Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: Canon RF 100-300mm f2.8L IS USM

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2023
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Canon RF 100-300mm f2.8L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Szczerze? Totalnie bez szału ten obiektyw, a kosztuje jak dobry samochód. Śmiech.

    https://www.youtube.com/watch?v=j-Zk...ristopherFrost
    Który obiektyw o takim zakresie ogniskowych i światłosile jest bardziej szałowy (pomijając cenę)?
    Canon EOS R6 Mark II | Canon EOS R6 | Canon RF 14-35mm F4 L IS USM | Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM | Canon RF 70-200mm F4 L IS USM | Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD | Canon RF 16mm F2.8 STM | Tamron SP 35mm F/1.4 Di USD | Canon RF 50mm F1.8 STM | Samyang AF 85mm F1.4 RF

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    724

    Domyślnie Odp: Canon RF 100-300mm f2.8L IS USM

    Tego nie wiem, nie interesuje mnie to. Nie mój budżet. Pisząc ogólnie - ten obiektyw szału nie robi, a jeszcze w szczególności, kiedy dodamy czynnik ceny do rozważań. Tj wygląda na obiektyw "OK" albo "dobry", ale mimo wszystko szału nie ma.

    PS: Naoglądałem się mnóstwo testów u Frosta i oglądając ten test kiedy pokazywał przykładowe zdjęcia i zdjęcia tablic aż spojrzałem, czy na pewno mam na YT ustawioną najwyższą jakość odtwarzania, bo zdjęcia takie jakieś nieszczególnie ostre. Tak - miałem ustawione najwyższe, pełny ekran i ten sam monitor od kilku lat. Jedynie mógł on jakoś zepsuć jakość filmu, ale nie wierzę w to, bo gość robi filmy od lat i musiałby być to mega przypadek, że akurat w przypadku tego obiektywu zrobił gorszą jakość. Niemniej obejrzyj sobie testy innych obiektywów, nawet bardziej budżetowych i przy niektórych naprawdę widać że jest "razor sharp" (jak on to mówi). Przy tym obiektywie też tak powiedział, ale po prostu tego nie widać na ekranie, gdzie przy innych było to widać ewidentnie i widać różnicę na poszczególnych obiektywach w jego testach. Ten RF100-300 wygląda jak "very sharp" a nie "razor sharp" i przede wszystkim tylko w środku. Im dalej od środka tym robi się mydło.
    Ostatnio edytowane przez mystek ; 11-09-2023 o 18:08

  3. #33
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon RF 100-300mm f2.8L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Tego nie wiem, nie interesuje mnie to. Nie mój budżet. Pisząc ogólnie - ten obiektyw szału nie robi, a jeszcze w szczególności, kiedy dodamy czynnik ceny do rozważań. Tj wygląda na obiektyw "OK" albo "dobry", ale mimo wszystko szału nie ma.
    Akurat w przypadku grupy docelowej tego obiektywu cena jest najmniej istotna. Nie masz bladego pojecia o czym piszesz, choc oczywiscie masz prawo.

    Co wedlug Ciebie robiloby szal? 15-600 f1.4 o masie 400g?
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •