Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zakres dynamiczny video w bezlusterkowcach Canon

  1. #1

    Domyślnie Zakres dynamiczny video w bezlusterkowcach Canon

    Cześć Wam,

    Mam teraz Canona R i w połączeniu z Ninja V daje mi niezadowalający zakres dynamiczny. Nagrywam Canon Log 10-bitowy.
    Niezadowalający oznacza np. że jak nagrywam pokój oświetlony światłem naturalnym z zewnątrz to albo to co za oknem mam prześwietlone, albo w pokoju niedoświetlone.

    Mam też kamerę z dual iso (Blackmagic 6K) i dla tej kamery takie "wyzwanie" to bułka z masłem, jednak sensor z dual iso robi swoje.

    I teraz pytanie do posiadaczy lepszych bezlusterkowców: czy mają one na tyle szerszy zakres dynamiczny aby i to co na zewnątrz i to wewnątrz w takiej "scenie" było sensownie naświetlone?

    Pytam bo jak dopiero kamery z dual iso mają wystarczający zakres dynamiczny to nie będę sobie bezlusterkowcami głowy zawracał.

    A chciało by się mieć jeden sprzęt którym i dobry filmik się nagra, i zrobi super zdjęcie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Odp: Zakres dynamiczny video w bezlusterkowcach Canon

    Sprzedaj R-kę, Ninja, Blackmagic 6K i kup R5C. To powinno załatwić sprawę. Będziesz miał super wideo i foto w jednym.
    Ostatnio edytowane przez Shadow ; 30-05-2023 o 11:27

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zakres dynamiczny video w bezlusterkowcach Canon

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Sprzedaj R-kę, Ninja, Blackmagic 6K i kup R5C. To powinno załatwić sprawę. Będziesz miał super wideo i foto w jednym.
    No tak, to jest najlepsze rozwiązanie jak chce się mieć "2 w jednym": i dobre zdjęcia, i dobre wideo.
    Zakres dynamiczny R5C jest dla mnie wystarczająco dobry (przynajmniej jeżeli wierzyć testom).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •