Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Prośba o tłumaczenie do serwisantów i techników

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2022
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Prośba o tłumaczenie do serwisantów i techników

    Dokładnie o tym samym pomyślałem, bo proclub ma infolinię i nie pogadasz wcale. Wolałem zapytać z ciekawości Was. Kosztorys i tak łyknąłem jak pelikan cegłę.
    P.s. obiektyw z 2010 r. bez śladów rozkręcania na śrubach i z drobnymi pyłkami w środku, bardzo zadbany. Miał prawo się chyba rozchwiać po latach...

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Prośba o tłumaczenie do serwisantów i techników

    masz jakieś szczęście do obiektywów z problemami - zmieniłbym dostawcę
    EOS 3, 5D, R5

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2022
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Prośba o tłumaczenie do serwisantów i techników

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    masz jakieś szczęście do obiektywów z problemami - zmieniłbym dostawcę
    To są stare obiektywy. Wrzucone na specjalistyczny sprzęt zawsze będą wykazywać jakieś usterki. Kupowałem używkę i liczyłem się z tym. Jestem pewien, że przy każdym kilkunastoletnim obiektywie serwis znajdzie jakieś problemy.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Prośba o tłumaczenie do serwisantów i techników

    Cytat Zamieszczone przez padraig1 Zobacz posta
    To są stare obiektywy. Wrzucone na specjalistyczny sprzęt zawsze będą wykazywać jakieś usterki. Kupowałem używkę i liczyłem się z tym. Jestem pewien, że przy każdym kilkunastoletnim obiektywie serwis znajdzie jakieś problemy.
    Skoro posłałeś go do proclub to jednak coś z nim nie jest tak bo jednak działających obiektywów się im nie wysyła (chyba, że to jako przegląd). Mam 24-105L od 2008, który sporo zdjęć narobił, przeleciał kawał świata i jedyną rzeczą jaką mu się zrobiła to pad flexa przesłony rok temu. Tubus się wysuwa ale to standard. Jak był ostry tak ostry jest.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2022
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Prośba o tłumaczenie do serwisantów i techników

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Skoro posłałeś go do proclub to jednak coś z nim nie jest tak bo jednak działających obiektywów się im nie wysyła (chyba, że to jako przegląd). Mam 24-105L od 2008, który sporo zdjęć narobił, przeleciał kawał świata i jedyną rzeczą jaką mu się zrobiła to pad flexa przesłony rok temu. Tubus się wysuwa ale to standard. Jak był ostry tak ostry jest.
    Wysłałem na przegląd i czyszczenie wnętrza. Nie spodziewałem się problemów, bo zdjęcia robi dobre. Jestem po rozmowie ze sprzedawcą, który pokryje część kosztów. Jak ktoś jest cebulakiem i nie stać go na nówkę RF, to tak jest...

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Prośba o tłumaczenie do serwisantów i techników

    Jak robi dobre zdjęcia, to zastanowiłbym się czy w ogóle to ruszać. Obiektywy współczesne są konstruowane z zapasem na nieskończoności - znacznik to takie wydłużone L. Autofokus cały czas ma zapas mechaniczny na prawidłowe ustawienie. Sprzedający nawet nie musiał wiedzieć o tej wadzie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •