Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Siemka mam problem z szumami

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2023
    Miasto
    Kędzierzyn Koźle
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Siemka mam problem z szumami

    Dobrze będę pisać jak by co a co do tego 100-400 to fajny do ptaszków ale kurde też drogo ??

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Siemka mam problem z szumami

    Cytat Zamieszczone przez przemo8855 Zobacz posta
    sprawa wyglada tak przy iso 100 i
    We wspólcesnych aparatach ISO 100 nie daje żadnego dającego się stwierdzić zysku szumowego nad 200, które najczęściej (prawie zawsze) jest natywną, wyjściową czułością
    Śmiało używaj 200 w takich sytuacjach na rzecz bardziej korzystnego czasu albo przesłony.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Problemem tego zdjęcia jest brak kontrastu i niedoświetlenie głównego motywu z powodu fotografowania pod światło, duży udział nieostrości, w których najbardziej odczuwa się szum, oraz nieostrość postaci, która też potęguje odczucie szumu.
    Gdybyś nie napisał, napisałbym ja.
    Kolega wprowadził w zasadzie wszystkie możliwe czynniki aby zwiększyć subiektywny odbiór szumu.

    Właściwie jeszcze co mógł pogorszyć, to wyciagać ekspozycję w obróbce - przeciwieństwem jest naświetlenie "do sytości", "na prawą stronę" w sensie histogramu - a opanowanie klimatu (np nocnego) zdjecia przez przyciemnienie w obróbce
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 24-04-2023 o 21:59
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2023
    Miasto
    Kędzierzyn Koźle
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Siemka mam problem z szumami

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    We wspólcesnych aparatach ISO 100 nie daje żadnego dającego się stwierdzić zysku szumowego nad 200, które najczęściej (prawie zawsze) jest natywną, wyjściową czułością
    Śmiało używaj 200 w takich sytuacjach na rzecz bardziej korzystnego czasu albo przesłony.

    --- Kolejny post ---



    Gdybyś nie napisał, napisałbym ja.
    Kolega wprowadził w zasadzie wszystkie możliwe czynniki aby zwiększyć subiektywny odbiór szumu.

    Właściwie jeszcze co mógł pogorszyć, to wyciagać ekspozycję w obróbce - przeciwieństwem jest naświetlenie "do sytości", "na prawą stronę" w sensie histogramu - a opanowanie klimatu (np nocnego) zdjecia przez przyciemnienie w obróbce

    Tam nic nie było robione przy tym zdjęciu takie wyszło z aparatu?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    We wspólcesnych aparatach ISO 100 nie daje żadnego dającego się stwierdzić zysku szumowego nad 200, które najczęściej (prawie zawsze) jest natywną, wyjściową czułością
    Śmiało używaj 200 w takich sytuacjach na rzecz bardziej korzystnego czasu albo przesłony.

    --- Kolejny post ---



    Gdybyś nie napisał, napisałbym ja.
    Kolega wprowadził w zasadzie wszystkie możliwe czynniki aby zwiększyć subiektywny odbiór szumu.

    Właściwie jeszcze co mógł pogorszyć, to wyciagać ekspozycję w obróbce - przeciwieństwem jest naświetlenie "do sytości", "na prawą stronę" w sensie histogramu - a opanowanie klimatu (np nocnego) zdjecia przez przyciemnienie w obróbce
    Dobrze będę pamiętać dzieki

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •