Strona 21 z 35 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 349

Wątek: AI i fotografia zawodowa

  1. #201
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Czyli portrecista w studio poprawiający wygląd skóry, czasem usuwający nawet niechciane kosmyki włosów nie jest już fotografem, a kimś, kto "robi obrazki z wykorzystaniem różnych technik, z przewagą fotografii"?
    Osiemdziesiąt czy sto lat temu takie zabiegi leżały nieraz w standardowym zakresie retuszu - i jakoś nikt nie kwestionował "fotograficzności" obrazu.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  2. #202
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Osiemdziesiąt czy sto lat temu takie zabiegi leżały nieraz w standardowym zakresie retuszu - i jakoś nikt nie kwestionował "fotograficzności" obrazu.
    No właśnie Kiedyś drapałem igłą negatywy robiąc retusz oraz maskując przy naświetlaniu odbitki a dziś wystarczy, że zapodam kilka komend i gotowe. Pętla na szyję dla fotografów i grafików komputerowych
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #203

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No właśnie Kiedyś drapałem igłą negatywy robiąc retusz oraz maskując przy naświetlaniu odbitki a dziś wystarczy, że zapodam kilka komend i gotowe. Pętla na szyję dla fotografów i grafików komputerowych
    No właśnie. Zmieniła się technika, ale retusz był. Fakt, że czasem idzie to za daleko, bo narzędzia są łatwiej dostępne i dużo osób (szczególnie na początku) nie potrafi się powstrzymać - wyblurowana skóra, kontrast, wyostrzanie czy choćby clarity tak podkręcone, że oczy krwawią.
    Mnie osobiście drażni jak ktoś ma swoją wizję fotografa (podejrzewam, że za takiego pewnie też się uważa), ale jak ktoś trochę inaczej do tego podchodzi (usunie choćby niechciany kabel ze zdjęcia, narzuci jakiś profil kolorystyczny) to już nie jest świadomym fotografem. Pojawiła się taka opinia w tym wątku. W sumie mocno mnie to bawi do tej pory. "W normalnym świecie takich rzeczy się nie robi."

  4. #204
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    IMHO żeby mieć pełny ogląd czy jest się czym zachwycać, warto byłoby przy każdym takim obrazie dopiąć komendę jaka była wprowadzona do wygenerowania, bo to, że AI potrafi wypluć ładne obrazki, to jedno, ale czy zgodne z wyobrażeniem osoby wprowadzającej komendę to zupełnie inna kwestia.
    Program Unstabiliti.AI

    Prompt
    a masterpiece, sticker of a (((HarleyQuinngirl:0.5,HarleyQuinngirl:0.5))) from dc comic wearing alternate yellow costume, full figure, colored hair, red hair, coy and alluring, full body, Kim Jung gi, freedom, soul, digital illustration, comic style, cyberpunk, perfect anatomy, centered, approaching perfection, dynamic, highly detailed, watercolor painting, artstation, concept art, smooth, sharp focus, illustration, art by Carne Griffiths and Wadim Kashin, unique, award winning, masterpiece, red hair, narrow waist

    Exclude
    no giant boobs, writing, words, signatures, labels, tongue,simplified, minimalistic, lowpoly, distortion, blur, flat, matte, dead, loud, tension, pixel, 8bit, pixelated! Life. Fire, warmth, stress, average. Geometry. Square. Pixelart, glitchart. Retro. '70s '80s '90s old. Damaged, distorted, blurry blur haze Paper, simplified, minimalistic, curves, distortion, blur, flat, matte, silent. out of frame, duplicate, distortion, wrong, lowquality broken pixels distortion, blur, flat, matte, silent, tension, pixel, 8bit, pixelated, bad cubes cubism primitive ordinary retro old classic usual casual normal average wellknown fashion mainstream popculture anime manga portrait figurative direct still fixed solid calm quiet weak sad natural organic chaotic bizarre, messed up finger, hands, double nostrils, head Cropping, Giant Breasts, Eyes on Breasts, double heads, weird hands, fingers, Extra Arms, extra limbs, long neck,teeth, long head

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0-original (38).png
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	13106

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-original (22).png
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,11 MB
ID:	13107

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-original (40).png
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,21 MB
ID:	13108
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #205

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Zabawa jest przednia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	917,9 KB
ID:	13109

  6. #206
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    IMHO żeby mieć pełny ogląd czy jest się czym zachwycać, warto byłoby przy każdym takim obrazie dopiąć komendę jaka była wprowadzona do wygenerowania, bo to, że AI potrafi wypluć ładne obrazki, to jedno, ale czy zgodne z wyobrażeniem osoby wprowadzającej komendę to zupełnie inna kwestia.
    Uważam że to jest brzytwa Ockhama.
    Czy na zapisie/ekranie/wydruku jest to co chciał autor by tam było.

    I nie ma znaczenia jak/czym ten zapis powstał

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #207
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Janie, tak często używasz tego sformułowania "Brzytwa Ockhama", a mam wrażenie, że kompletnie nie rozumiesz jego znaczenia. Najlepszym dowodem jest cały Twój wątek o telefonie, który jest żywym zaprzeczeniem tej skąd inąd mądrej zasady...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  8. #208

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Może chodziło o miecz obosieczny lub kota Schroedingera...

  9. #209
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Albo też o jakąś inną brzytwę.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  10. #210
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 410

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Albo też o jakąś inną brzytwę.
    Brzytwa w rękach małpy

    --- Kolejny post ---

    AI wymyśliła dla Adobe chwytliwy slogan reklamowy - na fb:

    "Ucz się i mistrz najlepszych na świecie program do obróbki zdjęć"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PS.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	179,2 KB
ID:	13110
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 21 z 35 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •