest mało a Sigmy, Tamrona czy Samyanga nie uświadczysz. Nie wiem czy 5DMkIV nie będzie za 20 lat miał status kolekcjonerski ponieważ to ostatnia lustrzanka Canona i warto by ją mieć.
    Ostatnio edytowane przez Shadow ; 12-08-2023 o 10:41

  4. #4
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    W system RF nie ma sensu się pchać bo obiektywów jest mało a Sigmy, Tamrona czy Samyanga nie uświadczysz.
    Poużywaj tydzień dowolnego korpusu z serii R to na żadną lustrzankę nie będziesz chciał już patrzeć. Przez adapter działają wszystkie szkła EF. Ba! Działają dużo lepiej, niż na lustrzankach. Odkąd spróbowałem R, wiedziałem, że nigdy więcej żadnego lustra.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Ja miałem w rękach 2 dni R i mam mieszane uczucia na dzień dzisiejszy zostaje C5dm3 w przyszłości zobaczymy. Czy RP jest dużo gorszy od R?
    5d III i parę słoików

  6. #6
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Z ciekawości, w czym wg Ciebie 5D3 jest lepszy?
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #7
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    946

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez przemo8855 Zobacz posta
    Więc tak mam budzet okolo 6 tys na aparat i zastanawiam sie nad Canonem oczywiscie i jest tak
    5D markt III
    6D markt II
    eos RP
    fotografuje portrety krajobrazy i zwierzatka
    potrzebuje naprawde dobrej jakosci i oczywiscie ********ego AF
    pytam was bo czytam i czytam na temat tych aparatów i za kazdym innym artykułem jest inny zwyciezca
    i po malu mysle zeby hobby przekształcic w pieniadz
    @akustyk,foty krajobrazowe, używał 6dmk2 a obecnie 5dmk4.

    Miałem 5dmk4 bardzo fajne body. Teraz mam R. Wg mnie narzekania są przesadzone, to jest 5dmk4 tyle że bez lustra a guzikologia nie jest zła jak niektórzy piszą.

    Przelotka oryginalna Canona bdb działa do szkieł EF, jakoś to nie przeszkadza w ogóle. Kiedyś myślałem że będzie przeszkadzać, jednak jest lepiej niż myślałem. Lepiej jest na R niż było na 5dmk4
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 14-08-2023 o 12:06
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    688

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    System R ma w ofercie WSZYSTKIE obiektywy systemu EF oraz RF. Obiektywy EF łączysz przez adapter długości 8-10cm i wszystko śmiga wyśmienicie, znaaaaaaacznie lepiej niż w aparatach EF. Dodatkowo za zakupem systemu R przemawia to, że system EF nie będzie już zdaje się rozwijany.

  9. #9
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    946

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Dostępność używanych szkieł EF jest bardzo duża. Poza tym że szkła EF canona działają świetnie to również sigmy EF bez zarzutu. Ja co prawda mam sigmy tylko arty 35i 50 ale nie widzę żadnych minusów. A plusem jest to że zadbane egzemplarze można znaleźć w okolicach 2tys.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 14-08-2023 o 13:13
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #10

    Domyślnie Odp: Hejo... pytanie zalicza sie do działu pomocy:) wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    System R ma w ofercie WSZYSTKIE obiektywy systemu EF oraz RF. Obiektywy EF łączysz przez adapter długości 8-10cm i wszystko śmiga wyśmienicie, znaaaaaaacznie lepiej niż w aparatach EF. Dodatkowo za zakupem systemu R przemawia to, że system EF nie będzie już zdaje się rozwijany.
    A jak się weźmie adapter z control ringiem, to już w ogóle miód malina. 3 koła sterujące i wio. Swój wyrwałem za nieco ponad 500 zł.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •