Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 349

Wątek: AI i fotografia zawodowa

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie AI i fotografia zawodowa

    AI idzie ławą oczywiście dla amatorow i pasjonatów takich jak ja nie ma to żadnego znaczenia, ale dla części zawodowych fotografów i grafików idą cięzkie czasy - fotografom odpadnie w pierwszym rzucie fotografia stockowa, spora część kampanii reklamowych i nie wiadomo co jeszcze, bardziej przeciętni graficy bedą mieli fuchę poprawiania grafik wygenerowanych przez AI, ci lepsi pewnie przeżyją.

    https://www.diyphotography.net/using...t-photography/
    EOS 3, 5D, R5

  2. #2
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    892

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Amatorom robiącym foty wyłącznie dla przyjemności, takim jak choćby ja może to chyba wyłącznie pomóc jeśli programy czy sprzęty tego używają lub będą używać.

    A czy tutaj nie jest podobnie, że AI to tylko doskonalsze narzędzie i czyni cuda ale w odpowiednich rękach? Czy też jest tak że beztalencie zrobi równie imponujący obraz co utalentowany artysta?

    --- Kolejny post ---

    W sumie jakby nie patrzeć to nie każdy posiadacz aparatu cyfrowego zrobi np bajkowy krajobraz, no ja nie umiem, a niby mam te aparaty które się nadają, program do edycji i nawet statyw, i nic.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 09-05-2023 o 08:49
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Aby ukierunkować AI na stworzenie ciekawych kreacji portretowo-modowych trzeba mieć też niejakie pojęcie o modzie, opisie miejsca i wyglądzie osób, które AI ma wygenerować i tu przydaje się zdecydowanie większa wiedza fotograficzna bo zwykły amator nie ma zielonego pojęcia o kreowaniu rzeczywistości stworzy wyłącznie potworki. Faktem jest, że funkcjonują już strony sklepów wykorzystujące wyłącznie wirtualne modelki z ich ciuchami i jest to nóż w plecy dla modelki i fotografa w niedalekiej przyszłości.

    Osobiście śledzę poczynania Evy Sen wykorzystującej AI do portretów modowych:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sen2.JPG
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	12597

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sen1.JPG
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	12595

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sen.JPG
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	12596

    Generalnie osobiście wolę tworzyć swoje "dzieła" wyłącznie za pomocą aparatu fotograficznego oraz własnych koncepcji

    Dodam, że zapotrzebowanie na zdjęcia realnych modelek z realnymi ciuchami przez fotografa jak na razie jest i mało kto korzysta z AI do tego celu. Prędzej są to wielkie firmy odzieżowe zatrudniające grafików, którzy wyrabiają 200% normy korzystając z AI i wycinając z rynku fotografów.

    No i są już wirtualne modeli generowane w całości przez AI
    https://www.instagram.com/lilmiquela...6-324f7d802fd6

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mod ai.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	272,6 KB
ID:	12598Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mod ai.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	272,6 KB
ID:	12598

    Na YT jest tego multum (AI LOOKBOOK) i



    Tak więc praktycznie całą kampanię reklamową można dziś wygenerować w AI

    Np. Fitness Leggings Fashion
    https://www.youtube.com/watch?v=YStY...nel=AiArtStory
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-05-2023 o 09:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Ja mam na to odpowiedź. I to jest nie tylko moja odpowiedź, ale reakcja zdrowego społeczeństwa, którą podziwiam i popieram...

    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Powtórka, to już było, ... robotnicy niszczyli pierwsze maszyny

    To było niszczenie wspomagania mięśni, pracy fizycznej
    Teraz będziemy niszczyć wspomaganie głowy i wspomaganie emocji ?

    jp

    PS
    Jesteś właścicielem firmy robiącej kampanie reklamową, masz ostrą konkurecję na rynku, musisz być najlepszy i najtańszy by się utrzymać na rynku, by mieć z czego żyć.
    Masz do wyboru albo zatrudnisz ludzi albi AI która zrobi to taniej, szybciej i lepiej.
    Co wybierzesz ?
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-05-2023 o 10:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Proponuję wysłuchać całość od poczatku:
    Hodujemy gatunek, który będzie dominował nad nami intelektem: prof. Andrzej Dragan

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja mam na to odpowiedź. I to jest nie tylko moja odpowiedź, ale reakcja zdrowego społeczeństwa, którą podziwiam i popieram...

    https://i.imgur.com/vPG5Rnk.jpg
    ale dlaczego - można na to spojrzeć jak na inne medium (przynajmniej do pewnego stopnia tu można dyskutować o medium) i narzędzie (stosunkowo niedrogie) do generowania grafik, lub narzedzie do edycji własnych fotografii (tu widzę ogromne pole zastosowań) - jestem daleki od gloryfikowania AI (temat ma nadal spore obszary do wyjasnienia i ugruntowania dotyczące praw autorskich) ale AI będzie sie tylko rozszerzać i nie każdy zajmujący się fotografią nawet analogową jest dokumentalistą dla którego nawet martwy piksel na matrycy jest rzeczywistością nie do ruszenia - a tak trochę na boku AI (ale to się wiąże) dyskutowaliśmy kiedyś o cenach analogowych materiałów - wczoraj sprawdzałem cenę Tmax100 w mojej ulubionej firmie - 65zł sztuka - ja nie mam pytań (na razie bo jeszcze mam w lodówce kilka i pewnie do końca roku dociągnę) tańsza delta100 45zł oba w rozmiarze 35mm - argumentacja że są tańsze na mnie nie działa (robię co chcę robić, a nie co tańsze).
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 09-05-2023 o 09:54
    EOS 3, 5D, R5

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Rozwój był jest i będzie.
    Nasz problem jest taki że jesteśmy w tym etapie przejściowym.
    Ale za xx lat życie będzie być może przyjemnością.
    Może będzie jeden rządzący na świecie - a cały świat będzie światem "niewolników".
    Ale nowoczesne niewolnictwo będzie polegało na tym że będziemy wielbić władcę I tyle.
    I każdy będzie miał i mercedesa i canona 1dx mark x na życzenie.
    Bo to będą ogarniały za darmo automatyczne fabryki i AI.
    Bo skoro AI i automaty zabierają ludziom robotę - to na logikę - jaką fuchę miałby mieć niewolnik przyszłości? Gdzie miałby pracować?
    Lista zawodów z roku na rok się kurczy.

    Na razie jest to problem systemowy - bo jak jakiś zawód będzie archaizmem - to nie nabieramy prawa do np renty czy emerytury w ramach zadośćuczynienia. Nie. Mamy prawny obowiązek się przekwalifikować. Tylko na co? Ktoś poświęci dwa lata na rekwalifikację ale się okaże że miał pecha bo ten nowy zawód też jest do odstrzału. Więc kolejne dwa lata na koleją rekwalifikację. A rachunki grzecznie czekają na spłatę.

  9. #9
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Argument, że "to już było" jest kompletnie bez sensu. Zapominacie, że nie mówimy tutaj o produkcji przemysłowej, np gwoździ, ale o TWÓRCZOŚCI.

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Generalne "proces zmiany" w różnych, często zgoła odmiennych obszarach przebiega bardzo podobnie
    1. wyparcie (zaprzeczenie),
    2. opór,
    3. próby (eksperymenty),
    4. adaptacja.

    Choć mam wrażenie, że w kontekście AI to zaczynamy od prób

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •