Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

  1. #1

    Domyślnie Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    Witam
    chciałbym zakupić mikrofon który będzie wykożystywany na koncertach w zestawie z Canonem R. Na stronie Canona znalazłem DM-E100 ale w danych mikrofonu a właściwie na liscie kompatybilnych aparatów nie ma erki co mnie dziwi. Jeszcze inna sprawa to czy on w ogóle nadaje się do takiego nagrywania koncertowego.
    Może polecicie coś innego sprytnego co jednoczesnie nie będzie jakims wielkim pająkiem na aparacie.
    I jeszcze jedno czy potrzebuję kierunkowy czy jednak dookólny?
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 03-04-2023 o 09:40
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Witam
    chciałbym zakupić mikrofon który będzie wykożystywany na koncertach w zestawie z Canonem R. Na stronie Canona znalazłem DM-E100 ale w danych mikrofonu a właściwie na liscie kompatybilnych aparatów nie ma erki co mnie dziwi. Jeszcze inna sprawa to czy on w ogóle nadaje się do takiego nagrywania koncertowego.
    Może polecicie coś innego sprytnego co jednoczesnie nie będzie jakims wielkim pająkiem na aparacie.
    I jeszcze jedno czy potrzebuję kierunkowy czy jednak dookólny?
    Ale co ma być nagrywane - w sensie jaki koncert i gdzie (pomieszczenie)? Rozumiem że mówimy o jakichś nagraniach roboczych...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    taki uniwerslany z nagrywaniem kierunkowym i dookolnym to polecam ci
    Saramonic Vmic Mini S

    https://allegro.pl/oferta/mikrofon-s...et-12878027706

  4. #4

    Domyślnie Odp: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale co ma być nagrywane - w sensie jaki koncert i gdzie (pomieszczenie)? Rozumiem że mówimy o jakichś nagraniach roboczych...
    Różnie, czasem jak ostatnio, w małym pomieszczeniu, czasem w nieco większym, czasem na dworze i wszedzie sporo ludzi. tak myslę, że kierunkowy odpada bo czasem jestem blisko sceny a głosniki są raczej po bokach.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #5

    Domyślnie Odp: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    taki uniwerslany z nagrywaniem kierunkowym i dookolnym to polecam ci
    Saramonic Vmic Mini S

    https://allegro.pl/oferta/mikrofon-s...et-12878027706
    Wygląda ciekawie ale jest mono
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Wygląda ciekawie ale jest mono
    A po co Ci stereo?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    Może najpierw określ budżet. Przy koncertach może lepiej podepnij się bezpośrednio do miksera jakimś dobrym rejestratorem, a potem dzięki wbudowanemu w aparat mikrofonowi zsynchronizujesz ścieżki podczas montażu.
    Zapinany na aparat mikrofon, przydaje się aby założyć na niego "deadcat" który zlikwiduje szumy przy nagrywaniu np. wywiadów na wietrze, a nie masz drugiej osoby co potrzyma mikrofon albo nie masz czasu bawić się z mikrofonem krawatowym.
    1DX + 50L

  8. #8
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Potrzebuję mikrofon na koncerty ale jaki?

    Deadcat to się w ogóle przydaje gdy nie filmuje/nagrywa się statycznie, nieraz sam ruch ręki wystarczy, aby zaszumiało.
    Z w miarę uniwersalnych, kompaktowych i w miarę tanich rozwiązań jest w np. Olympus LS-P1 "zestaw filmowca", z deadcatem, stopką ISO i kablem podłączeniowym w komplecie - można go używać jako zewnętrzny mikrofon i/lub niezależny rejestrator.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •