Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 164

Wątek: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 372

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Jak to robisz ?
    Na obszar, z którego chcesz usunąć ostre krawędzie posteryzacji, nakładasz ręczną maskę z odstępem od obszaru, którego nie chcesz naruszyć, i rozmywasz jej krawędzie gaussowsko promieniem zależnym od sytuacji, np. 15-50 pikseli, aby to nie ingerowało w obszar, którego nie chcesz naruszyć, ale do niego dochodziło. Potem w masce zadajesz filtr "Noise" gaussowski, monochromatyczny, w stopniu zależnym od skali tej posteryzacji, w tym przypadku 4%, a następnie rozmywasz gaussowsko promieniem ca 2x większym od dodanego szumu- tutaj dałem 6%. Trzeba popróbować i dostosować parametry do sytuacji. Najlepiej obrabiać zdjęcie w TIFF-ie, bo każde zapisanie do jpg wzmaga kompresję i artefakty posteryzujące obraz.

    Można też po nałożeniu maski użyć Ctrl+J aby powielić ten fragment i na nim dokonywać operacji, a w razie potrzeby wygumkować jego krawędzie, jeśli za bardzo nachodzą na nienaruszalne części zdjęcia. Dla każdego obszaru zdjęcia można zastosować inna maskę i różne parametry, a potem połączyć warstwy.

    Po rozmywaniu gaussowskim fragmentów wystapi różnica w poziomie szumu w całym obrazie, więc tutaj dodatkowo 2x zastosowałem odszumianie w FSIV o parametrach 30/100/0.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 23-04-2023 o 13:50
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Jakiś czas temu zmieniłem na i 14 Pro Max i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem jakości zdjęć. Wrzucę coś później.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Na obszar, z którego chcesz usunąć ostre krawędzie posteryzacji, nakładasz ręczną maskę z odstępem od obszaru, którego nie chcesz naruszyć, i rozmywasz jej krawędzie gaussowsko promieniem zależnym od sytuacji, np. 15-50 pikseli, aby to nie ingerowało w obszar, którego nie chcesz naruszyć, ale do niego dochodziło. Potem w masce zadajesz filtr "Noise" gaussowski, monochromatyczny, w stopniu zależnym od skali tej posteryzacji, w tym przypadku 4%, a następnie rozmywasz gaussowsko promieniem ca 2x większym od dodanego szumu- tutaj dałem 6%. Trzeba popróbować i dostosować parametry do sytuacji. Najlepiej obrabiać zdjęcie w TIFF-ie, bo każde zapisanie do jpg wzmaga kompresję i artefakty posteryzujące obraz.

    Można też po nałożeniu maski użyć Ctrl+J aby powielić ten fragment i na nim dokonywać operacji, a w razie potrzeby wygumkować jego krawędzie, jeśli za bardzo nachodzą na nienaruszalne części zdjęcia. Dla każdego obszaru zdjęcia można zastosować inna maskę i różne parametry, a potem połączyć warstwy.

    Po rozmywaniu gaussowskim fragmentów wystapi różnica w poziomie szumu w całym obrazie, więc tutaj dodatkowo 2x zastosowałem odszumianie w FSIV o parametrach 30/100/0.
    W Edytor Zdjęć Samsunga AI robi "podobne rzeczy" automatyczne jeśli tą funkcję uruchomisz ale niestety (jak na razie ?) nie ma możliwości regulacji stopnia korekcji

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-04-2023 o 14:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 372

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W Edytor Zdjęć Samsunga AI robi "podobne rzeczy" automatyczne jeśli tą funkcję uruchomisz ale niestety (jak na razie ?) nie ma możliwości regulacji stopnia korekcji

    jp
    Ano. To, co technologia cyfrowa spier...ła, to trzeba technologią cyfrową naprawiać
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 674

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    #4 Pixel 6 Pro + tryb portretowy + obróbka w Snapseed
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20230403_052354091.PORTRAIT-01.jpeg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	660,7 KB
ID:	12150

    #5 Pixel 6 Pro + obróbka w Snapseed
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20230403_074406481~2-01.jpeg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	952,4 KB
ID:	12151

  6. #16
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    No to teraz ino czekać na prace naszego największego autorytetu w dziedzinie fotografii mobilnej. Ojca techniki obliczeniowej... Mówię to bez cienia złośliwości. Chciałbym zobaczyć jakieś fajne prace (nie testowe zdjęcia płotu u sąsiadów), wykonane przez Jana P. smartfonem.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    No to teraz ino czekać na prace naszego największego autorytetu w dziedzinie fotografii mobilnej. Ojca techniki obliczeniowej... Mówię to bez cienia złośliwości. Chciałbym zobaczyć jakieś fajne prace (nie testowe zdjęcia płotu u sąsiadów), wykonane przez Jana P. smartfonem.
    Jesteś tego pewien? Zaprezentował już coś z wycieczki do Stambułu. W sumie to były podobne do tego co robi a7r czy czymkolwiek innym. On zawsze robi takie same zdjęcia. Ze smarfonem w trybie auto jest nieco lepiej.

  8. #18
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Tak, jestem pewien. No bo ja nigdzie nie mówiłem, że smartfonem nie da się zrobić zdjęcia. Natomiast uważam, że Jan P. nie zrobi zdjęcia żadnym sprzętem, gdyż zdjęć robić nie umie. I jakkolwiek ta moja uwaga jest nieco uszczypliwa, to pozwoliłem sobie na nią po tym, jak Jan zatroszczył się o moje obawy związane z ewentualnym usunięciem moich zdjęć z "galerii w Nowym Jorku."

    Więc tak. Skoro Jan wiesza na mnie psy (szczekające), to chcę, by swoją arogancję poparł czynem i zaprezentował jakieś rewelacyjne zdjęcia wykonane w technice, choćby i obliczeniowej.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 23-04-2023 o 20:43
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 492

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Pełna rozdziałka. Tanie Poco X3 Pro, moddowana Google Camera, wszystko DGN obrabiane z LR (ale ze Snapseed wychodzi to samo). Zdjęcia z imprezy, gdzie tylko dopuszczali robienie smartfonami ale tak mnie to stresowało, że straciłem wenę twórczą Wiecej się na taką impreze nie wybieram bo nie ma nic gorszego niż terrorysci sprzętowi...

    #5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1682276286566.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	4,18 MB
ID:	12152

    #6

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1682276326609.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,91 MB
ID:	12153
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 23-04-2023 o 21:40

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 674

    Domyślnie Odp: [mobile photo] Pokaż zdjęcie które lubisz

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Pełna rozdziałka. Tanie Poco X3 Pro, moddowana Google Camera, wszystko DGN obrabiane z LR (ale ze Snapseed wychodzi to samo). Zdjęcia z imprezy, gdzie tylko dopuszczali robienie smartfonami ale tak mnie to stresowało, że straciłem wenę twórczą Wiecej się na taką impreze nie wybieram bo nie ma nic gorszego niż terrorysci sprzętowi...

    #5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1682276286566.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	4,18 MB
ID:	12152

    #6

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1682276326609.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,91 MB
ID:	12153
    Ale impreza był w tym klubie? Wygląda interesująco

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •