Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Body dla "średnio zaawansowanego"

Widok wątkowy

  1. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 394

    Domyślnie Odp: Body dla "średnio zaawansowanego"

    Cytat Zamieszczone przez Edd90 Zobacz posta
    Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze body, dla "średnio zaawansowanego" , od dłuższego czasu robię zdjęcia Fuji x-s1, generalnie nie mogę narzekać, jednak chcę zrobić krok w przód. Miałem już kilka takich zrywów, żeby wejść w fotografie bardziej ambitnie jednak nie komercyjnie, jednak zawsze coś.
    Najwięcej czasu poświęcałem makro, ostatnio jednak spodobała mi się fotografia portretowa i buduar,nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii, jak również "lekka" astrofotografia.

    Trafiłem w internecie na 7D z małym przebiegiem z raczej sprawdzonego źródła, tylko nie wiem czy mnogość funkcji mnie nie przerośnie, myślałem też nad 600D.

    Ewentualne szkła jakie biorę pod uwagę na początku to pewnie jakiś kitowy + 50 1.8

    Czy możecie mnie nakierować na coś konkretnego? Mówimy o używanych sprzętach.
    @Edd90 Trzymaj się raczej bezlusterkowców Fuji bo to znakomita technologia w obiektywach i aparatach. Zarówno pod względem barwy obrazka (profile kolorystyczne Fuji to już legenda) do portretu używałem znakomity profil kolorystyczny - Astia).

    W zależności od budżetu polecam używane X-T2, X-T3 , lub przy małym budżecie X-T20

    Dodatkowo w sklepach foto możesz zostawić swój używany aparat Fuji x-s1 dopłacając do tego, który wybierzesz.

    Co do szkła portretowego w systemie Fuji X wybór jest zasadniczo jeden - genialny obiektyw XF 56 f/1.2 (są obecnie trzy wersje tego szkła i unikaj tylko wersji APD ze względu na stratę światła i znikomy zysk w bokeh)

    Generalnie kilka lat siedziałem w systemie Fuji X i 1/3 mojego PF oparta jest właśnie na Fuji X-E1, X-T1 i X-T2 oraz obiektywie XF 56 f/1.2 Przy okazji masz do Fuji po taniości gamę znakomitych szkieł od Sigmy począwszy od Sigmy 56mm f/1.4 DC DN itp.

    ps.
    Zakup polecanych tu archaicznych aparatów 7D, 5D III i 6D debiutujących 10 lat temu nie sprawi, że zrobisz wymiatające konkurencję portrety. Aparat to tylko narzędzie i szczerze mówiąc na chwilę obecną w życiu nie wróciłbym obecnie do ŻADNEJ lustrzanki jakiejkolwiek marki by ona była. Wygoda użytkowania bezlusterkowców z system Eye AF (system śledzenia oka) jest bezsprzecznie obecnie najlepszym sposobem ustawiania ostrości. Osobiście używam Eye AF w trybie ciągłym (w Sony A7 III) i ZAWSZE mam ostrość na oku fotografowanej osoby - coś nieosiągalnego w proponowanych Tobie w tym wątku lustrzankach Canona 7D, 5D III i 6D. Nadmienię tylko, że w canonie 5D III z każdym szkłem miałem inny front focus i back focus co skutkowało koniecznością osobnej kalibracji każdego obiektywu! Szału dostawałem.

    Zrobisz jak uważasz. Twoja kasa i Twoje nieostre zdjęcia z proponowanych tu 7D, 5D III i 6D Proponowane tu 10 letnie lustrzanki canona to prehistoria, która powinna zostać głęboko zakopana, ale użytkownicy sprzedający te aparaty przewrotnie zwą je KULTOWYMI, co być może ma odniesienie do zasadności spalenia ich na stosie historii...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-05-2023 o 19:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •