Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88

Wątek: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

  1. #11
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    To jest problem...



    A to rozwiązanie...

    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    @candar - Ojej. Jakie to smutne. Wspieramy cię.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zdzisiowi zaproponować możliwość zdobycia doświadczenia w kopaniu rowów i pozwolić na zamieszczenie tej pozycji na swoim CV. Przecież kopanie rowów jest takie łatwe- podobnie jak robienie zdjęć
    Nie deprecjonuj pracy osób wykonujących ciężką pracę fizyczną. Osobiście mam do nich większy szacunek niż do pracy naciskaczy spustu migawki.


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    zawsze znajduje się MNÓSTWO CHĘTNYCH foto-ziutków!!!!!!!!!
    Jak taki Ziutek (znów kogoś dyskryminujesz?) jest zadowolony, i zleceniodawca zadowolony, to co ci do tego? Rób swoje i wybij się ponad przeciętność ziutków albo zmień branżę i nie płacz nikomu w rękaw, bo jak ma wzruszać, skoro nie wzrusza... Każda branża ma swoje problemy, ale to nie to forum. Sprawdź bieżące oferty w urzędzie pracy i tyle...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Dałbym lajka

    Idąc w drugą stronę - nie wiem co gorsze
    Są też "przegięcia" w drugą stronę, istnieją "fotoziutki", którzy biorą niebotyczną kasę za coś, czego bym sam nie oddał nikomu. Miałem kilka takich przykładów na weselach u dalszych znajomych, którzy jak mi pokazywali zdjęcia, a potem powiedzieli ile za to zapłacili, to już komentarz zostawiałem u siebie, by nie psuć im humoru. Oczywiście nie czują się jakąś wielką wyrocznią, ale czasami po prostu widać podstawowe błędy, czy brak nawet nie jakieś obróbki, ale elementarnej edycji zdjęć i co ciekawe często na tzw. prowincji ceny takich usług potrafią być dużo droższe, niż w mieście, w którym mieszkam.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    sfrustrowani pasjonaci
    Niniejszym uruchamiam publiczną zbiórkę podpisów pod projektem ustawy, że "sfrustrowanym pasjonatom" NIE WOLNO sprzedawać profesjonalnego sprzętu fotograficznego! Wolno sprzedawać tylko sfrustrowanym dziadersom z 20, 30-lenim stażem w branży foto

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Miałem kilka takich przykładów na weselach u dalszych znajomych, którzy jak mi pokazywali zdjęcia, a potem powiedzieli ile za to zapłacili, to już komentarz zostawiałem u siebie, by nie psuć im humoru.
    A ja im humor popsułem. Pokazali mi "profesjonalną sesję" komunijną i tylko spytałem, czy na pewno za to zapłacili? Chyba rok po komunijnej imprezie planowaliśmy wspólne wakacje na Kaszubach. Powiedziałem im, że jak dziewczynka jeszcze się w tę kieckę mieści, to niech zabiorą ją na wypad - tak dla jaj i po paru piwach porobimy jakieś zdjęcia w polu, może im się spodoba. To było z 5 lat temu, dziś pewnie bym tak nie walił lampą i inaczej to obrobił, niestety nie mam już RAW. Ale jak sądzicie - czyje zdjęcia wylądowały w rodzinnym albumie?

    Generalnie nie wstawiam fot ludzi na CB ani nigdzie indziej. Wolę być kojarzony z fotami piesków, ptaszków itp. Zrobię wyjątek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5096.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	217,5 KB
ID:	12713
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5129.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	292,3 KB
ID:	12714
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5138.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	163,9 KB
ID:	12715
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5144.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	255,3 KB
ID:	12716
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5162.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	189,4 KB
ID:	12717

    Taka ta branża foto arcymistrzów jest. Aha - najważniejsze. Oczywiście jako klasyczny foto-ziutek nie wziąłem za to ani grosza. Ale myślę, że nie popsułem branży, tylko ją naprawiłem. Przynajmniej znajomi już wiedzą, że nie każdy gość z aparatem na szyi potrafi sp...lić zdjęcia takiego ładnego dziecka
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 15-05-2023 o 15:18
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Za "nikoniarzami"

    https://nikoniarze.pl/slowniczek-sla...tograficznego/

    fotoziutek
    Pogardliwie o fotografie ślubnym, który robi słabe, niegustowne zdjęcia.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oczywiście mam sporo "znajomych", którzy widzą we mnie tylko dojną krowę. I oczywiście raz jedyny dałem się zrobić w jelenia bo na spotkanie "po latach" miałem zabrać aparat a skończyło się na fotografowaniu samochodu kolegi do sprzedaży. Teraz od razu mówię NIE MA MOWY ABYM FOTOGRAFOWAŁ PO ZNAJOMOŚCI I SZUKAJ SOBIE FOTOGRAFA KTÓREMU BĘDZIESZ MUSIAŁ UCZCIWIE ZAPŁACIĆ! I tyle! Zweryfikowałem w ten sposób wielu sowich "znajomych", którzy przestali nimi być. Zdarza mi się robić wyjątki od tej reguły, ale to ja ustalam zasady gry i nic tu nie jest przypadkowe.


    Godząc się na współpracę z takimi osobami uczysz ich braku szacunku do fotografów. Utwierdzasz ich w przekonaniu, że to co robimy jest proste, banalne i nie trzeba za to płacić. Nie wiem dlaczego ta plaga pojawiła się w fotografii. Chociaż może wiem? Podejrzewam, że problem leży w masowym upowszechnieniu się robienia zdjęć. Przecież dziś każdy robi zdjęcia. To dlaczego do cholery nie zrobią sobie ich sami swoimi smartfonikami?!
    Ale się chwalisz czy żalisz ....
    To oczywiście żart ale to problem wielu branż. Nie wszędzie chcą "za darmo" ale zaniżanie cen to de facto to samo, szczególnie jak są np. duże koszty. Jedyne co można poradzić to robić swoje, trzymać jakość i się cenić. Bardzo dobrze podsumował to @Eberloth...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-05-2023 o 17:13
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta

    Taka ta branża foto arcymistrzów jest. Aha - najważniejsze. Oczywiście jako klasyczny foto-ziutek nie wziąłem za to ani grosza. Ale myślę, że nie popsułem branży, tylko ją naprawiłem. Przynajmniej znajomi już wiedzą, że nie każdy gość z aparatem na szyi potrafi sp...lić zdjęcia takiego ładnego dziecka

    Nie naprawiłeś branży a zrobiłeś wręcz przeciwnie Udowodniłeś samemu sobie, że jesteś zajeb...isty i nic więcej. Znajomi Twoich znajomych już wiedzą że fotografowie potrafiący robić świetne foty ochoczo wykonają takowe gratis

    Każdy ludź ma swoich znajomych i z zasady jest większe grono zbierane od czasów leżakowania w żłobku (Nasza Klasa, te sprawy itp Jeśli każdy fotograf potrafiący zrobić dobre zdjęcia będzie chciał udowodnić wszystkim swoim znajomym, że ten poprzedni "fachowiec" spierdo...ł im zdjęcia to wrócimy do punktu wyjścia.

    Ja znajomych grzecznie informuje gdzie leży moja granica znajomości, której przekraczać nie zamierzam i kilkakrotnie spotkałem się ze zdziwieniem, że będąc gdzieś zaproszonym "zapomniałem" zabrać ze sobą aparatu fotograficznego. Serio - zdarzały mi się imprezy, gdzie pytali się mnie gdzie zostawiłem aparat foto

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale się chwalisz czy żalisz ....
    To oczywiście żart ale to problem wielu branż. Nie wszędzie chcą "za darmo" ale zaniżanie cen to de facto to samo, szczególnie jak są np. duże koszty. Jedyne co można poradzić to robić swoje, trzymać jakość i się cenić. Bardzo dobrze podsumował to @Eberloth...
    ?

    Właśnie NIEEEEEEEEEEEEE!

    Eberloth dał się typowo wykorzystać w stylu: Ja tego nie zrobię? Potrzymaj mi piwo! Dzięki takim właśnie postawom lwia część narodu przekonana jest, że fotograf to taka DARMOWA ściereczka (załączona do aparatu gratis), co za darmo zrobi foty i przy okazji jeszcze położy kafelki w łazience i odmaluje ściany w jadalni. No sorrrryyyyy ceńmy swój czas i swoją robotę BO NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI a zyskamy tyle, że pójdzie w świat fama o "fotografie", który pracuje za darmo.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Niniejszym uruchamiam publiczną zbiórkę podpisów pod projektem ustawy, że "sfrustrowanym pasjonatom" NIE WOLNO sprzedawać profesjonalnego sprzętu fotograficznego! Wolno sprzedawać tylko sfrustrowanym dziadersom z 20, 30-lenim stażem w branży foto
    No i dzięki takim postawom tak Twoja mamy dziś co mamy. Czyli foto-ziutków, którzy kupili swój pierwszy aparat i napier...ją gratis zdjęcia każdemu a później widząc zdjęcia "sfrustrowanego dziadera z 20, 30-lenim stażem w branży foto"(dzięki przy okazji za to określenie) zaczynają pisać pod zdjęciem za przeproszenie debi...e komentarze.

    Mały wycinek dyskusji dwóch osób pod moim zdjęciem:

    Załącznik 12719
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-05-2023 o 18:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Eberloth dał się typowo wykorzystać w stylu: Ja tego nie zrobię? Potrzymaj mi piwo! Dzięki takim właśnie postawom lwia część narodu przekonana jest, że fotograf to taka DARMOWA ściereczka (załączona do aparatu gratis), co za darmo zrobi foty i przy okazji jeszcze położy kafelki w łazience i odmaluje ściany w jadalni. No sorrrryyyyy ceńmy swój czas i swoją robotę BO NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI a zyskamy tyle, że pójdzie w świat fama o "fotografie", który pracuje za darmo.

    Nikt mnie nie wykorzystał. Czytaj ze zrozumieniem. Jakby mnie poprosili o robienie zdjęć na imprezie, bo za darmo, to bym ich wysłał na drzewo. Jeden korpus, w dodatku z jednym slotem na kartę, Zawalę kluczowe momenty i co? Niech sobie to bierze na łeb zawodowiec. Ja to zrobiłem ROK po evencie. Dla sportu. A przy okazji naprawiłem, co sp...lił "profi".

    Jak kogoś kręci informatyka, to sąsadowi OS na kompie przeinstaluje. Bo lubi. Jak ktoś ma ciągoty do majsterkowania, to kumplowi zawias w szafce naprawi. Obaj ziutkowie z przykładu zapewne zniszczą rynek informatyków i remonciarzy. Walcz z tym zawzięcie. Powodzenia!

    --- Kolejny post ---

    Załóżmy wątek, gdzie będziemy wieszać psy na producentach kaloryferów. Bo wykasowali zdunów z rynku
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Nikt mnie nie wykorzystał. Czytaj ze zrozumieniem. Jakby mnie poprosili o robienie zdjęć na imprezie, bo za darmo, to bym ich wysłał na drzewo. Jeden korpus, w dodatku z jednym slotem na kartę, Zawalę kluczowe momenty i co? Niech sobie to bierze na łeb zawodowiec. Ja to zrobiłem ROK po evencie. Dla sportu. A przy okazji naprawiłem, co sp...lił "profi".

    Jak kogoś kręci informatyka, to sąsadowi OS na kompie przeinstaluje. Bo lubi. Jak ktoś ma ciągoty do majsterkowania, to kumplowi zawias w szafce naprawi. Obaj ziutkowie z przykładu zapewne zniszczą rynek informatyków i remonciarzy. Walcz z tym zawzięcie. Powodzenia!

    --- Kolejny post ---

    Załóżmy wątek, gdzie będziemy wieszać psy na producentach kaloryferów. Bo wykasowali zdunów z rynku
    Mam ciągoty do majsterkowania oraz kręci mnie motoryzacja i audio co z automatu oznacza, że sąsiadom i znajomym mam naprawiać ich samochody oraz sprzęt audio kupując również za darmo części i poświęcając za darmo swój czas Mam kolegę, który też naprawia audio i ja jemu płacę normalnie za usługę i dlatego jesteśmy dobrymi kolegami! On ceni mój czas a ja jego.

    Dopowiem jedynie, że owszem robiłem za darmo zdjęcia na eventach osób chorych na raka oraz innych sytuacjach życiowych i to są inne wybory których dokonujemy nie próbując nikomu nic udowadniać i nie robiąc tego "dla sportu" - jak to ślicznie ująłeś
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-05-2023 o 18:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Szukam fotografa który wykona mi zdjęcia za darmo

    Zawodowcy nie czerpią radości z robienia zdjęć tylko kasę na Chleb, KASEE, KASE. I to jest powód dla którego nie chciałem zarabiać na zdjęciach, zrobiłem kilka zleceń za kasę, wszystkie udane ale jakoś to mnie przygnębiało i zupełnie mi nie w głowie była radocha z tego powodu.
    Wolałbym kopać rowy aby potem móc robić zdjęcia tylko dla własnej przyjemności, niż zamienić swoje hobby na Chleb który ciągle trzeba komuś z gardła wydzierać. Współczuję tym co tak zrobili i nie przeszkadzam w biznesie.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •