Strona 10 z 35 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 349

Wątek: AI i fotografia zawodowa

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z zupełnie innych powodów niż fotografia słucham sobie czasami prof. Dragana. Na profesora nie wygląda - młody i z tatuażami. Facet nie jest głupi, zapewniam. Lubię te rozmowy z nim.
    Tak przy okazji - jego hobby to fotografia.
    Ostatnio właśnie pojawił sie odcinek poświęcony AI.
    https://www.youtube.com/watch?v=HDbo re_o2qz1o
    Gwoli ścisłości prof. Dragana i ten odcinek polecałem już tydzień temu na pierwszej stronie tego wątku https://www.canon-board.info/threads...=1#post1447084 Widać jak kto śledzi ten wątek. A gościa obserwuję od dawna bo jest dobry w swojej dziedzinie https://www.youtube.com/watch?v=GcSQ...irtualnaPolska.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-05-2023 o 22:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #92
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    negatywny wpływ na branżę to jedna strona monety ale jest też druga - wspomaganie pracy, narzędzia wspomagane AI jakby zaczynają pracować - jestem daleki od zachwytów bo co jakiś czas od dłuszego czasu próbuję różnych narzędzi na moich zdjęciach i ogólnie najczęściej jest to porażka totalna (widocznie zdjęcia robię niedobre dla tych świetnych narzędzi ) ale ostanio nawet coś zadziałało wystarczająco dobrze (na tyle żeby opłacało sie użyć i doszlifować wynik ręcznie).

    https://fstoppers.com/artificial-int...t-night-632360
    temat dotyczy wideo ale fotografowie (i aparaty foto) robią sie coraz bardziej hybrydowi
    EOS 3, 5D, R5

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    cd #88

    Specjalizowane oprogramowanie AI do retuszu, dużo zdjęć/przykładów
    https://thomasvoland.com/blog/automa...je-retouch4me/

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-05-2023 o 13:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 063

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    To prawda, mimo rozwoju algorytmow i teraz AI wciaz nie ma satysfakcjonujacych sposobow na usuniecie nawet niewielkiego motion blur, czy w audio rozseparowania sciezek instrumentów w utworze i pewnie jeszcze dlugo nie będzie, o ile w ogóle.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #95
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    To prawda, mimo rozwoju algorytmow i teraz AI wciaz nie ma satysfakcjonujacych sposobow na usuniecie nawet niewielkiego motion blur, czy w audio rozseparowania sciezek instrumentów w utworze i pewnie jeszcze dlugo nie będzie, o ile w ogóle.
    motion blur to raczej tradycyjne metody rozwiązują (lepiej lub gorzej) chyba AI niewiele wnosi w temat (przynajmniej na razie) o ile mi wiadomo jak to się robi, mz nastąpił znaczący postęp w zaznaczaniu elementów na zdjęciu czekam na jakieś ruchy C1 w tym temacie bo zaczynają odstawać
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 18-05-2023 o 15:53
    EOS 3, 5D, R5

  6. #96

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    DraGAN - kolejne narzędzie AI pokazuje jak będzie wyglądać przyszłość obróbki zdjęć

    Rok 2023 już teraz możemy śmiało nazwać rokiem sztucznej inteligencji. Najnowsze wersje generatorów grafiki typu MidJourney i Dall-E 2, wyrastające się jak grzyby po deszczu nowe usługi AI, globalne firmy zapowiadające wdrożenie układów SI do codziennych praktyk, edytor AI rozwijany przez Adobe czy pierwsze komercyjne zastosowania stworzonych w całości cyfrowo obrazów pokazują, jasno pokazują, że rynek wizualny zmienia się dosłownie na naszych oczach.

    Do grupy technologii, które już niebawem mają szansę odmienić sposób, w jaki pracujemy z grafiką i zdjęciami dołącza DraGAN - nowy system GAN (Generative Adversarial Network), opracowany przez naukowców zrzeszonych w Max Planck Institute for Informatics, MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory oraz Google AR/VR.

    https://vcai.mpi-inf.mpg.de/projects.../data/face.mp4
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #98
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Grubo. I wcale nie fotografowie są tu na najbardziej przegranej pozycji.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Grubo. I wcale nie fotografowie są tu na najbardziej przegranej pozycji.
    Niestety kolejny gwóźdź do trumny fotografów i grafików

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #100
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Jedni powiedzą, że gwóźdź, inni, że postęp

Strona 10 z 35 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •