Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Body dla "średnio zaawansowanego"

Mieszany widok

  1. #1

    Dołączył
    May 2023
    Miasto
    Jelcz Laskowice
    Posty
    3

    Domyślnie Body dla "średnio zaawansowanego"

    Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze body, dla "średnio zaawansowanego" , od dłuższego czasu robię zdjęcia Fuji x-s1, generalnie nie mogę narzekać, jednak chcę zrobić krok w przód. Miałem już kilka takich zrywów, żeby wejść w fotografie bardziej ambitnie jednak nie komercyjnie, jednak zawsze coś.
    Najwięcej czasu poświęcałem makro, ostatnio jednak spodobała mi się fotografia portretowa i buduar,nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii, jak również "lekka" astrofotografia.

    Trafiłem w internecie na 7D z małym przebiegiem z raczej sprawdzonego źródła, tylko nie wiem czy mnogość funkcji mnie nie przerośnie, myślałem też nad 600D.

    Ewentualne szkła jakie biorę pod uwagę na początku to pewnie jakiś kitowy + 50 1.8

    Czy możecie mnie nakierować na coś konkretnego? Mówimy o używanych sprzętach.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Kup uzywane 5d mk III albo 6D, zostaw apsc.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Żadne 7d (przecież to stara konstrukcja, crop i szumi jak diabli), ani 600D.
    Jeśli chcesz zacząć budżetowo to proponuję poszukać używane 6D1 i do tego na początek nawet Canon EF 50/1.8 STM będzie OK lub EF 50/1.4 lub EF 85/1.8.

    Jeśli nie musi być budżetowo to używane R z adapterem i szkła te same co podałem.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    689

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Dokładnie, szukaj 6D mk1. Body powinieneś kupić za 1500-2000zł

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Zostań w Fuji, żadnych cropów canona a już zwłaszcza takich dziadków jak 7d! Kup dobrą porterówkę do fuji, a w fuji masz bardzo dobre 35 1.4 i 56 1.2 i jest git.
    p.s Jak zaczynaszsz z takim budżet to ciężko Ci będzie cholernie. Nie oszukujmy się ale jak chcesz dobrze portret to jasne szkła musisz mieć, specjalistyczne do macro, oświetlenie. Fulframe nie jest konieczny, ale zawsze to jakieś plusy niż minusy i kolejne wydatki... nakupisz starocia i się będziesz tylko irytował.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Zostań w Fuji, żadnych cropów canona a już zwłaszcza takich dziadków jak 7d! Kup dobrą porterówkę do fuji, a w fuji masz bardzo dobre 35 1.4 i 56 1.2 i jest git.
    p.s Jak zaczynaszsz z takim budżet to ciężko Ci będzie cholernie. Nie oszukujmy się ale jak chcesz dobrze portret to jasne szkła musisz mieć, specjalistyczne do macro, oświetlenie. Fulframe nie jest konieczny, ale zawsze to jakieś plusy niż minusy i kolejne wydatki... nakupisz starocia i się będziesz tylko irytował.
    Głos rozsądku w tym wątku! Podpisuję się pod każdym słowem napisanym przez przedmówcę!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-05-2023 o 19:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Cytat Zamieszczone przez Edd90 Zobacz posta
    Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze body, dla "średnio zaawansowanego" , od dłuższego czasu robię zdjęcia Fuji x-s1, generalnie nie mogę narzekać, jednak chcę zrobić krok w przód. Miałem już kilka takich zrywów, żeby wejść w fotografie bardziej ambitnie jednak nie komercyjnie, jednak zawsze coś.
    Najwięcej czasu poświęcałem makro, ostatnio jednak spodobała mi się fotografia portretowa i buduar,nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii, jak również "lekka" astrofotografia.

    Trafiłem w internecie na 7D z małym przebiegiem z raczej sprawdzonego źródła, tylko nie wiem czy mnogość funkcji mnie nie przerośnie, myślałem też nad 600D.

    Ewentualne szkła jakie biorę pod uwagę na początku to pewnie jakiś kitowy + 50 1.8

    Czy możecie mnie nakierować na coś konkretnego? Mówimy o używanych sprzętach.
    @Edd90 Trzymaj się raczej bezlusterkowców Fuji bo to znakomita technologia w obiektywach i aparatach. Zarówno pod względem barwy obrazka (profile kolorystyczne Fuji to już legenda) do portretu używałem znakomity profil kolorystyczny - Astia).

    W zależności od budżetu polecam używane X-T2, X-T3 , lub przy małym budżecie X-T20

    Dodatkowo w sklepach foto możesz zostawić swój używany aparat Fuji x-s1 dopłacając do tego, który wybierzesz.

    Co do szkła portretowego w systemie Fuji X wybór jest zasadniczo jeden - genialny obiektyw XF 56 f/1.2 (są obecnie trzy wersje tego szkła i unikaj tylko wersji APD ze względu na stratę światła i znikomy zysk w bokeh)

    Generalnie kilka lat siedziałem w systemie Fuji X i 1/3 mojego PF oparta jest właśnie na Fuji X-E1, X-T1 i X-T2 oraz obiektywie XF 56 f/1.2 Przy okazji masz do Fuji po taniości gamę znakomitych szkieł od Sigmy począwszy od Sigmy 56mm f/1.4 DC DN itp.

    ps.
    Zakup polecanych tu archaicznych aparatów 7D, 5D III i 6D debiutujących 10 lat temu nie sprawi, że zrobisz wymiatające konkurencję portrety. Aparat to tylko narzędzie i szczerze mówiąc na chwilę obecną w życiu nie wróciłbym obecnie do ŻADNEJ lustrzanki jakiejkolwiek marki by ona była. Wygoda użytkowania bezlusterkowców z system Eye AF (system śledzenia oka) jest bezsprzecznie obecnie najlepszym sposobem ustawiania ostrości. Osobiście używam Eye AF w trybie ciągłym (w Sony A7 III) i ZAWSZE mam ostrość na oku fotografowanej osoby - coś nieosiągalnego w proponowanych Tobie w tym wątku lustrzankach Canona 7D, 5D III i 6D. Nadmienię tylko, że w canonie 5D III z każdym szkłem miałem inny front focus i back focus co skutkowało koniecznością osobnej kalibracji każdego obiektywu! Szału dostawałem.

    Zrobisz jak uważasz. Twoja kasa i Twoje nieostre zdjęcia z proponowanych tu 7D, 5D III i 6D Proponowane tu 10 letnie lustrzanki canona to prehistoria, która powinna zostać głęboko zakopana, ale użytkownicy sprzedający te aparaty przewrotnie zwą je KULTOWYMI, co być może ma odniesienie do zasadności spalenia ich na stosie historii...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-05-2023 o 19:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Nieaktualne

  9. #9
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    949

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    @Edd90 jakie obecnie posiadasz szkła?
    Candar w sumie dobrze radzi i robertskc7.
    Jeśli nie masz za bardzo dobrych szkieł do Fuji to wtedy lepiej zmienić system na pelnoklatkowy do tego co chcesz.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #10
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    768

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Polecam Fuji, to jakościowo najlepsze apsc na rynku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •