Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Ale lepiej ten proces kontrolować, a nie zdawać się na łaskę kawałka materii nieożywionej.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    A można w Canonie włączyć tryb APS-C mając podpięty obiektyw FF do body FF aby np. z 200mm uzyskać odpowiednik 300mm?

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A można w Canonie włączyć tryb APS-C mając podpięty obiektyw FF do body FF aby np. z 200mm uzyskać odpowiednik 300mm?
    Ano można. Już sobie zrobiłem takiego psikusa
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A można w Canonie włączyć tryb APS-C mając podpięty obiektyw FF do body FF aby np. z 200mm uzyskać odpowiednik 300mm?
    tak - dpp pozwoli nawet właczyć tryb m4/3, 1" (to dopiero jest influencerska nazwa) czy iphone - ma wszystkie możliwości
    EOS 3, 5D, R5

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Widać nie ogarniasz o co chodzi i podśmiechujki robisz. Wytłumaczę więc o co chodzi powoli i z przykładami tak abyś zrozumiał. Aparat może służyć do filmowania, ogarniasz? Filmując body FF z obiektywem 200mm w trybie FF uzyskujemy film w pełnej rozdzielczości fullhd czy 4k czaisz? Tu najtrudniejsza rzecz do zrozumienia, wyobraź sobie co się stanie kiedy włączymy tryb APS-C. Skup się. Zawęzimy pole widzenia obiektywu 200mm o współczynnik wynikający z cropa danego systemu a mimo to uzyskamy na wyjściu film w pełnej rozdzielczości fullhd czy 4k, trybisz?

  6. #26
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Serio w Canonach nie ma ręcznego wyboru rodzaju szkła? U konkurencji owszem szkła cropowe są wykrywane ale jest wybór (w menu) czy automatycznie włączy się tryb APS-C czy nie a do tego przełączanie między trybami można zaprogramować pod dowolny przycisk funkcyjny.
    W Canonie jest FF.
    Apsc to raczej wypadek przy pracy i format nikomu w Canonie niepotrzebny za wyjątkiem @atsf
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 12-11-2023 o 19:27 Powód: OT
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #27
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Widać nie ogarniasz o co chodzi i podśmiechujki robisz. Wytłumaczę więc o co chodzi powoli i z przykładami tak abyś zrozumiał. Aparat może służyć do filmowania, ogarniasz? Filmując body FF z obiektywem 200mm w trybie FF uzyskujemy film w pełnej rozdzielczości fullhd czy 4k czaisz? Tu najtrudniejsza rzecz do zrozumienia, wyobraź sobie co się stanie kiedy włączymy tryb APS-C. Skup się. Zawęzimy pole widzenia obiektywu 200mm o współczynnik wynikający z cropa danego systemu a mimo to uzyskamy na wyjściu film w pełnej rozdzielczości fullhd czy 4k, trybisz?
    Niby tak, ale takie R8 oversampluje obraz 4K z matrycy 6K - stosując crop tracisz ta funkcje bo rejestrujesz tylko ułamkiem matrycy. Ergo jakość obrazka (choć przybliżoną) jest o wiele gorsza.

    Nie ma niestety nic za darmo.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Widać nie ogarniasz o co chodzi i podśmiechujki robisz. Wytłumaczę więc o co chodzi powoli i z przykładami tak abyś zrozumiał. Aparat może służyć do filmowania, ogarniasz? Filmując body FF z obiektywem 200mm w trybie FF uzyskujemy film w pełnej rozdzielczości fullhd czy 4k czaisz? Tu najtrudniejsza rzecz do zrozumienia, wyobraź sobie co się stanie kiedy włączymy tryb APS-C. Skup się. Zawęzimy pole widzenia obiektywu 200mm o współczynnik wynikający z cropa danego systemu a mimo to uzyskamy na wyjściu film w pełnej rozdzielczości fullhd czy 4k, trybisz?
    tak trybię - to wspaniałe możliwości - znaczy że jak podepnę do mojego R5 400mm i będę filmował na 8k w trybie aps-c to dostanę 8k w pełnej rozdzielczości z ekwiwalentem 640mm - trybię - fajnie muszę kiedyś sprobować - doskonale to wytłumaczyłeś, R5 4k robi w takim trybie high quality to downsamplimg z 8k i takie fiki miki że masz pełną informację o kolorze na każdym piskselu pewne jak przełącze na apsc to dostanę HQ z ekwiwalentem 640mm - tez muszę spróbować nigdy bym tego nie wymyślił gdyby nie forum, forum jednak jest przydatne

    obawiam się jednak że te wspaniałe możliwości są najlepsze w aparatach konkurencji które 4k kręcą cropując bo z całej matrycy ff niestety nie wyrabiają, więc trzeba zrobić z tego zaletę
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-11-2023 o 20:14
    EOS 3, 5D, R5

  9. #29
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    obawiam się jednak że te wspaniałe możliwości są najlepsze w aparatach konkurencji które 4k kręcą cropując bo z całej matrycy ff niestety nie wyrabiają
    Znam takie dość drogie FF, że 4K50 FPS ma crop 40% xD
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Jaki bezlusterkowiec do mojego zestawy obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Znam takie dość drogie FF, że 4K50 FPS ma crop 40% xD
    nie jestem przeciwnikiem konkurencyjnych systemów, uważam że konkurencja pomiędzy producentami zwiększa możliwości, aparat to tylko narzędzie, ale na forum normalnie strach powiedzieć że się używa canona - używasz canonia widać że nie ogarniasz cholernie nużące to jest

    powoli zaczynają ogarniać 4K/120 z całego ff ale jeszcze się nie da kupić
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-11-2023 o 20:30
    EOS 3, 5D, R5

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •