Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 145

Wątek: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Mnie jednak trochę dziwi, że nie ma dwóch kart CFexpress. Jej cena nie jest już taka odstraszająca jak kiedyś, a jednak ma sporo zalet.
    Tu nie chodzi o cenę. Osoba która potrzebuje szybkiej karty i robi dużo zdęć na jednej sesji kupi kartę większej pojemności i pewnie ma drugą w zapasie.
    Teorie o backupie kart CF mnie nie przekonują.
    Do wideo z maksymalnymi wartościami z kolei lepiej nadają się dedykowane dyski i rejestratory zewnętrzne.
    Tu chodzi o dostępność czytników. Chodzi o sytuacje, gdzie albo go zapomnisz, albo musisz przekazać zdjęcia komuś, kto nie ma w kompie USB-C.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Tu nie chodzi o cenę. Osoba która potrzebuje szybkiej karty i robi dużo zdęć na jednej sesji kupi kartę większej pojemności i pewnie ma drugą w zapasie.
    Teorie o backupie kart CF mnie nie przekonują.
    Do wideo z maksymalnymi wartościami z kolei lepiej nadają się dedykowane dyski i rejestratory zewnętrzne.
    Tu chodzi o dostępność czytników. Chodzi o sytuacje, gdzie albo go zapomnisz, albo musisz przekazać zdjęcia komuś, kto nie ma w kompie USB-C.
    Ja bym teraz miał problem z czytnikiem SD Pewnie gdzieś w szafce leży.
    Dlaczego musi być USB-C? W samochodzie mam zawsze minimum dwa kable USB-C - USB-A i w razie takiej sytuacji mogę go użyć. Mogę też skorzystać z Wi-Fi.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 11-05-2023 o 13:58

  3. #23
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Mam odmienne zdanie i znam pare osób podzielających moją opinię.

    tez mam odmienne zdanie. w 5D IV mam gniazda CF i SD. SD jest fantastyczne, bo karte moge bez zadnych czytnikow do laptopa wladowac, a CF na dobra sprawe zostawic w aparacie na stale (u mnie 128GB daje zapas 3000 zdjec, to jest dostatecznie duzo na bardzo intensywny 2-tygodniowy wyjazd foto). dla mnie optymalny wybor, bo z jednej strony format, ktory zapewnia fizyczna prawie ze niezniszczalnosc i jesli trzeba topowe predkosci zapisu (CF), a z drugiej format tani jak barszcz i pasujacy do kazdego laptopa poza tymi z logo z zepsutych owocow
    www albo tez flickr

  4. #24
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Mnie jednak trochę dziwi, że nie ma dwóch kart CFexpress. Jej cena nie jest już taka odstraszająca jak kiedyś, a jednak ma sporo zalet.
    nie ma wlasnie podstawowej zalety SD -> ze pasuje do kazdego normalnego lapsa, wiec nie musisz pamietac o czytnikach.

    a to jest gigantyczna zaleta w zyciowej praktyce
    www albo tez flickr

  5. #25
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    952

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Kolega @akustyk upgrade puszki zrobił z 6d2 na 5dmk4? I jak jest?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #26

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie ma wlasnie podstawowej zalety SD -> ze pasuje do kazdego normalnego lapsa, wiec nie musisz pamietac o czytnikach.

    a to jest gigantyczna zaleta w zyciowej praktyce
    Może by to miało dla mnie jakąś zaletę kilkanaście lat temu jak miałem pierwszego Pavulona. Aktualnie jest trend taki, że w nowych lapkach coraz częściej nie ma już tych czytników. Mój dobry kolega kupił Asusa Zenbook za ponad 15k i się mocno zdziwił, bo akurat on używa SD w A7III. Mam dwie karty CFexpress 128GB i jedną 512GB kupioną za jakieś 800zł. Wygoda z używania tych kart jest na tyle duża, że nie wyobrażam sobie powrotu do SD.

  7. #27
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    upgrade puszki zrobił z 6d2 na 5dmk4? I jak jest?
    no to nie na ten watek, ale krotko: bardzo dobrze.

    wszystko dobre co mialo byc dobrze (normalna ergonomia canonowska i zaj* celownik optyczny)
    kilka fajnych nowych fiuczerow (AF spotowy, bardzo uzytecznie szersze pokrycie kadru punktami, drugi slot na karte, po 10 latach powrot do joysticka AF, matryca z uzytecznym dodatkowym zapasem w cieniach)
    minimum negatywnych niespodzianek (6D2 wytrzymal caly dzien i500 fot z wlaczonym GPS-em. w 5D4 GPS zre baterie duzo mocniej, pol dnia nie wytrzyma)

    szkoda mi tylko gibanego ekraniku, ale na szczescie 6D2 nie idzie od razu pod mlotek



    PS. wytne to potem, lojalnie informuje
    www albo tez flickr

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dlaczego musi być USB-C? W samochodzie mam zawsze minimum dwa kable USB-C - USB-A i w razie takiej sytuacji mogę go użyć. Mogę też skorzystać z Wi-Fi.
    Nie zawsze do pracy jeździ się samochodem i nie wozi gratów typu ""przyda się".
    Przesłanie kilkudziesięciu czy kilkuset giga po takim Wi-fi?
    To jest dobre do wrzucania jpg-ów na serwer FTP, ale RAW w dużej ilości czy wideo?
    Czasem dostajesz kartę od organizatora i na 99% będzie to SD.

    Jeszcze nie doświadczyłem sytuacji, aby w czymś mnie ograniczyła jedna karta CFexpress, stąd moje zdanie,
    natomiast doświadczyłem problemu z czytnikami.
    Jakiś czas temu korzystałem z usług realizatora dźwięku (terminowa robota) i się okazało, że czytnik CF ma ale typu A, bo jego klienci to soniarze.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    do kazdego laptopa poza tymi z logo z zepsutych owocow
    Mam owocowego lapka sprzed roku i mam, w nowych Pro znowu są .

  9. #29

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Nie zawsze do pracy jeździ się samochodem i nie wozi gratów typu ""przyda się".
    Przesłanie kilkudziesięciu czy kilkuset giga po takim Wi-fi?
    To jest dobre do wrzucania jpg-ów na serwer FTP, ale RAW w dużej ilości czy wideo?
    Czasem dostajesz kartę od organizatora i na 99% będzie to SD.

    Jeszcze nie doświadczyłem sytuacji, aby w czymś mnie ograniczyła jedna karta CFexpress, stąd moje zdanie,
    natomiast doświadczyłem problemu z czytnikami.
    Jakiś czas temu korzystałem z usług realizatora dźwięku (terminowa robota) i się okazało, że czytnik CF ma ale typu A, bo jego klienci to soniarze.
    Akurat kabel USB-A - USB-C jakoś jest najczęściej przy mnie. Powerbank z telefonem też potrzebuje takiego kabla. Oryginalny kabel dodawany do aparatu waży tyle co nic i warto go mieć w torbie czy plecaku.
    Czekaj, chcesz mi powiedzieć, że robisz zdjęcia na SD mając CFexpress, bo może kiedyś przytrafić się taka sytuacja, że będziesz zmuszony zgrać zdjęcia na czyimś lapku i akurat nie będziesz wtedy w pracy swoim samochodem? Serio? A jak się okaże, że ten ktoś ma stacjonarny i czytnika SD brak?

    Mnie też nigdy nie ograniczyła jedna karta CFexpress, ale z SD i tak w swoim body nie korzystam. Choć może w mega ważnej sesji komercyjnej bym tam dla świętego spokoju ustawił na niej backup...
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 11-05-2023 o 15:20

  10. #30
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Nikon Z 8 - flagowa wydajność zamknięta w mniejszym korpusie

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Przesłanie kilkudziesięciu czy kilkuset giga po takim Wi-fi?
    To jest dobre do wrzucania jpg-ów na serwer FTP, ale RAW w dużej ilości czy wideo?
    uczciwe Wifi (802.11ac, standard sprzed prawie 10 lat) wyciaga spokojnie 20MB/s stabilnego transferu. to w przypadku tych 45Mpix to beda 2 JPEG-i na sekunde i 3 sekundy na RAW. du* oczywiscie nie urywa, ale do przerzucania pojedynczych zdjec juz spokojnie wystarcza

    sek w tym, ze Tokio nie lubi nowoczesnych (LOL) standardow, i to co wrzucaja w korpusy to jakies dretwe czipy wifi, ktore wyciagaja predkosci pokroju 2MB/s, bo ksiegowi w ten sposob moga przyciac ze 2 jeny kosztow na jednym korpusie.
    gdyby wisniowi ksiegowi nie byli tak koszerni w podejsciu do wydatkow (albo holenderscy lub szkoccy, jak ktos woli ) to to by bylo zupelnie uzyteczne :/ ale tam nie ma takiego myslenia. jest tylko ticket w nowym sprincie Scrum i tam pisze "dodac funkcjonalnosc wifi" i parcie na przeciagniecie do "Done" z pominieciem "Fünctional Test" :/

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Mam owocowego lapka sprzed roku i mam, w nowych Pro znowu są .
    jesli sam z wlasnej woli kupiles sobie jablko, no to nie masz kogo obwinac. jak dostales sluzbowo... no to wspolczuje, oczywiscie nastepny bedzie bez SD i pewnie z jednym jedynym gniazdkiem USB-C
    www albo tez flickr

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •