Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 145

Wątek: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A po co skoro 100-400II na długim końcu to praktycznie to samo.




    Tym bardziej podtrzymuję to co napisałem, szczególnie w kontekście do którego się odniosłem.
    Drugi cytat nie jest mój, a takiego babola to tylko admin potrafi odwalić

    Co do pierwszego cytatu, to w czasach świetności EF 400 mm f/5,6 triumfy święcił tez EF 100-400L Mk I, i jakość jedno drugiemu nie przeszkadzało. Stałka jest przede wszystkim dużo lżejsza od tego kloca 100-400 L II i ma prawdziwą ogniskową 400 mm, a nie udawaną.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #82
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Fajnie, że uważasz moje zdjęcia za wytwory, których byś się wstydził robiąc je swoim 10D.
    i to wywnioskowales z mojej odpowiedzi?
    www albo tez flickr

  3. #83
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 16-05-2023 o 19:39

  4. #84

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i to wywnioskowales z mojej odpowiedzi?
    Napisałeś to cytując mój post
    Mam część topowych gratów i nigdzie nie piszę jakie one są lepsze od innych (mniejszych, lżejszych).
    Naprawdę cieszę się, że tak dobrze ogarnąłeś 10D i osiągasz nim zadowalające Cię efekty. Poniżej kilka moich wytworów (zdjęcia prywatne, komercyjnych nie wrzucam), te akurat sprzed prawie trzech lat i nie były robione topowym body:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3496-2.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	901,1 KB
ID:	12741
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3624.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	617,7 KB
ID:	12742
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3686.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	694,8 KB
ID:	12743
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3726.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	486,2 KB
ID:	12744
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3868.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	322,5 KB
ID:	12745
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3877.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	366,7 KB
ID:	12746
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z61_6180.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	673,9 KB
ID:	12747

    Czy teraz już możemy wrócić do tematu Z8?

  5. #85
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    768

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie


  6. #86
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Drugi cytat nie jest mój, a takiego babola to tylko admin potrafi odwalić
    Słusznie coś nie pykło z cytatem - poprawione już ..

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Co do pierwszego cytatu, to w czasach świetności EF 400 mm f/5,6 triumfy święcił tez EF 100-400L Mk I, i jakość jedno drugiemu nie przeszkadzało. Stałka jest przede wszystkim dużo lżejsza od tego kloca 100-400 L II i ma prawdziwą ogniskową 400 mm, a nie udawaną.
    Miałem przez pewien czas oba i "dużo lżejsza" - ciekawe - mój był widocznie jakiś wybrakowany - pytanie czy zoom czy stałka, bo mnie bardziej przeszkadzało to że 400 to ogór którego się nie da skrócić niż pomijalna (dla mnie) różnica w wadze. Natomiast dla mnie bardzo dużym brakiem tej stałki była nieobecność IS i to przy trudno odróżnialnych zdjęciach z obu zdecydowało o tym że został zoom.




    A żeby nie ciągnąć OT.
    Podobno Nikon Japonia podniósł ceny. Na razie tylko tam ale są podstawy żeby sądzić, że niestety gdzie indziej będzie to samo. Dlatego jak ktoś liczył, że się niewiadomo jaka konkurencja zrobi na rynku to się raczej pomylił. Oznacza to też że obniżki Canona to nie przedsmak nowych puszek tylko tradycyjna odpowiedź - macie gorsze ale tańsze więc kupujcie a nie narzekajcie. Od lat sprawdzona i skutecznie stosowana strategia.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 16-05-2023 o 21:49
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 400

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podobno Nikon Japonia podniósł ceny. Na razie tylko tam ale są podstawy żeby sądzić, że niestety gdzie indziej będzie to samo. Dlatego jak ktoś liczył, że się niewiadomo jaka konkurencja zrobi na rynku to się raczej pomylił. Oznacza to też że obniżki Canona to nie przedsmak nowych puszek tylko tradycyjna odpowiedź - macie gorsze ale tańsze więc kupujcie a nie narzekajcie. Od lat sprawdzona i skutecznie stosowana strategia.
    Na razie to ja widzę że Z7II jest tańszy od R5 to nie wiem gdzie ta obniżka Canona.

  8. #88
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Na razie to ja widzę że Z7II jest tańszy od R5 to nie wiem gdzie ta obniżka Canona.
    Jak chcesz kupić BMW to nie kupujesz Audi, bo tańsze ale dlatego bo chcesz BMW.
    Jak chcesz tanio kupić Canona to się skonatktuj z amabasadorem Canona i czekaj na rabaty. Ostatnio była promka w cyfrowe bodajże gdzie suma summarum r5 kosztował ok 13K - casbecki bateria 3 lata gw. Także od ambasadora pewnie jeszcze taniej. Ja tak kupiłem r6 z 4 tys rabatu. Ale to tylko na firmy działa. Trzeba NIP i www podać.

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 400

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Jak chcesz kupić BMW to nie kupujesz Audi, bo tańsze ale dlatego bo chcesz BMW.
    Jak chcesz tanio kupić Canona to się skonatktuj z amabasadorem Canona i czekaj na rabaty. Ostatnio była promka w cyfrowe bodajże gdzie suma summarum r5 kosztował ok 13K - casbecki bateria 3 lata gw. Także od ambasadora pewnie jeszcze taniej. Ja tak kupiłem r6 z 4 tys rabatu. Ale to tylko na firmy działa. Trzeba NIP i www podać.
    Odnoszę się do wcześniejszego postu jakoby Canon miał jakąś odpowiedź na ceny Nikona. Jak widać słaba ta odpowiedź. Nie mam firmy to mnie te rabaty nie dotyczą. Patrzę na ceny detaliczne dla Kowalskiego.

  10. #90
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Na razie to ja widzę że Z7II jest tańszy od R5 to nie wiem gdzie ta obniżka Canona.
    No i co z tego że to "widzisz"? Ja widzę że przykładowo Z9 kosztuje 27000 i co by miało z tego wynikać?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 21-06-2023 o 22:32
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •