Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88

Wątek: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 367

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Dzisiaj to jest jeszcze cały uj. Jak robiłem zdjęcia na filmach i nieopatrznie wziąłem aparat na rodzinną, lub koleżeńską, imprezę, to nie dość, że narobiłem zdjęć, to jeszcze odbitek, i wszyscy chcieli te odbitki za darmo. Mi się robiło głupio, żeby chcieć przynajmniej zwrotu kosztów, ale moja żona protestowała głośno, i w efekcie część rodziny znielubiła moją żonę. A ja przestałem nosić ze sobą aparat, jak mnie nikt nie prosił o zdjęcia, i nie deklarował przynajmniej zwrotu nakładów.

    W branży graficznej jest jeszcze gorzej. Zleceniodawca widzi się królem świata, który płaci i wymaga, tyle że bardziej wymaga, niż płaci. O zadatku nie ma mowy, osiedzi się więc człowiek nad projektem, który ma prawo się nie spodobać, bo klient sam nie wie, czego chce, dopóki nie zobaczy, co może mieć, potem zleceniodawca się wypina, i elo!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #22
    Awatar NicoD700
    Dołączył
    May 2023
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Za "nikoniarzami"

    https://nikoniarze.pl/slowniczek-sla...tograficznego/

    fotoziutek
    Pogardliwie o fotografie ślubnym, który robi słabe, niegustowne zdjęcia.
    Słaby ten fotoziutek - ciekawiej brzmi "Fotogłaf".

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    A czemu to super trole mają ciągle na liczniku 1 post tylko?

  4. #24
    Awatar NicoD700
    Dołączył
    May 2023
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    "W branży graficznej jest jeszcze gorzej. Zleceniodawca widzi się królem świata, który płaci i wymaga, tyle że bardziej wymaga, niż płaci. O zadatku nie ma mowy, osiedzi się więc człowiek nad projektem, który ma prawo się nie spodobać, bo klient sam nie wie, czego chce, dopóki nie zobaczy, co może mieć, potem zleceniodawca się wypina, i elo"

    Dobrze, że wchodzi AI hahaha! ;p

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A czemu to super trole mają ciągle na liczniku 1 post tylko?
    To ukryta AI pod postacią użyszkodnika komentuje nowe wątki, aby rozruszać forum C-B
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To ukryta AI pod postacią użyszkodnika komentuje nowe wątki, aby rozruszać forum C-B
    To oby nie zepsuł, bo wygląda na żółtego a to jedyne forum które jeszcze działa.

  7. #27
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Miałem napisać coś o pewnym "starym dziadziorze z 30-letnim stażem", ale przypomniałem sobie, że już o tym mówiłem. Otóż tak (mniej więcej) ja to widzę...

    http://glebsky.pl/co-to-jest-fotograf-profesjonalny/
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 367

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Już jeden tu wieszczy koniec aparatów, następny wieszczy koniec fotografii w ogóle, to co będzie wieszczył następny prorok? Koniec świata tylko został, ale od tego to już byli inni wieki przed nimi, a jest jak widać.

    Róbmy swoje, a psy niech sobie szczekają na tej ich autostradzie

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez NicoD700 Zobacz posta
    "W branży graficznej jest jeszcze gorzej. Zleceniodawca widzi się królem świata, który płaci i wymaga, tyle że bardziej wymaga, niż płaci. O zadatku nie ma mowy, osiedzi się więc człowiek nad projektem, który ma prawo się nie spodobać, bo klient sam nie wie, czego chce, dopóki nie zobaczy, co może mieć, potem zleceniodawca się wypina, i elo"

    Dobrze, że wchodzi AI hahaha! ;p
    Wcale nie będzie dobrze, jeśli robotę dalej się będzie zlecać, bo to nie zmieni nastawienia zleceniodawcy. Jeśli on będzie w stanie sam sobie coś zaprojektować używając AI, to może zaoszczędzić sobie pieniędzy, a zleceniobiorcy w****ienia, ale to są przeważnie ludzie bez wyobraźni plastycznej.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ?

    Właśnie NIEEEEEEEEEEEEE!

    Eberloth dał się typowo wykorzystać w stylu: Ja tego nie zrobię? Potrzymaj mi piwo! Dzięki takim właśnie postawom lwia część narodu przekonana jest, że fotograf to taka DARMOWA ściereczka (załączona do aparatu gratis), co za darmo zrobi foty i przy okazji jeszcze położy kafelki w łazience i odmaluje ściany w jadalni. No sorrrryyyyy ceńmy swój czas i swoją robotę BO NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI a zyskamy tyle, że pójdzie w świat fama o "fotografie", który pracuje za darmo.
    Chodziło mi o tę wypowiedź:

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Jak taki Ziutek (znów kogoś dyskryminujesz?) jest zadowolony, i zleceniodawca zadowolony, to co ci do tego? Rób swoje i wybij się ponad przeciętność ziutków albo zmień branżę i nie płacz nikomu w rękaw, bo jak ma wzruszać, skoro nie wzrusza... Każda branża ma swoje problemy, ale to nie to forum. Sprawdź bieżące oferty w urzędzie pracy i tyle...
    Krótko mówiąc bijesz głową w mur, a na to naprawdę szkoda czasu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chodziło mi o tę wypowiedź:

    Krótko mówiąc bijesz głową w mur, a na to naprawdę szkoda czasu.
    Raczej bardziej o to, że Eberhardt jest dumny i blady z tego, że dla "sportu" (czyli dla podniesienia swojego Ego) zrobił za darmo foty udowadniając, że poprzedni gość wykonujący ""profesjonalną sesję komunijną" spierd...ił zleceniodawcom zdjęcia. Rzekomo nie popsuł branży, tylko ją naprawił i bardzo chętnie zaproszę go do siebie aby dokładniej niż ja wycekolował i pomalował mi ściany, położył parkiet oraz zmył podłogi bo ja to partacz jestem i z profesjonalnym malowaniem oraz sprzątaniem nie mam za wiele wspólnego. Rzutem na taśmę może też od razu zmyć schody na klatce schodowej w moim bloku bo często zauważam niedoróbki po profesjonalistach, którzy podejmowali się wcześniej tego tematu. W imieniu wszystkich mieszkańców bloku na honorowym miejscu umieszczę jego dane a i w sąsiednich blokach nie zapomnę nadmienić, że ony profesjonalista nie bierze grosza i działa ku chwale ojczyzny aby żyło się dostatniej jej obywatelom.

    ps.
    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Jak taki Ziutek (znów kogoś dyskryminujesz?) jest zadowolony, i zleceniodawca zadowolony, to co ci do tego?
    I po co było psuć zadowolenie tych osób pokazując im, że Ty potrafisz zrobić to lepiej i za darmo? Za każdym tak chodzisz i udowadniasz mu, że wcześniejsze płatne usługi profesjonalisty nie umywają się do Twoich darmowych usług czynionych z czystej wrażliwości i dobroci serca?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-05-2023 o 08:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •