Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Battery Grip BG-E22 Canon R

  1. #1

    Domyślnie Battery Grip BG-E22 Canon R

    Witam
    Niedawno zakupiłem gripa i mam z nim problem. I jak zaczałem czytać w sieci to się okazuje, że nie tylko ja. W intrukcji piszą że można ładować baterie w gripie podłączonym do apratu jak i odłaczonym. Niestety okazuje się, że to nie działa żadnym przypadku, a nawet jest gorzej. Jeśli baterie są włożone do gripa to po 24 godzinach od 100% naładowania zejdą do zera i to bez znaczenia czy kabel ładujacy jest podłączony czy nie. To jakas masakra. Są dwie aktualizacje do gripa ale one nic nie wnoszą. Własciwie nie piszę tutaj tego w celu uzyskania pomocy bo chyba nic z tym nie da się zrobić ile w celu ostrzeżenia przyszłych nabywców.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Battery Grip BG-E22 Canon R

    Przyznam, że nie próbowałem ładować w gripie, ale żadnych problemów z rozładowywaniem nie mam. Grip mam oryginalny.

  3. #3
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Battery Grip BG-E22 Canon R

    Żeby ładować baterie w gripie, tak samo jak w aparacie, potrzebny jest zasilacz/ładowarka Power Delivery. Sprawdzone, działa. Również nie stwierdziłem samoczynnego rozładowywania się akumulatorów pozostawionych w gripie.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  4. #4
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Battery Grip BG-E22 Canon R

    U mnie działa zarówno przy podłączonym jak i odłączonym gripie - zdj. Grip Canon BG-E22, zasilacz Canon PD-E1, zaktualizuj oprogramowanie gripa oraz akumulatory muszą byc rozładowane minimum chyba poniżej 85% - gdzieś tak czytałem, ale nie pamiętam gdzie. Jeżeli akumulatory mam naładowane powyżej 90% u mnie nie ładuje w żaden sposób, znaczy pozostaje standardowa ładowarka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230528_131636.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	381,6 KB
ID:	13006
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  5. #5

    Domyślnie Odp: Battery Grip BG-E22 Canon R

    Wydaje mi się, że jest coś skopane w moim. Włożna jedna czy dwie baterie, obie naładowane, grip odłączony. Od wieczora do rana obie baterie puste.
    Samo działanie gripa jest ok, wszystko działa jeśli mowa o przyciskach czy pokrętłach.
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 28-05-2023 o 14:06
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Battery Grip BG-E22 Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Witam
    ...Jeśli baterie są włożone do gripa to po 24 godzinach od 100% naładowania zejdą do zera i to bez znaczenia czy kabel ładujacy jest podłączony czy nie. ....
    Sorki, zapomniałem odnieść się do tego fragmentu; u mnie jest wszystko ok, używam w parach 2xNewell Plus oraz 2x Canon LP-E6NH i po 2-3 tygodniach leżakowania w gripie, naładowanie spada nie więcej niż około 15-30% . A co serwis Canona na Twoja sytuację?
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  7. #7

    Domyślnie Odp: Battery Grip BG-E22 Canon R

    Dzisiaj przyszedł grip. Tamtego zwróciłem. Ten jak na razie naładował baterie i został na noc z bateriami w środku i podłączony do aparatu. Jutro zobaczymy.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •